Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell kiakadnia anyunak...

Miért kell kiakadnia anyunak azon, hogy nem iszok sima tejet?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, a szüleim támogatnak anyagilag, de dolgozom is. Laktózérzékeny vagyok, ez még abban az időben derült ki, amikor ovis voltam, és még nem voltak elterjedtek a tejtermékek laktózmentes verziói, a szüleim meg nem akartak tejmentes étrenden élni, két különféle ételt készíteni meg túl nagy energia, így azóta laktáz enzimet szedtem tejtermékek fogyasztása előtt. Ez nagyjából meg is oldotta a problémát, megszokásból maradt ez a megoldás, de az elmúlt 1-2 évben azt tapasztaltam, hogy ez nem segít, hiába veszem be a kis enzimeket tabletta formájában, ugyanúgy megy tőle a hasam, max nem fáj, de elég kellemetlen így is. Szóval amiből lehet inkább laktózmenteset fogyasztok, a tejnél meg átálltam inkább a növényi tejekre.

Na az utóbbin megy nagyon a kiborulás, hogy drága, miért nem jó nekem a sima tej, amikor be is szedhetném mellé a gyógyszereim és akkor nincs semmi baj. Holott mondtam, hogy azért nem maradok a lassan 17 éve megszokott módszernél, mert már nem működik, de mintha a falnak. Már a laktózmentes tej is kiverte a biztosítékot, a növényi meg pláne. Konkrétan amióta egyszer említettem, hogy inkább azt fogyasztom, minden hazalátogatáskor dühöngve megkapom, hogy szokjak le róla... Holott a laktózmentes tej tökéletesen ugyanannyiba kerül, mint egy bármilyen növényi tej, a sima tejből a legolcsóbb árstopos mindig el van fogyva, amin meg nincs árstop nagyjából ugyanannyi, mint a laktózmentes vagy a növényi tej. Tehát az van, hogy választhatom a drága tejet, amitől minimum hasmenésem van, választhatom az ugyanilyen árkategóriába tartozó laktózmenteset, ami annyira nem finom, vagy kb ugyanennyiért növényit, ami finom is, nem is fosok utána órákat.

És anyám szerint az lenne a normális, ha sima tejet vennék, mert az "olcsóbb". És amúgy küldtem neki fotón, hogy a legolcsóbb sosincs a környező boltokban. Erre jön a jó, de akkor sem olyan drága, mint a növényi, vagy a laktózmentes. Aztán küldöm, hogy mind 400-450 között van. (Tudom, hogy a növényi legtöbb helyen 800-1200 közt van, de ahová járok ott van 400-450 közötti is) És még így sem tud leakadni arról, hogy én miért nem iszok normális tejet. Otthon is le vagyok cseszve, hogy azért nem iszom meg a tejet, mert én a "luxust" akarom. Mintha nem fogná fel, hogy UGYANANNYIBA KERÜL. Holott szerintem így, ahogy én csinálom, még mindig olcsóbb, mint megvenni a "normális" tejet drágán, mellé a tablettáimat, és még így is megy tőle a hasam, tehát még több wc papírt is használok. Ha csak az anyagi odalát nézzük a dolognak.


2022. nov. 24. 14:29
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
92%
Pennyben ugyanannyi a tej, mint a zab, rizs, vagy mandulatal.
2022. nov. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

#6 Hát, a szüleim elmondása alapján nálunk helyben nem volt. Azt hiszem ez elég hitelesnek tűnik számomra, hogy sehol nem volt nálunk kapható abból kiindulva, hogy a faluban van három kisbolt, öt kocsma, 2 pékség, 1 hentesüzlet, meg heti háromszor piac és ennyi.

#4 Normál, nem uht tejjel se működik. Meg nem magamról állapítottam meg, hogy laktóz érzékeny vagyok, hanem van "diagnózis".

#10 Tulajdonképpen hogyan döntsük el, hogy kinek a pénzéből veszem, ha én is dolgozom? Annyit kapok tőlük, hogy az fedezi a koli díjat, azt, hogy havi 1-2 alkalommal hazautazzak, meg marad 5-10 ezer abból annak függvényében, hogy hányszor mentem haza. Azon kívül mindent magamnak kell előteremteni.

#3 A laktózmentes tejen is ki van bukva. De egyébként nem feltétlenül igaz, hogy a növényi tejek sokkal drágábbak, mint a laktózmentes. Ma voltam Spárba, pont néztem, a laktózmentes tej (ami még volt is a polcokon) az 489, a Happy mandulaital/rizsital/kókuszital meg 469. De amúgy igen, tudok róla, hogy ezek a növényi cuccok többnyire 800-1200 között szoktak lenni, csak én nem annyiért veszem.

2022. nov. 24. 17:53
 13/24 anonim ***** válasza:
65%

De basszus, laktózérzékeny, diagnosztizáltan, nem divatból csinálja.


Még az is hülyeség, hogy csak akkor legyen mindegy a szülőknek, ha nem ők fizetik. Ha 100%-ban ők tartanák el a kérdezőt, akkor is kötelesek lennének megvenni a laktózmentes tejet, hogy a gyerekük ne legyen rosszul. Csak nem azért, mert ilyen egy normális szülő?

2022. nov. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
15%
Csináld magad a növényi tejet. Ne a szüleid kedvéért, a sajátodért. Egyetemista vagy. Biztosan száz másik jobb helyre tudnád tenni azt a néhány száz forintot, amit hetente megspórolsz egy házilag gyártott növényi tejjel.
2022. nov. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
55%
Sok embernek itt fogalma sincs, milyen tüneteket okoz a tej. Brutális fájdalmakkal kínlódtam én is, mire kiderült. Úgy, hogy 3 éve még nem mutatta ki a vizsgálat, tavaly meg egyértelműen. Elvileg csak laktózérzékeny vagyok, de egyáltalán nem bírom a tejtermékeket. Besokallt a szervezetem. Na velem veszekedhetnének, akkor se eszek/iszok egy falat tejterméket sem, mert iszonyat beteg vagyok tőle. Anyukád fel se fogja a súlyát.
2022. nov. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
26%
nem értem miért volt rossz tanács a házilag készített növényi tej, de igazán nyitottan és érdeklődve szeretném megtudni.
2022. nov. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
55%

Nem értem anyukádat. Szerintem nem érti, hogy ez számodra milyen következményekkel járhat.

Nálunk a középső gyerkőc laktózérzékeny. Szed ő is enzimet, de szerintem a normál tej, enzimmel együtt is igen durván hatna rá. Az enzim inkább azért van, hogy a mindennapok során mondjuk ehessen egy sütit vagy csokit a barátaival anélkül, hogy hasmenése és görcsei lennének. Eszembe nem jutna spórolás miatt olyan tejet, tejterméket adni neki, amitől rosszul van. Az az emlék örökre beleégett az agyamba, amikor 2 hetesen merő habos, véres volt a széklete a pelusban. A kivizsgálások során kiderült, hogy "csak" laktózérzékeny... Ezek után, ha olyan élethelyzet állna elő, akkor előbb koplalnék, és venném neki a laktózmentest, mint hogy megint olyan kínokat kelljen kiállnia!

2022. nov. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
51%

Én is laktózérzékeny vagyok, és full nem érdekel más véleménye.


Ha meg szeretnék inni egy kakaót vagy tejeskávét, nem fogom azért nem meginni, mert valaki az lm tejen hisztizik.


Néha szedek enzimet, pl vendégségben, de ennyi, egyébként lm étrenden élek - pluszban én még gluténézrékeny is vagyok, szóval na AZ tényleg extra kiadás.

2022. nov. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
74%

Kedves kérdező!


Bocsi, nem olvasom végig a válaszokat, mert engem már idegesít, hogy még egy ilyen kérdésnél is van valami főokos, aki a saját nyomorát vetíti ki a kérdezőre.


Én ajánlom neked ezt a receptet:

[link]


Függően attól, hogy mennyiért veszed a kókuszreszeléket, 80-200 Ft-ból meg van 1 liter. Nagyon finom, és gyors és könnyű elkészíteni.


Ugyanezt lehet rizzsel, mandulával, zabbal, stb. Sokkal olcsóbb, tudod mi van benne, és anyukád sem magyaráz.


Bár őszintén, nem értem mi köze hozzá...

2022. dec. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
59%

Anyuddal gondok vannak.

Én sima tejet sem iszok és senkit nem érdekel itthon.

2023. febr. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!