Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim jogilag átnézhetik...

A szüleim jogilag átnézhetik a barátnőm telefonját?

Figyelt kérdés

Az a helyzet h van egy pár titkom a szüleim előtt. Amiknek van nyoma a barátnőm telefonjában. Pld: tiktok videók rólam,insta képek rólam stb.


Az a kérdésem h jogilag megtehetik h átnézik a barátnőm telefonját?



2022. nov. 24. 14:53
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
100%

Milyen címen kérik el tőle?


El nem tudom képzelni, hogy olyan terror alatt legyek a pasim szüleimnél, hogy "Add ide a telefonodat Juci, mert le akarom ellenőrizni, hogy mit küldözgettek egymásnak a Józsival!"


Természetesen azonnal adja magát a válasz, hogy "Kérje el a Józsiét, ha kíváncsi rá és odaadja, mert nekem még a szüleim sem nézegetik a telómat!"


Ha meg azt mondják, hogy telefonálni akarnak ezért vagy azért, akkor szintén a "Józsihoz" irányítanám őket, aztán ő meccselje le a saját szüleivel!

2022. nov. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 szvicsi ***** válasza:
100%

Nem, mert ez a magántulajdon jogosulatlan kezelését, használatát jelenti.

A barátnő ne adja ki a kezéből a telefonját.

2022. nov. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hagyd ezt a jogászkodást, mert ha azt mondanánk, hogy igen/nem, az mit változtatna? Gondolom nem mennétek bíróságra a szüleiddel szemben.

Sokkal egyszerűbb megmondania a barátnődnek, hogy elnézést, de nem adom oda a telefonom, mert magánügyeim vannak benne, amit nem osztok meg másokkal!

2022. nov. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
100%
Nm. Mégis milyen alapon néznék át? Nem köteles idegen felnőtteknek odaadni a telefonját.
2022. nov. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen nincs semmi joguk belenézni másnak a telefonjában, levelezésébe, stb.. Nekem szülőként eszembe sem jutna ilyen dolgot kérni senkitől sem.
2022. nov. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
96%
Nem! Ha kiskorúak vagytok, akkor sem. Ennyike.
2022. nov. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
12%
Magyarországon nem igazán van jog...
2022. nov. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan 0 joguk van hozzá.
2022. nov. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
79%
Ennyi ésszel jobb ha nagyon figyelnek rád a szüleid. Ha ég a pofád a tiktokos cuccaid miatt, akkor meg nem kéne csinálnod.
2022. nov. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 A kérdező kommentje:
Mindketten lányok vagyunk. Bff ek vagyunk
2022. nov. 24. 16:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!