Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet ezt ép elmével...

Hogy lehet ezt ép elmével feldolgozni, hogy apukám elitta/elverte/elszórta 2 lakás árát 5 év alatt?

Figyelt kérdés

Apukám egy alkoholista szerencsétlenség, aki 64 éves korára se tudta rendbe tenni magát és az életét. Ami azért fura, mert a nagyszüleim jómódú, normális emberek voltak. Papám pl. főkönyvelő volt, de mamám is bankban dolgozott. Már a '80-as években vettek befektetésnek második lakást, vagy pl. apa kapott tőlük kocsit huszonévesen, ami a nyolcvanas években nagy szó volt. Én is próbálom kihozni a legtöbbet magamból, bár elég nagy igénytelenségben, szeretetlenségben nőttem fel, ami rossz hatással volt rám. Amikor mamám meghalt 2017-ben, akkor apa örökölt többek közt egy garzonlakást, amit mamám befektetésnek vett még 20-30 éve, és még 5 millió forintot bankszámlán. A garzonlakás az 50-100 ezer közti lakosú szülővárosomban volt, amit apa eladott 6 millió forintért 2017-ben. Ez akkor reális ár volt érte. Ezzel az összesen 11 millió forinttal aztán nem kezdett semmit, csak előbb bankszámlán inflálta és kiveszegetett belőle (piára, minden kisebb baromságra, ami eszébe jutott), majd az utóbbi években már készpénzben tartotta otthon. Anyukám megtalálta pár hónapja a pénzt otthon és most van belőle 4,5 millió forint.


Ha nem adja el azt a lakást és a másik 5 millióból (kicsit kipótolva) is vesz egy hasonlót, akkor az a 2017-ben 11-12 millió most olyan 25-30 milliót érne, mert a városunkban a garzonlakások most olyan 12-15 millióért mennek. Apa csinált 11 millióból 5 év alatt 5 milliót, miközben ha csak annyit csinál, mint rengetegen mások, akkor simán lehetne 20-30 millió is abból a vagyonból most. Nyilván nem csak emiatt vagyok rá mérges, hanem amiért egyáltalán ilyen szörnyű gyerekkorom volt miatta és nekem is elvett ő legalább 5-10 évet az életemből, hogy felnőttként helyrehozzam azokat a lelki károkat, amiket nekem okozott gyerekként, de a kérdés most nem erről szól első sorban.


Mással történt már hasonló?


2022. nov. 25. 10:35
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:

Egy hasonló történetünk van.

Mikor nagymamám elhunyt

(a világ legjobb nagymamája volt)

Szóval a lakását a két fia örökölte.

(apukám és az apám bátyja, az én nagybátyám)


Mivel apu egy sikeres ember,ezért annak idején lemondott az örökségéről,hogy az a szerencsétlen bátyja tudjon hol lakni.


Lényeg a lényeg a nagybátyám megörökölte a lakást,persze

2-3 év alatt elitta.


Aput a mai napig néha bántja a dolog,hogy lemondott a lakás 50%-ról,

de én mindig mondom neki hogy jobb hogy így alakult azzal az alkoholistával nem szabad semmin se közösködni.


Megkapta a lakást,majd el is itta tiszta sor, innentől azt csinál amit akar tőlünk egy forintot se lát.

2022. nov. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
80%

Az enyém is mindent elivott. De nem érdekel! Ennél sokkal nagyobb gond, hogy teljesen tönkretette magát, hogy tönkrement az egészsége és teljesen lerobbant. Még csoda, hogy él.

Nem tartjuk a kapcsolatot, de sajnálom. Nem hiányzik nekem se a lakás, se semmi már érték, amit elivott. Az hiányzik, hogy normális apukám legyen, ne egy alkoholista roncs.

2022. nov. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
Jól tette!
ápr. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 A kérdező kommentje:
33. Undorító vagy.
ápr. 7. 09:19
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!