Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elmondanád apadnak, hogy...

Elmondanád apadnak, hogy meleg vagy ha beteg lenne? Coming out.

Figyelt kérdés

Nem állunk nagyon közel egymáshoz az apámmal, gyerekkoromtól fogva eléggé hideg kapcsolatunk volt. A mai nap folyamán eléggé rosszullet és kórházba kellett mennie, remélhetőleg jobban lesz. De eléggé ijesztő belegondolni, abba, hogy bármi történhet neki és nem tudok tenni semmit ellene. Mielőtt rosszul kezdte volna érezni magát el kellett mennünk kettesben autóval valahová és az út folyamán először beszélgetett velem úgy mint egy felnőttel és még sohasem volt ilyen vagy ehhez hasonló beszélgetésünk. És miután rosszul lett eléggé el kezdtem aggódni miatta, mivel bármilyen is köztünk a kapcsolat ő mégis az apám és szeretem őt. És ha neadjisten bármi baja történne, akkor örök életembe sajnálnám azt, hogy nem mondtam el neki, hogy meleg vagyok. Mert ez olyan lenne mintha nem is ismert volna soha vagy mintha egész életembe hazudtam volna neki. Ezért az lenne a kérdésem mit tennétek az én helyemben? Nem lenne önző egy ilyen esemény után rögtön azzal kezdeni, hogy „apa meleg vagyok"? Azt sem tudom mennyire fogadna el engem és félek mi lenne a reakciója.

U.I: ennek a kérdésnek írása folyamán írt nekem a nővérem, hogy apám már jobban van aminek örülök.



2022. nov. 26. 01:55
1 2
 1/17 anonim válasza:
25%
Inkább ne, mert tuti rosszul lesz.
2022. nov. 26. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
96%
Hát ha nem szó szerint most haldoklik, és szeretnéd hogy még éltében tudja akkor mond el neki, amikor újra van olyan állapotban amikor fogadni tudja az információt és fel is tudja dolgozni. És még marad is életereje. Amúgy szerintem túldramatizálod, mert megijedtél. Amúgy az hogy meleg vagy nem olyan nagy dolog. És amúgy is a szeretteinknek még a sírjánál is tök jókat lehet sztorizgatni velük, vagy csak otthon a levegőbe mondod, vagy a képük előtt, vagy csak gondolod. Nem kell ilyen dolgok miatt aggódni. El tud jutni az üzeneted oda ahova szeretnéd.
2022. nov. 26. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%
Nem mondanám el, legaábbis nem nyíltan, hanem előtte kipuhatolóznám, egyáltalán elfogadja-e vagy megutál.
2022. nov. 26. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
19%

Ha a többiek tudják a családban akkor a faterod is tudja, nyugi...


Amúgy meg miért titkolnad a saját családod elől?

2022. nov. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
23%

Ne az legyen az indok hogy "olyan mint ha nem ismerne".


Mondd el neki, de ne ezért.

2022. nov. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
62%
Nem mondanàm el csak azért mert beteg. Az ő helyzetén biztosan nem segít..
2022. nov. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
5%
Nem mondanám el. Most kezd normalizálódni a kapcsolatotok, ha homofób, mint ebben az országban sokan, akkor ez azonnal odalesz. És örülhetsz ha nem esik neked fizikailag, vagy nem dob ki otthonról.
2022. nov. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Elmondanám mindkettőt neki, bár szerintem ő előbb tudna arról, hogy meleg...


Bocs, magas labda volt. Egyébként elmondanám neki. Mert két dolog lehet:

A. Elfogadja, akkor meg semmi gond

B. Nem fogadja el, akkor meg felesleges azzal ámítanom maga, milyen jó apa-fia kapcsolat ez.

2022. nov. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Mondd el amint újra jobban lesz. Ha jól veszem ki a szavaidból a közeli család többi része anyukád, nővéred már tudja csak ő nem. “Joga” van tudni neked meg jogod van elmondani. Legalább tudod hogy reagál és milyen irányba formálódik a kapcsolatotok. Mert ha nem fogad el akkor később még nagyobb csalódás lesz ha már kialakult egy jobb viszony. Ha meg jól fogadja úgy te is nagyobb bizalommal fordulsz innentől felé.

Ha anyukád támogat, nem függsz apukádtól akkor sem ha együtt éltek. (De nekem az a benyomásom hogy elváltak a szüleid, vagy már fiatal felnőtt vagy).

2022. nov. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
93%

Hogy ha elköltöztél, akkor mondd el neki.

De nem így betegen, mert így ez nagy csapás lenne, lehet még rosszabbul lenne.

2022. nov. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!