Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tudnék kezdeni apámmal?

Mit tudnék kezdeni apámmal?

Figyelt kérdés
Egyedül él, remete, senkire se kívàncsi, én vagyok a mindene, és egyre inkàbb ahogy idősödik, évről évre ràm akar csak hagyatkozni, hogy én szolgàljam ki érzelmileg, lelkileg. Minden nap tudni akar mindent rólam, nincs semmi szabadsàgom a szemében. Nagyon félek tőle, hogy ez a ragaszkodàs kàros, nem merem elmondani neki, hogy komoly kapcsolatom van, és a pàrommal akarok màr lenni, nem pedig vele. Még annyira nem idős, 65 éves. Félek, ha elmondom, van valakim, teljesen elmegy az esze, és ez nem vicc. Kérlek segítsetek
2022. dec. 5. 11:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Tudatosítsd magadban, hogy nem vagy felelős apád boldogságáért. Volt 65 éve (abból kb. 45 felnőtt éve), hogy kapcsolatokat alakítson ki.
2022. dec. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
61%
Szerezz mellé egy nőt.
2022. dec. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%
Jól sejted, az ennyire önző, énközpontú embernek valóban elmegy az esze ha valami akaratával ellenkező történik. Márpedig ha téged "elveszít", az mindenképp az lesz. Jó lenne, ha a zsarnokságát nem tévesztenéd össze a szeretettel, mert akkor a párkapcsolatban is önként fogod felvenni az alárendelt szerepet. Jót tenne neked ha tőle távol kezdenél új, felnőtt életet. A saját életét ő alakította, a tiédet neked kell, nehogy 50 évesen kezdj el gondolkodni.
2022. dec. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%

"nem merem elmondani neki, hogy komoly kapcsolatom van, és a pàrommal akarok màr lenni, nem pedig vele"

Nem gondolhatja, hogy kizárólagos a kapcsolatotok. Tudja, hogy felnőtt nő vagy. Ő is elkezdte valahol a társkeresést, talált asszonyt, lett családja. Tudja, hogy ennek így kell lennie.

Tisztáznotok kell, hogy ki kicsoda a másiknak, és mit tudtok adni egymásnak a jövőben.

Ő mindig az apád marad, te pedig családot szeretnél, amiben neki is lehet majd helye.

2022. dec. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Kéne mellé valaki.
2022. dec. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt hogyan kell, hogy szerezzen neki valakit, miközben a papa nem kíváncsi senkire, nem akar maga mellé senkit? Nem kötekedésből, kíváncsiságból kérdezem.
2022. dec. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A férjem anyja is ilyen sajnos. Nehéz volt nagyon, bár nálunk a férjemnek van húga, de a fiától várta a szeretetet, amolyan férjpótlék volt neki mindig. Sajnos nem igazán van jó megoldás. Engem nem ismer, mert a ferjem előző kapcsolatait tönkretette, kicsinálta a nőket lelkileg. A férjemnek nehéz ügy volt megértetnie vele, hogy mostantól nem fognak minden nap órákig beszélni, együtt lenni. Rengeteg sírás, kiabálás.m engem ismeretlenül elhordott mindennek, k.va stb, a férjemnek meg azt mondta, hogy "elhagysz engem, minek éljek én már", stb. Nincs mese, ki kell tartani. Az évek alatt javult a helyzet, de sose fog beletörődni, hogy a fiának nem ő a kizárólagos szeretetkapcsolat az életében. Az unokáit sem ismeri.
2022. dec. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%

Ha ismersz embert mellé akire ugyanúgy ráfér a törődés akkor próbáld meg összehozni őket.

Hátha segít.

2023. jan. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nézzük a tényeket.Te is felnőtt vagy,ő is.Általában egy normális családban,engedik huszon évesen férjhez menni a lányukat.Az én életemben anyámnak,nem feleltek meg azok a nők akiket szeretni akartam.Sajnos nehéz szembesíteni vele,de apád egy mérgező szülő ,mint az én anyám is volt.Itt vagyok 44-évesen,feleség nélkül,gyerekek nélkül.Az unokatestvérem 4-évvel fiatalabb tőlem.Kétszer elvált,van mindkét nőtől gyereke.Visszatérve rám,ne legyél ilyen mint én,hogy 44-évesen a nyugdíjas apjával lakik...Sajnos nincs mese,el kell menned otthonról,a komoly kapcsolatodal összeházasodni.Apudat meghívni a lakodalomba,és ennyi.Éld az életed !
2023. jan. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
9-es vagyok.Olvas utána a mérgező szülőknek.
2023. jan. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!