Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt olyan, akit a szülei...

Van itt olyan, akit a szülei elkezdtek érzelmileg zsarolni, amikor bejelentették, hogy elköltöznek?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert én anyámnak bejelentettem, hogy elszeretnék költözni, mert már 24 éves vagyok ès szeretném önállóan alakítani az életemet. Azóta teljesen kibírhatatlan, teszi a megjegyzéseket, hogy vissza fogom még sírni, hogy itt lakhattam, meg, hogy ő mi rosszat tett, hogy így itt hagyom őt.

Változott később a szülő hozzáállása?



2022. dec. 6. 11:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Bele fog törődni, idő.
2022. dec. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
A kontrollmániás szülő nem változik. Nem is neki kell. Nem ő szenved.
2022. dec. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Ilyen esetben nem kell bedőlj az érzelmi zsarolásnak,hanem teszed szépen amit elterveztél,nem,anyukád nem fog változni,ugyanis kontrollmániás.
2022. dec. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem húzod meg a határaid, nem vállalod a konfliktust, sértődést, behódolsz a zsarolásának akkor soha nem fog változni. Ha viszont most a sarkadra állsz és önállósodsz, akkor nem lesz más választása, mint beletörődni. Ehhez viszont szükség van arra, hogy kilépj a zsarolható kisgyerek szerepből.
2022. dec. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
42%
Szerintem ülj le vele és beszéld meg hogy te már egy 24 éves felnőtt ember vagy aki szeretne a saját életére koncentrálni és végre külön költözni, elkezdeni a "saját" életét. Ez anyukádnak és neked is egy új fejezet lesz az éltetekben de a változáshoz hozzá kell szokni, nehéz lesz de mégis csak az anyukádról van szó, úgyis meg fog békélni egyszer. Meg szerintem csajozni is elég nehéz ha anyukádhoz kell hazavinned.
2022. dec. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Páromat is zsarolta. Jött azzal, hogy akkor ki fog rá főzni, mosni takarítani. A szép szót nem értette meg, hogy ketten leszünk és felnőttek vagyunk.

Addig-addig húzta a párom agyát, amíg meg nem kérdezte, hogy "Ha ennyire féltesz a külön költözéstől akkor miért neveltél életképtelennek?"

Nyilván a párom nem az. Tud főzni, mosni és nem hal bele a porszívózásba.

De onnantól, hogy ezt kimondta jött a csenddel verés.

2022. dec. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Idővel elfogadják.
2022. dec. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
89%

A legdurvább az volt, amikor megzsarolt, hogy felköti magát, én meg a szemébe vágtam, hogy hozok kötelet, ha gondolja - ez már a heteken át tartó passzív-agresszív nem szólok hozzád, megsértődök, kiabálok, csapkodok, sírok, etc hisztiroham után történt.


Rhadtul elegem volt, és már nem érdekelt, megbántom-e azzal, amit mondok.

Próbáltam szépen, de egy idő után elfogy a türelem.


Na, ő azóta is él, elfogadta, hogy elmentem, és külön életet élek.

2022. dec. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"ő mi rosszat tett, hogy így itt hagyom őt"

Az ő szülei mi rosszat tettek? Gondolom, ő is elköltözött egyszer tőlük.

2022. dec. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Normális esetben egy idő után feldolgozza. Igaz, nem mindenkié, az enyém pl. Sosem fogadta el.
2022. dec. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!