Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Félig-meddig otthonélőként,...

Félig-meddig otthonélőként, még félig-meddig eltartottként(pl egyetemistaként), hogy éritek el, hogy ne akarjanak beleszólni olyasmibe, ami nem is érinti őket?

Figyelt kérdés

Tudatod vele, hogy elmész, majd jössz, és nem tiltani próbál, hanem tudomásul veszi.

Ha azt mondod, hogy csinálsz magaddal valamit saját költségen (szülőnek nem tetsző frizura, testékszerek, tetoválás), akkor ne tiltási szándék legyen, hanem az, hogy tudomásul veszi.

Ilyenek. Hogy lehet ezt elérni azon kívűl, hogy függetlenedés, költözés?


2022. dec. 6. 12:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
80%

Rengeteg idő kellhet hozzá. Sok ember identitásának az egyik legfőbb alapja az, hogy ő szülő. Erre tette fel az életét, évtizedeket áldozott rá, megszokta, hogy a gyerek helyett döntéseket hoz, és már éppen rutinosnak számítana, amikor a valóság megpróbálja elvenni tőle az élményt azzal, hogy a leszármazottja már nem gyerek többé. Hát mit tehet: ellenáll.

Ha a szülő magától nehezen engedi el a dolgot, és annak őszinte kibeszélése sem segít, sajnos marad a távolságtartás.

2022. dec. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
84%
Sehogy. Ha a szülőknek ez nem alap maguktól, akkor meggyőzni nem lehet, mert "amíg az ő kenyerét eszed, addig az van amit ő mond", és ezt a kontrollmániát nem igazán lehet otthon laikusként kezelni.
2022. dec. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
72%

Röviden úgy lehet kezelni, hogy elköltözöl.

Ha meg - mindegy miért - nem tudsz, akkor legtöbb esetben ez csak akkor szűnik meg, ha a szülő meghal.

2022. dec. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
51%
Gyakorikérdéseken vagy... Milyen válaszokat vársz? Itt mindenki 16 évesen már gyárban robotolt, és eltartotta a szüleit, 17 évesen saját lakást vett, 18 évesen meg költözött.
2022. dec. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
84%

#4

Én pl 25 évesen költöztem el. De ettől mêg tény hogy addig sehogy nem tudtam volna meggyőzni a szüleimet a fentiekről.

2022. dec. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
74%
Hat, sajnos sehogy. Ki kell varni, amig elkoltozol.
2022. dec. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
96%

Nem jelentesz be mindent előre, és nem is vársz jóváhagyást.

Ha elmentem majd jövök, azt csak elmenetelnél vagy készülődésnél jeleztem, de így, tényszerűen. Moziba megyek, bulizni megyek, X óra körül jövök.

Az egyebekkel ugyanez, nem kell előre bejelenteni. Én anyámnak egyszer mondtam, mikor a tetoválásra kértem időpontot, nem vette komolyan. Én nem említettem többet, mikor aktuális lett, hazaállítottam a tetoválással. Akkor már mihez kezdett volna?


Baromi nehéz ez és nagy tudatosság kell hozzá, mert aki ebben nőtt fel (én is), annál automatikus az, hogy várja a jóváhagyást, hiszen a szoros kontrollhoz szokott.

Tudatosítani kell magadban, hogy nincs szükség engedélyre, jóváhagyásra, az őket nem érintő dolgokat szimpla tényként kell közölni, a legkisebb támadási felületet hagyva.

2022. dec. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
90%

#7

"Ha elmentem majd jövök, azt csak elmenetelnél vagy készülődésnél jeleztem, de így, tényszerűen. Moziba megyek, bulizni megyek, X óra körül jövök"

Egyik volt osztálytársam is csinálta ezt, a szülei olyankor bezárták előtte a kaput, meg közölték hogy ha elmegy akkor hívják a rendőrséget...

Ez is csak akkor egyszerű ha nem hibbantakból áll az ember családja. :(

2022. dec. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
95%
#8 Igazad van! De nem ertem! Mi az, hogy ha elmegy, akkor kihivjak a rendorseget? Milyen jogon? Noooormalis? Max. a szerv jol kirohogi, ha egyaltalan kivonul. Vagy, csak erzelmileg zsarol, manipulal a narcisz, mergezo szulo.
2022. dec. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
89%
Megcsinálod engedély nélkül, mert tudod, hogy jogod van hozzá. Ők elmondják, amit akarnak, te nem reagálsz, kimész. Majd rájönnek, hogy bele kell törődniük. Csak ilyen légkörben nem kellemes együtt élni, és nem illik az ő pénzükön tenni mindezt.
2022. dec. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!