Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális hogy az anyám így...

Normális hogy az anyám így viselkedik amiért kapcsolatom van?

Figyelt kérdés
Kb 3 hete járok a barátommal, akit amúgy fél éve ismerek csak előtte nem történt köztünk semmi (még csók sem) csupán ismeriedtünk/barátok voltunk. Namost, ő idősebb nálam egy kicsit (én 19 vagyok ő 23) és ezen anyám totál ki van bukva. Szerintem a 4 év nem olyan vész, mindketten egyetemisták vagyunk még szóval nincsenek nagy egzisztenciális különbségek sem (annyi hogy neki van autója +kolis, de a szülei még támogatják szóval ő sem csak saját pénzből él). Egyébként egy rendes, szorgalmas és még számomra is meglepően illedelmes, tájékozott srác. Soha nem próbált rávenni semmire amit nem akartam (sőt inkább én vagyok az aki kimozdítja őt a komfortzónájaból) szóval nem valami manipulatív szörnyeteg. Anyám viszont folyton úgy kezeli. Soha nem találkoztak, nem is ismeri csak annyit amit a facebook profilján látott illetve amennyit én mondtam róla neki. Azon is ki van akadva hogy jobban figyelek a külsőmre mióta együtt vagyunk, pl szebben sminkelek és kevesebbszer hordok szabadidőruhát ha elmegyek itthonról. Legutóbb pl szoknyát vettem fel (kb a térdem fölé ért egy kicsivel) mire megkérdezte hogy minek hordok ilyesmit, talán azért hogy a kocsija hátuljában könnyebben hozzám tudjon férni? Ezzel kb úgy állított be mintha valami k*rva lennék és nagyon rosszul esett mert ismerhetne annyira hogy tudja nem vagyok ilyen. A barátom sem az a fajta aki lányokat akar megfektetni a hátsó ülésen. De a sminket is leszólja mondván minek nekem szájfény, úgyis lenyalja rólam. Engem nagyon zavar hogy így viselkedik, főleg mert nem értem. Nem neki kell fizetni se a ruhát, se a sminket, ráadásul eddig is használtam alapozót+spirált most annyi változott hogy néha halványal kifestem a szemhélyam is. Szerintetek is nagyon megváltoztam és olyan rossz lettem ezek miatt? Jogosan bántódom meg amiért piszkál vagy túlreagálom?

2022. dec. 10. 16:55
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
87%

Nem szép ilyet mondani, de a leírtak alapján azt gondolom, hogy anyád egy besavanyodott, dugatlan 3.14csa


36/N

2022. dec. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 Psycho ***** válasza:
97%

Édesanyád reagálja túl. Nem bírja elviselni, hogy most már nem anyuci pici lánya vagy. A szülőkről való leválás nemcsak a fiataloknak nehéz, hanem sok esetben a szülőknek is (időnként még rosszabbul élik meg, mint a fiatalok). Ezt hárítja. Nem akarja elfogadni az új felállást. A frusztrációját pedig így vezeti le.


Felnőtt ember vagy. Semmi köze hozzá, kivel vagy együtt. Legyél önmagad! Az, hogy anyukád ezt képtelen feldolgozni, az nem a Te problémád, hanem az övé. Ezt neki kell rendeznie magában.

2022. dec. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
93%

Elég gusztustalan megnyílvanulasok.. Visszaszolhatnal neki néha hogy a te barátod nem beszél és viselkedik igy.

Nekem 26 évesen volt 21 éves egyetemista barátom, hasonlóan illedelmes. 6 évig voltunk együtt, de sose kommentalták szüleim.

2022. dec. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
96%
Anyád enyhén szólva egy hatalmas bunkó.
2022. dec. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem ne foglalkozz vele.
2022. dec. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
8%

"Normális hogy az anyám így viselkedik amiért kapcsolatom van?"

Normális, hogy már kapcsolatod van, annyira felnőtt vagy, mégis még mindig azzal vagy elfoglalva, hogy az anyád hogyan viselkedik?

2022. dec. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
88%

Az az igazság, hogy az ilyen szexista beszólások mögött szerintem mindig az irigység áll.

Irigykedik, mert neked van egy fiúd, aki szeret, simogat, puszilgat, alkalomadtán nyilván le is fekszik veled, felidézik benne ezek a gondolatok a saját fiatalkorát, amikor a fiúk még érte is így rajongtak, mint most érted.

2022. dec. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
93%
Anyádnál savanyú a szőlő
2022. dec. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
3%
Úgyis szét fogtok menni nem sokára, aztán rá fogsz döbbenni, a hogy muterodnak volt igaza. 19 évesen még nagyon nincs tapasztalatod az élet terén, majd tíz év múlva lesz, talán.
2022. dec. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
93%

9-es, aztán miben van igaza az anyukának? Abban, hogy csinos akar lenni a kérdező? Vagy, hogy egyáltalán van barátja? Otthon kellene vele ülni 19 évesen? Ha szétmennek, hát szétmennek. De hogy szerezzen tapasztalatot, ha anyuka szoknyáján ül?

Kérdező, én anyukád helyében meghívnám a fiút a házatokba, így személyes benyomásokat szerezhetne róla. Talán megváltozna a véleménye.

2022. dec. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!