Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim miatt nem vittem...

A szüleim miatt nem vittem semmire. Ezt hogyan lehet feldolgozni?

Figyelt kérdés
Érettségi után elkellett mennem dolgozni, és ugyebár ki, ha nem a szülőknek kéne támogatni...

2022. dec. 10. 18:46
1 2 3 4 5 6
 11/51 A kérdező kommentje:
Hát egy OKJ csinálok, de baromi nehéz meló mellett
2022. dec. 10. 19:16
 12/51 anonim ***** válasza:
80%
Miért? Mit csinálsz a (feltételezem) nyolc óra után, ha az lejár?
2022. dec. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
82%
Hát, ha egy okj is kifog rajtad, akkor nem a szüleid hibája miatt nem vitted semmire :-S
2022. dec. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
88%

Jézusom, sok más embert sem tartanak 40 éves koráig a szülei. Ilyen esetben munka mellett elmennek levelezőre.

Én is így csináltam, jogász szakra jártam, mellette pedig betanított minőségellenőrként dolgoztam a b0schba. Legsz4rabb hely. Mégis túléltem, és elvégeztem a képzést is.

Nem a szüleid a hibásak, hanem te. Lusta voltál munka mellett egyetemre járni...mondjuk még 27 évesen is belekezdhetsz.

2022. dec. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
88%
Pont forditva szokott lenni, tulfeltik a gyereket es otthontarthak meg fozetik az egyetemet amin mar 3adjara van bukaskozel a gyerek, aztan nem mer nekivagni a munkanak, 30 evesen is palyakezdo es meg sose diakmunkazott. Te viszont mar hamar bekerultel a felnottek koze, de most ugyanugy rinyalsz mint a masik. A diplomasnak munkatapasztalata nincs, neked meg diplomad, ugyanott vagytok, sot te jobban allsz. Bar az igaz hogy mar nem tudsz ugy karriert epiteni mint egy mernok, aki 30 evesen mar vezeto. Elment a hajo, de vegso soron ugyis csak a penz szamit es azt mindegy milyen munkaval szerzed. Az elert vagyon a mai vilag fokmeroje.
2022. dec. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
77%
Úgy látszik, én vagyok az egyetlen, aki teljesen és tökéletesen megértelek. Hát ha egyszer megtiltották egész életedre, még jó, hogy szót kell fogadnod. Én már ezt az okj-t is egyenesen felháborító lázadásként értelmezem. Ezek a szülők, ezek a szülők! Arra az egyre jók, hogy még legalább 20 évig lehet őket okolni. Utána majd a zasszony miatt lesz minden rossz.
2022. dec. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim válasza:
92%

Én is el lettem küldve 18 évesen érettségi után dolgozni. (Ráadásul anyám szó szerint lopta a fizetésem, mert alkoholista...). Munka mellett megcsináltam 2 okj-s képzést, amivel el tudtam menni jobb helyre dolgozni. Innen elmentem szülni, majd 3 évvel később egyedülálló anyaként elkezdtem főiskolára járni, amit azóta sikeresen kiváló eredménnyel elvégeztem.

Szóval szar környezetből is ki lehet törni. Minden csak rajtad múlik. Hajrá :)

2022. dec. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 A kérdező kommentje:
Hát igen fizetést tőlem is elvettek, illetve hitelt vettem fel nekik, amit már visszafizettem. Nehezen fogadom el a korom is
2022. dec. 10. 19:38
 19/51 anonim ***** válasza:
94%
Cseréld le a múltba néző szemüvegedet egy jövő felé tekintőre. Sokkal jobb vele a kilátás.
2022. dec. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
89%

"A szüleim miatt nem vittem semmire."

. Ezzel a kijelentéssel az a gond, hogy

1. Szülői támogatás nélkül is lehet diplomát szerezni, ha más nem, munka mellett

2. A diploma hiánya magában nem ok arra, hogy valaki ne vigye semmire

2022. dec. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!