Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim miatt nem vittem...

A szüleim miatt nem vittem semmire. Ezt hogyan lehet feldolgozni?

Figyelt kérdés
Érettségi után elkellett mennem dolgozni, és ugyebár ki, ha nem a szülőknek kéne támogatni...

2022. dec. 10. 18:46
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
100%
Az eddigi válaszokból talán már rájöttél, hogy nem a szüleid miatt van. Ezt én is csak megerősíteni tudom. Ha továbbra is ebben a hitben élsz, akkor ezután sem fogod semmire vinni.
2022. dec. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
100%

10 éve felnőtt vagy, mégis meddig akarod hibáztatni a szüleidet? :D


Munka mellett is lehet tanulni, sokan csinálják.

2022. dec. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, már megint te? Komolyan, menjél már el pszichiáterhez, mert beteg vagy.


A szüleid nagyon türelmesek, amiért csak 27 éves korodban vágtak ki.

2022. dec. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
90%
Igen,a szüleid a hibásak,leginkább anyukád,hogy nem vetetett el!
2022. dec. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
97%
Na 44, most miattad kezdőőőődik a "miért döntöttek úgy a szüleim, hogy megtartanak?" című százharminchatfelvonásos! Köszönjük!:):)
2022. dec. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
100%

Semmiféle rosszindulat nem volt!

Ha te nem vagy hajlandó tudomásul venni a tényeket, és önmagaddal is háborúban állsz, az nem a gyakorizók hibája.


Felnőtt férfi vagy, akkor is ha tótágast állsz.

2022. dec. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
70%

Teljesen jogos is lehet az emiatt érzett harag. Érdemes valóban foglalkozni a feldolgozásával. Nekem személyesen végül szerencsém volt, de ezt nem vetíthetem ki egy társadalmi problémára: attól még, hogy én magam nem jártam rosszul, attól még ez mégis társadalmi, statisztikai értelemben igenis egy rossz dolog hátrányból indulni, főleg egy elve traumatizált országban, ahol még a sorstársakkal is nehéz ezekről beszélni.


Sok szerencsét kívánok Neked az elkövetkezőkben hogy a eljövendő évek elhozzák a régi tervek, vágyak megvalósulását.


Ahogy írod is, választani is nehéz, nem is tudom, hogyan érdemes kezeni, talán szakemberrel, tanácsadóval kell beszélni, vagy kicsiben, akár egy sima kerületi fiókkönyvtárban elkezdeni a puszta nézelődést a tudásterületek között.

2022. dec. 12. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
100%
Mégis mit akartál volna tanulni ha még ma sem tudod, mi az amit szeretnél? Van érettségid, miért kellett volna támogatniuk a fogalmad sincs mit?
2022. dec. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
100%
Magyaroszágon valós probléma és hátrány, ha nem támogattak 18 évesen, de ami ennél is még többet számít, az a 0 és 18 év között kapott érzelmi támogatás. Ha az is hiányos volt, --- kellemetlen, kitaszító családi légkör --- az valószínűleg a nagyobbik részét teszi ki a hátránynak. Feldolgozni mindenképp komoly feladat érzelmileg, és ezt egyedül elvégezni igen nehéz is. Sorstársakkal is próbálhatsz beszélgetni, de ők sajnos néha túlkompenzálnak, ezért nem mindig megértőek a sorstársakkal. A legnehezebb feladat a remény, az önbizalom és az jövő iránti bizalom, az élet értelmének megtalálása. Remélem sikerül, és ha van lehetőséged, keress szakszerű segítséget is.
2022. dec. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 A kérdező kommentje:
Olyan érdekesek vagytok... A való életben meg mindenki elhordja a szüleit
2022. dec. 14. 15:06
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!