Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesanyám lejönne hozzám...

Édesanyám lejönne hozzám tavasszal Spanyolországba. 67 éves, hogyan szervezzem le? Kérlek adjatok tanácsokat. (részletesen ki van fejtve ha rákattintasz.)

Figyelt kérdés

Kicsit fél a repüléstől, de ez a leggyorsabb és legegyszerűbb módja. Rengeteg angol, német nyugdíjas is le szokott látogatni erre a spanyol fennhatóságú szigetre, valószínűleg ők is félnek kicsit a repüléstől, szóval az én anyukám is ki fogja bírni. Lelkileg már felkészült rá, enyhe nyugtató tablettát is kap majd az orvosától, biztos ami biztos. Ezt a részt ki fogja bírni.


A problémám inkább az, hogy én egy olyan részen lakom, ahol ipari kikötő van, távol a turisták által látogatott szép helyektől, egy nagyobb város és ipari terület közepén. Nem szép, bonyolult, és a legközelebbi tengerpart egy óra buszra található. Ez a legkisebb probléma.


A nagyobb probléma inkább az, hogy én ezen a helyen belül is egy családdal lakom akikkel nagyon precízen kiegyensúlyozott az életmódunk és a kapcsolatunk. Ráadásul egy szűk lakásban bérelek egy apró szobát amiben egy franciaágy van. Sehol máshol nincs hely, de azt sem szeretném, hogy anyukám itt az élményektől összezavarva esetleg kicsit stresszesen veszekedjen vagy akaratlanul bocsánat de valami kellemetlenséget okozzon és kockáztassa az itt kialakított stabilitásomat.


Nagyon fontos nekem édesanyám, de az első mégis főleg itt külföldön a saját stabilitásom ezért nem merném megkockáztatni azt, hogy a fél éve stabil szállásadóimnál legyen és különben is csak kényelmetlen lenne és nyomorognánk.


Arra is gondoltam, hogy arra az egy hétre inkább kiveszek neki egy szállodai szobát a tengerparton egy szép helyen, de egyrészt általában ezeken a helyeken is franciaágy van ami nekem meg kellemetlen mert 32 éves férfiként nem szeretnék mégsem azért édesanyámmal egy ágyban aludni, az meg nem tudom működne-e, hogy ő ott van a szállodában én meg itthon és délután amikor végzek a munkával meglátogatom. Szerintem ez lenne a legideálisabb.


A másik azért amire gondoltam, hogy esetleg egy olyan szállást veszek ki ahol mindketten külön kényelmesen elférünk, de mégsem kell egy ágyban aludni. Nem tudom hogyan oldjam ezt az egészet meg.


Gondolom ő ilyen idősen annak sem örülne ha egyedül lenne a szállodában meg egyedül aludna, de én meg teljesen megszoktam már vagy 30 éve, hogy külön szobában alszom a szüleimtől és rendkívül furcsa lenne ennyire szorosan összerakva lenni. Lehet, hogy ez saját butaságom.


Esetleg talán az lenne a legjobb, ha utazási irodával jönne ki egy csoporttal, ahol össze tud barátkozni a többi utazó emberrel és minden el van intézve, esetleg idegenvezetést is kapnak, de nagyon ráfizetni sem szeretnék nyilván nem a pénzt sajnálom, de a legolcsóbb mindig az, ha magam intézem el a szállást és az utazást.


egy hétről lenne szó, ez nem egy annyira vészesen bonyolult dolog. A sziget egyébként nagyon sokszínű, és 2 órát kell buszozni, hogy az egyik végéből a másikba át lehessen menni. Az is szempont lenne, hogy az egész szigetet meg tudja nézni.

Megpróbálhatok kivenni egy hét szabadságot és végig ott lenni mellette.


Szerintetek ezt hogyan illik, hogyan kellene, és jogos-e az, hogy nem szeretném azt, hogy a stabil szállásomba most kicsit rossz ízűen fogalmazva "bezavarjon" illetve azt sem, hogy ne legyen nekem sem meg a személyes terem ez alatt az egy hét alatt. Tudom, hogy ha így állok hozzá eleve minek hívom meg, hát 67 éves és szerintem soha életében nem volt része olyan élményben mint amilyet ez az egy hét nyújthat neki. Eleve az atlanti óceán, a helyi növények finom illata, a hatalmas hegyek, a latin hangulat. Mindenképp szeretném neki megmutatni, egyrészt hogy olyan élményekkel térjen haza amit sosem fog elfelejteni, másrészt pedig ahogy egy brit, vagy német nyugdíjast, szerintem őt is megilleti azt, hogy a modern technológia és közlekedés által lehetővé téve átéljen egy ilyen utazást. Talán többet megértene az én generációm világnézetéből is.


Kicsit hosszúra sikeredett. Remélem lesz olyan aki tud nekem hasznos tanácsokat adni.


2022. dec. 10. 23:52
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
97%

Úristen milyen körülményes ember vagy.


Vegyel ki egy szobát arra a hétre és problem solved.

2022. dec. 10. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:
Az is benne van a pakliban, hogy nem mer majd felszállni a repülőgépre és az egész utazást le kell majd mondani a szállással együtt, de megpróbálom majd úgy venni a jegyet, hogy lemondható legyen legalább az egyik.
2022. dec. 10. 23:59
 3/42 anonim ***** válasza:
94%
Ne már! Anyud helyében inkább a cirkalmasságodtól tartanék, az út meg a többi ehhez képest bagatell. :)
2022. dec. 11. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
98%
Túltolod, ember. Elmondtad, miért kell kizárni, hogy nálad legyen, akkor zárd ki azt az opciót. Legjobb lenne egy hét szabi neked és egy szállás, ahol közösen de nem egy szobában vagytok. Komolyan, ilyen egyszerű kérdés miatt leírni a háború és béke négy kötetét...
2022. dec. 11. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
98%
Nagyon körülményeskedsz. Vegyél ki egy hét szabit, keress elfogadható külön szobás szállást és töltsd azt a hetet az anyukáddal. A repülőúttól ne félj. Az én anyukám is tériszonyos, a repüléstől is nagyon tartott. Aztán meglátogatott minket külföldön és ő élvezte legjobban az utat. Egyáltalán nem félt, pedig addig sose lehetett rávenni hogy repülőre üljön.
2022. dec. 11. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
86%
Elkisérem anyukádat, ha nekem is kiveszel egy szobát :) Helyileg hol van ez? 60/N
2022. dec. 11. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem a tengerparti szoba jó ötlet. Lehet kérni a legtöbb hotelben különágyas szobát, csak akkor szólj a foglalásnál, hogy olyat szeretnél.
2022. dec. 11. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
89%

Alapvetően ki KELL venned egy hét szabit, mert mi a fenét fog csinálni szegény anyud egész nap egyedül, és csak délután "meglátogatod" majd a hotelszobában??? Az nem lenne jó, ha egyedül kóricálna egy olyan helyen, ahol senkit sem ismer és még a nyelvet sem beszéli.


A szállást meg túlliheged, ha a túrista terület egy óra buszozásnyira van, akkor kiveszel egy szobát egy hétre külön ágyakkal, vagy két szobát egymás mellett, és reggelente együtt ültök fel a buszra, együtt reggeliztek, és megmutatod neki mindazt, amit gondolsz, hogy érdekes a számára.


67 éves anyámat én nem hagynám egyedül egyetlen pillanatra sem egy olyan országban, aminek a nyelvét nem beszéli.

Ha meg bizonytalan, hogy egyáltalán felszáll-e a repülőre, akkor én törölném a repjegyét MOST, és vennék egy repjegyet magamnak Magyarországra, másnapra kettőnknek Spanyolországba, és egy hét múlvára egy hazamenő repjegyet csak neki. Hazafelé ne félj, fel fog szállni egyedül is.


Ha meg még akkor is bizonytalan, hogy veled együtt felszállna-e vagy sem, akkor felejtős az egész.


Ha meg a cipőd mellett jársz, és nincs pénzed az egészre, és 10 nap szabadságot sem tudsz kivenni, akkor keress egy jobban fizető munkát (nagyon sóher lehetsz, ha azt írod, hogy "...egy szűk lakásban bérelek egy apró szobát amiben egy franciaágy van.")


Azt hiszem, értem, hogy miért nincs 32 évesen senki olyan melletted, aki tanácsot adna neked, még azok sem, akiktől bérled azt az ágyat.

2022. dec. 11. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
89%

Te minden megoldasra tudsz egy problémát, igaz?

Ha kérdés, hogy anyu felszáll-e a gépre, nem lehet opció, hogy ne vegyél ki szabit. Max. ne 1 hét legyen, ha nincs annyi, de nem hagyhatod ott egyedül!

Amúgy meg, anyád felnőtt ember, döntse el, hogy megbirkozik a felelmevel, vagy sem. Te ebben ne befolyasold, lehet, hogy jobban fél, mint vágyik erre az élményre és az is rendben van, ne eroltesd! Mindenesetre ha döntött a te eroltetesed nelkul, akkor utána mar ne varialjon, vegyen be tabit, vagy felest es szalljon fel. Ezt tisztaznam vele.

2022. dec. 11. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
85%
Előre is bocsi a nyers megfogalmazásért, de egy anyukád van, valahogy old meg az egészet úgy időben, szállásban stb., hogy NEKI jó legyen! A repülőutat leszámítva minden rajtad áll. A repülést pedig magyarázd el neki úgy, hogy a fel- és leszállást leszámítva olyan mintha egy buszon ülne.. Tedd tisztába a dolgokat: neked fontos, hogy eljöjjön ide, és nagyon számítasz a látogatására.
2022. dec. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!