Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Családi karácsonyozás, ha...

Családi karácsonyozás, ha haragszanak rám a párom miatt? Érdemes lenne megpróbálni, vagy idén legyünk inkább külön?

Figyelt kérdés

Long story short, a szüleimmel három hete fasírtban vagyunk egymással, mert kiderült, hogy ismerkedtem/randizgattam valakivel, aminek ők nem örültek. Megvolt az, hogy válasszak, vagy ők, vagy a párom, ha továbbra is tartom vele a kapcsolatot, őket ne is keressem stb. Nekem ez így túl sok volt, mert persze, lehet véleményük, mondják el, beszéljünk róla, de ne adjanak ilyen ultimátumokat (úgy, hogy egyetlen gyerekük vagyok és eddig mi hárman voltunk egy csapat, mindig, mindenki más ellen). Öröm az ürömben, hogy mióta velük nem annyira beszélek, a párommal sokkal több időt tudok tölteni és megkérdezte, hogy a karácsonyt én hogy tervezem... Őszintén, nem tudom. Eddig minden ünnepet a szüleimmel, nagyszüleimmel töltöttem, most viszont meg vagyok lőve ezzel. Ráadásul neki nem élnek már a szülei, egyedül lenne. Ezt nem akarom, viszont azt is kizártnak tartom, hogy boldogan leüljünk a szüleimmel négyesben mondjuk... Bár jelenleg azt sem tudom elképzelni, hogy Szenteste boldogan, nevetve beszélgessünk, társasozzunk, ahogyan eddig tettük.


Szerintetek így az ünnepekre tekintettel érdemes lenne nyitnom feléjük, vagy várjunk még? Bízom benne, hogy idővel oldódna a harag, hangulat, csak attól is tartok, hogyha meglépem azt, hogy külön karácsonyozom, kettesben a párommal, akkor az még nagyobb szálka lesz a szemükben.



2022. dec. 11. 19:55
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/81 anonim ***** válasza:
94%
Ha mondták, hogy ne keresd őket, akkor nem kell keresni őket.
2022. dec. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/81 anonim ***** válasza:
92%
Mi az, amit ennyire nem tudnak elfogadni a párodban, úgy, hogy még soha nem is találkoztak vele?
2022. dec. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/81 anonim ***** válasza:
91%
Eszem ágában nem lenne azokat választani, akik bármilyen okból zsarolnak és fenyegetnek.
2022. dec. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/81 anonim ***** válasza:
94%

Megpróbálhatod, de annak semmi értelme, hogy karácsonykor mind a négyen feszengjetek, csipkelődjenek a szüleid. Párodnak is csak kellemetlen lenne.

Ha nem tudják elfogadni, hogy felnőtt nő vagy, külön élettel akkor ezt az évet hagyd ki velük, és legyen egy meghitt karácsonyotok a barátoddal.

Ideje lenne mindhármotoknak felnőni.

2022. dec. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/81 anonim ***** válasza:
82%

2. vagyok, rájöttem, hogy a kérdésre meg nem válaszoltam.


"Megvolt az, hogy válasszak, vagy ők, vagy a párom, ha továbbra is tartom vele a kapcsolatot, őket ne is keressem stb."


Én nem mondok olyat, amit nem gondolok komolyan, főleg ilyen súlyú kérdésben.


Emiatt tartanám magamat ahhoz, amit mondtak. Azért egy képeslapot küldenék nekik Karácsonyra.


Ez az első alkalom életedben, amikor érzelmileg akarnak manipulálni, és feltételhez kötni a szeretetüket?

2022. dec. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/81 A kérdező kommentje:
Ismerik, pont ez a probléma egyik forrása. Hogy miért kezdett ki velem, nem lett volna szabad. Közben azt meg sem hallották, mikor mondtam, hogy rossz moziban vannak, mert én kezdtem ki vele, én voltam, aki kezdeményezett.
2022. dec. 11. 20:08
 7/81 anonim ***** válasza:
93%
Ezek szerint nem szívesen írnád le őszintén, hogy mi a gondjuk vele, illetve a kapcsolattal.
2022. dec. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/81 anonim ***** válasza:
95%
Gondolom, megint a 20 évvel öregebb férfi a probléma
2022. dec. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/81 anonim ***** válasza:
92%
Apád lehetne?
2022. dec. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/81 anonim ***** válasza:
80%

Maradj otthon a pároddal. Ha a szüleidnek elég fontos a karácsony ahhoz, hogy rákérdezzenek, mi a terv, akkor hívd meg őket magadhoz szentestére.

Ha szeretnek, eljönnek, akkor lehet jópofizni négyesben. Ha a párodra való fújás fontosabb, akkor nem jönnek - viszont megadtad nekik a választást, nem te "kényszerítetted" rájuk, hogy másodmagaddal mész.

További bónusz, hogyha úgy döntenek, elfogadják a meghívást, ám mégsem bírnak magukkal - te vagy otthon, el lehet menni ezesetben.

2022. dec. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!