Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy értethetném meg a szüleim...

Hogy értethetném meg a szüleimmel, hogy soha nem akarok gyereket?

Figyelt kérdés

2022. dec. 21. 08:39
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/96 anonim ***** válasza:
91%

Mivel hogy a gyerek sok pénz és még több stressz. Ezt még maguk a szülők is elismerik. Nem kell ehhez zseninek lenni.

Tudod van egy “leheletnyi” különbség aközött, hogy valaki ezt ÖNKÉNT és tudatosan választja ezt az életet. Az én szüleim akartak gyereket, tudták, hogy ez sok lemondással és stresszel fog járni, de ennek ellenére is vállalták, mert nekik megérte! Én pedig pontosan ennek tudatában nem fogok vállalni, mert nekem nem éri meg feláldozni az életemet erre. Épp elég gyerekes van a környezetemben, hogy lássam és tudjam mennyi nyűggel jár a gyereknevelés. Elő lehet adni, hogy mennyire cukormázas, rózsaszín felhős csoda az egész, de azért túlozni sem. Mást sem hallok a gyerekesektől, mint az állandó panaszkodást. Semmire nincs idő, állandó rohanás, állandó könyörgés, állandó feszkó stb stb. Engem aztán nem zavar, ha valaki így akar élni és egy néha elejtett mosoly vagy rajz anyák napján vagy szeretlek anya kárpótolja ezeket, de számomra ezek messze eltörpülnek a rengeteg negatív mellett.

Nem véletlen él sokakban ez a kép. Mivel a nagy része igaz is.

2023. jan. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/96 anonim ***** válasza:
67%

78:

"leginkább az élet értelme az élet tovabbadasa!!! ...hogy amit tudsz, azt atadd majd a verednek"

vagyis egy általad önmagában értelmetlennek tartott dolog értelmét abban látod, hogy csináljon magából még többet...

A tudásra pedig annyit, hogy talán 50 éve még volt ennek jelentősége, de ma már nincs. Olyannyira nincs, hogy éppen ellenkezőleg: az idősek tanulnak a fiataloktól, sokszor a szülők a gyerekektől, mert azok képesek elboldogulni a modern világban. Az összes többi tudás pedig milliárd tételben fent van az interneten, lehet válogatni.

2023. jan. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/96 anonim ***** válasza:
77%

80:

"A szex sem önmagáért van"

Az értelmes ember számára a szex célja az ÖRÖMSZERZÉS.

A terhesség pedig egy lehetséges következmény, mely kivédhető.

2023. jan. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/96 A kérdező kommentje:
#83 teljesen így gondolom én is.
2023. jan. 28. 13:21
 95/96 A kérdező kommentje:
#86 sosem volt köze a családi viszonyomhoz, mindig is tudtam hogy nem kell gyerek, a 87 es jól le is írja az okokat, amiket érzek.
2023. jan. 28. 13:25
 96/96 anonim ***** válasza:
45%
Mondd meg nekik, hogy szerinted gusztustalan a nemi szerv, és nem akarsz máséhoz hozzáérni, mert hánysz. Ennyi.
2023. febr. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!