Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy értethetném meg a szüleim...

Hogy értethetném meg a szüleimmel, hogy soha nem akarok gyereket?

Figyelt kérdés

2022. dec. 21. 08:39
 41/96 anonim ***** válasza:
92%
Sosem akartam gyereket, és nem is lett. Én nem bántam meg. 36 N Talán esetleg ha véletlenül meggazdagodok. Aki szegény annak ne legyen gyereke. Nem érdekel, lepontozhattok. De a véleményem nem változik. Anyám is szült hat gyereket, én vok a hatodik. De mit nyertünk vele? Tönkre tette az életünket, mind a hatunk idegileg és lelkileg totálkáros. Egy idegbeteg, pszichopata állat, az ilyeneknek nem szabadna gyereket szülni.
2022. dec. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/96 anonim ***** válasza:
94%
Amúgy a szüleidnek mi köze van hozzá? Nehogy már ők döntsék el hogyan élj. A helyedben vennék nekik egy babát, ami eszik és kakál meg pisil. Karácsonyi meglepetésként.. Ne akarják ők élni a te életedet is!
2022. dec. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/96 anonim ***** válasza:
100%

#26


24-es vagyok. Igen, nalam is ez van a kornyezetemben, Budapesten, de meg csak diplomasnak sem kell hozza lenni, a mezei raktari muszakvezeto baratunk es baratnoje is mostanaban dontotte el, hogy nekik nem fer bele a gyerek, se anyagilag (most epp), se mentalisan a jovoben. 30-as tarsasag vagyunk, vegyes vegzettsegekkel, senkinek nincs gyereke es nem is tema sehol, hogy na most elkezdenek keszulni a babara, illetve azt latom, akinel igen, a sima ismerosok kozott, ott gyakorlatilag minden esetben veleltenul besikerult, mintha kb ez a ket veglet letezne, hogy vagy valaki tudatosan nem akar (es nincs is), vagy valahogy osszejon es megtartjak, de a tudatos csaladtervezesre egyaltalan nem latok peldat :D (Nyilvan ilyen is van, az idosebb ismerosoket nem faggattam ki, akiket eleve gyerekkel ismertem meg.)

2022. dec. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/96 anonim ***** válasza:
100%

#34, a belátási képesség hiányát inkább ne aggasd másokra: a szüleim első tiniszerelemből kötött házassága 35 évig - anyám haláláig - tartott...


Kérdező, én a helyedben nem akarnám megértetni a szüleiddel, ha így állnak hozzá, semmiből nem fogják megérteni. Inkább próbáld meg se hallani, amikor erről kérdeznek, pl.:

- Mikor lesz már gyereked?

- Láttad már az új cipőboltot a sarkon, anya?

- De mikor lesz már gyereked?

- Milyen szép ma az idő, anya.

- Na de unokát akarok!

- Holnap viszont lehet, hogy esni fog.

2022. dec. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/96 A kérdező kommentje:
Legtöbb egy év körül szakadt meg, miért kell ennyire ítélkezni?! de mostani párommal másfél év után is szeretjük egymást.
2022. dec. 21. 23:38
 46/96 anonim ***** válasza:
12%

Aha. 18 évesen már "legtöbb" és egy év után...

JÓ hamar kezdted...

2022. dec. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/96 anonim ***** válasza:
100%

Mit kell ezen megértetni.


Nem lesz gyerekem.


És ha felhozzák a témát x.-szerre, felállsz és hazamész.

2022. dec. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/96 A kérdező kommentje:
46:egyszer a tapasztalat a baj, aztan hogy túl sok, annyira utálom az embereket :)
2022. dec. 22. 11:30
 49/96 anonim ***** válasza:
100%

"18 éves már nyáron elmúltam, nem értem mit kell 16 évesezni... tavasszal költözök párommal el, és ők írják mondják minden lehetséges embernek, hogy hamarosan unoka mert másfél éve van párom stb."


Eléggé irritáló lehet, nyomást érzeznek a nők ilyenkor, hogy szüljenek!

2022. dec. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/96 anonim ***** válasza:
15%

Számomra furcsa, ha valaki nem akar gyereket nemzeni/ elleni egy kölyköt. Bocsika, ezt a dumát nem tudtam kihagyni.


Persze az ő döntése ez, ha nem akar, hát nem. De baromi undorító ha így a rokonok meg a barátok elkezdenek pletykálni, hogy ebbő' nemsoká' lesz unoka. Mármint az anyának, a kérdeő anyjának.

2022. dec. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!