Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy értethetném meg a szüleim...

Hogy értethetném meg a szüleimmel, hogy soha nem akarok gyereket?

Figyelt kérdés

2022. dec. 21. 08:39
 61/96 anonim ***** válasza:
100%

"18 éves már nyáron elmúltam, nem értem mit kell 16 évesezni... tavasszal költözök párommal el, és ők írják mondják minden lehetséges embernek, hogy hamarosan unoka mert másfél éve van párom stb."


Ci...ányok vagytok? Épelméjű embernek minimum diplomázásig eszébe sem jut szülni.

2022. dec. 24. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/96 Metionin ***** válasza:
100%
61. Van sok ilyen épelméjű magyar is. Általánosban a volt osztálytársaim mind magyarok voltak és 20 éves korára majdnem mindnek "becsúszott" a gyerek.
2022. dec. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/96 anonim válasza:
100%

Annak, hogy valaki nem akar gyereket, rengeteg oka lehet. Egyes okok később elmúlhatnak, mások nem. Majd meglátod, hogy alakul, addig tereld el a témát.


Sokkal rosszabb nem kívánt gyereknek lenni, mint kései gyereknek, tapasztalatból tudom. A szüleim nem szerettek, a nagymamám nevelt fel. Nekem se lett gyerekem (52F), mert elsősorban a problémákkal való végtelen küszködést látom másoknál. Azért a néhány örömteli pillanatért keservesen megdolgoznak.

2022. dec. 25. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/96 anonim ***** válasza:
100%

Én évezredekig akartam gyereket. A pasi, aki hitegetett, hogy ő is, és majd lesz, kidobott, mert nem akart.

Most már én sem vagyok benne biztos, hogy jó ötlet ebbe a világba szülni. Még fiatal vagyok, de nem tudom, hogy lesz. Jelenleg az életembe nem hiányzik egy gyerek, abban biztos vagyok. Néha szeretnék, néha nem.

Nálad is változhat még ez, kivéve ha nem tudod a gyerekeket elviselni. Ez is rendben van.

2022. dec. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/96 anonim ***** válasza:
38%

"55# bőven nem bírnának ki annyi fájdalmat, könnyen akarhatnak gyereket...


ÉS ez első fele a legnehezebb!!"


Na és mi van a gyerek felnevelésével? Onnantól kezdve, hogy a lurkó kibújt, onnantól kezdve a férfinek is a dolga.

2022. dec. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/96 anonim ***** válasza:
72%

"55# bőven nem bírnának ki annyi fájdalmat, könnyen akarhatnak gyereket...


ÉS ez első fele a legnehezebb!!"


Sokkal nehezebb amúgy egy gyereket 18 éven át nevelni, mint megszülni, márpedig mint írtam a nevelés a férfi dolga is. Amúgy a férfiak nem szülnek, ez igaz (LMBTQ van ne gyertek), viszont a háborúban meg férfiak halnak meg sorra, férfiakat lőnek szarrá a fronton. Hadifogolynak is főként férfiakat visznek el és kínoznak meg. Persze vannan női katonák is, de a férfiakhoz képest kevesen vannak. Szóval ne hidd azt, hogy csak mert ti szültök, azért a férfiak nem élnek át fájdalmat, egy szülés kevésbé fáj, mintha mondjuk rálépsz egy taposó aknára a fronton és leszakad a lábad, plusz nyomorék is leszel halálodig.

2022. dec. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/96 A kérdező kommentje:
66# de neked nem kötelező katonának menni, tőlünk meg elvárják!
2022. dec. 25. 17:01
 68/96 anonim ***** válasza:
96%
Kérdező, ki várja el?
2022. dec. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/96 anonim ***** válasza:
100%
A nőktől mondjuk azért sokkal nagyobb elvárás, hogy gyereket szüljön, mint egy férfitól, hogy önként katonának álljon. Egy sima családi ebédnél is teljesen átlagos kérdés, (sajnos) hogy “Na és mikor jön a gyerek?”, sőt sokan annak ellenére is újra és újra rákérdeznek, hogy elmondtad már számtalanszor: nem lesz. Összefutsz egy régi ismerőssel, aki tudja évek óta kapcsolatban vagy, kb első 3 kérdésben benne lesz, hogy mikor lesz eljegyzés és gyerek…
2022. dec. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/96 A kérdező kommentje:
68:az egész család :))
2022. dec. 25. 19:28

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!