Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy értethetném meg a szüleim...

Hogy értethetném meg a szüleimmel, hogy soha nem akarok gyereket?

Figyelt kérdés

2022. dec. 21. 08:39
 81/96 anonim ***** válasza:
15%

Kognitív torzitasnak hívják, amikor van egy eszmed és arra megerositeseket keresel.

Ha te nem akarsz, arra elfogadod a megerositeseket, és lepontozod az ellenvéleményeket.


De ilyen fiatalon nem kell még eldönteni...

S jelentem se sok pénz nem kell, se sok stresszel nem jár. Minden megélés kérdése. Sokkal több örömöt hoznak az életbe,mint a gyermektelenek gondolják.


Aki pl kutyát "tart" helyettük az talán sejti ezt.

2023. jan. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/96 anonim ***** válasza:
0%

Basszus tényleg...ez a kutyás példa ez ott van...pedig én nem akartam eddig gyereket,de mégis a törődést átadni ennek a cuki szorgombocnak,aki már 4.eve velünk van :)))


...és ha jobban belegondolok, biztosan nem ilyen stresszes egy gyerekkel :D az idővel talán felnő és nem ragja meg a döglött állatokat az erdőben

2023. jan. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/96 anonim ***** válasza:
88%

Miért téged 20 év után mi fog motiválni, miután a gyereked felnőtt, elköltözik és önálló életet él? Jobb esetben országon belül marad, rosszabb esetben több ezer km-re megy. Sajnálom, hogy valakinek annyira szegényes az élete, hogy csak egy gyerek tudja motiválni, én ennél valahogy többre vágyom. Leginkább, hogy a saját, egyetlen életemet úgy éljem, ahogy nekem megfelel. Nem érdekel, hogy mit vár el a társadalom, se az hogy mások szerint mi a ”normális”. Én sem szólok bele más életébe, nem számoltatom el, hogy minek szül erre a világra, amikor már így is nyög a Föld alattunk, túlnépesedés van, itt a klímaváltozás, globális felmelegedés. Amikor már olyanokról megy a diskurzus, hogy x éven belül az ivóvíz ellátás is problémát okozhat stb. Akkor más milyen jogon akar engem vagy bárkit elszámoltatni, hogy miért nem akarunk gyereket?! Miért nem lehet elfogadni, hogy valakinek így teljes és boldog az élete, gyerek nélkül?

A szex számomra pedig kizárólag örömforrásként és élvezetként funkcionál, nem véletlen van millió és egyféle védekezési forma. Azok is ugyanúgy szexelnek, akiknek már van gyerekük, mert élvezik. Na, mi is élvezzük, csak mi “melléktermék” nélkül.

2023. jan. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/96 anonim ***** válasza:
28%

Hát igen, vannak akik a szorongás miatt nem akarnak gyereket.. hát.. így is lehet..


Én nem elvarasbol szültem, 2 gyönyörű lányom született, minden nap csodálattal nézem őket, ahogy táncolnak, ahogy látni h milyen mélységesen tiszták! A gondolataik! Elképesztőek!


20ev múlva valószínűleg már az unokákat várom, akiknek szintén át tudom adni a tapasztalataimat, a rajztudasomat.


Ezt az összetartozást azért is igenylem,mert felmenőim nem éreztek így. Elvált, alkoholista szülők gyermeke voltam..


A gyermekteleneknek sincsen joga lefitymalni a gyerekeseket. Sok tévhit van mind2 oldalon, ahogy itt látom.

2023. jan. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/96 anonim ***** válasza:
88%

De hadd dönthesse már el mindenki, hogy mit szeretne és mit nem szeretne. Igen, ilyen fiatalon is. Max majd változik. Vagy nem. De joga van úgy érezni és gondolkodni, ahogy. Aki ugyanilyen fiatalon biztosra állítja, hogy akar gyereket, azt is győzköditek, hogy “nem kell ilyen fiatalon még eldönteni, úgyis változhatsz még?”.

Érdekes, hogy némelyek szerint már egy 5 éves kislány is el tudja dönteni 2 barbizás között , hogy ő majd bizony akar gyereket, méghozzá ennyit meg annyit, de ha valaki 20on vagy 30 néhány évesen azt mondja nem akar, azt kétségbe kell vonni, az biztos változik majd, az biztos így, biztos úgy. Nem. Miért nem lehet az emberek saját magánéleti döntéseiket tiszteletben tartani és elfogadni?

Ennek pedig köze nincsen a kognitív torzításhoz, másnéven kvázi logikai/gondolkodási hibákhoz! Tisztában kéne lenni a szavak jelentésével, mielőtt dobálózunk vele. Már mitől is lenne hibás gondolkodás az, hogy nekem nem kell gyerek, mert tönkretenné az életem? Sokkal inkább hibás az a gondolatmenet, amikor úgy gondolom mindenkinek az okoz örömet, ami nekem, mindenkinek úgy kellene gondolkodnia, ahogy nekem, mindenkinek az kene a normális legyen, ami nekem. Na ez egy sokkal károsabb gondolkodás fajta!

2023. jan. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/96 anonim ***** válasza:
0%

Amilyen viszonyod van anyukáddal, pont olyat sejtesz ki a te anyasagodbol. Így nem csoda, ha te sem szeretnéd,mert nem lehet túleghitt a családi viszony.


Így ebben a pszichés allapotodban, valóban tönkretenné egy gyerek az életedet.

2023. jan. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/96 anonim ***** válasza:
82%

Milyen szorongásról beszél, de most őszintén? Semmiféle szorongás nem gyötör, egyszerűen nem akarok gyereket, mert a gondolattól is ráz a hideg. Nem akarom feláldozni sem a testem, sem a fél életem egy gyerekre, akivel aztán évekig kell éjszakázni, idegeskedni, stresszelni, nem aludni, plusz csak úgy viszi a pénzt, amit a saját életemre is költhetnék. Nincs sem kedvem, sem energiám, türelmem meg aztán végképp egy gyerekhez és az állandó hisztihez meg síráshoz. Nem mindenki alkalmas szülőnek, inkább örülni kene, hogy van aki ezt képes belátni, ahelyett hogy nyakra-főre szüli a kölyköket, akiket aztán lelkileg megnyomorít.

Nem a gyerektelenek szokták a gyerekesek jogait lefitymálni, épp ellenkezőleg! Itt sem én próbálok beleszólni más magánéletébe es abba miért nem szül, hanem pont fordítva. A való életben is 99%-ban az van baszogatva, aki nem akar gyereket és nem az, aki igen.

2023. jan. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/96 anonim ***** válasza:
82%

#86 Köszönöm az ingyenes, kéretlen és Tescos jósgömbből kiolvasott megállapításaidat, igaz hogy köszönőviszonyban nincsenek a valósággal, de azért szép próbálkozás volt. Felfoghatatlan számomra, hogy elvileg felnőtt emberek miért nem képesek távjóslatok meg egyéb megjegyzések nélkül elfogadni, hogy nem mindenki vágyik gyerekre. Minek kell minden hülyeséget belemagyarázni?

Szép és boldog gyerekkorom volt, anyummal, apummal es a húgommal is szoros és nagyon jó viszonyt ápolok, ettől független ugyanúgy nem kell gyerek. Nem hiszem, hogy annyira bonyolult lenne ennek felfogása.

2023. jan. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/96 anonim ***** válasza:
19%

Kedves 87, 88... Ez úgy látom nem a ti posztotok, nem nektek írtam :) úgyhogy nem értem miért pontoztok le :)


A kérdező a net népétől kér tanácsot, mert nincsenek egy hullámhosszon a szüleivel.

Ezért írtam, hogy ezek a minták nem erősíthetik a gyerekvállalás iránti kedvet.

2023. jan. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/96 anonim ***** válasza:
24%

Akik azt írják sok pénz, és stressz ...azok vajon hogyan gyerekeskedtek?

A kör körbeér...ti is pokollá tettetekaz anyátok életét?! A kérdés költői...de elég szomorú, ha ez a kép él bennetek az anyasagrol

2023. jan. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!