Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesanyám rajtam vezeti le...

Édesanyám rajtam vezeti le feszültségét. Sok sztorit olvastam más emberek helyzetéről mindenféle oldalakon de az én helyzetemre megoldást nem találtam. Kérem valaki adjon tippeket! Ötlet?

Figyelt kérdés

Tehát, 16 éves fiú vagyok. Anyám egyedül nevel, 3-4 éves korom óta. Először albérletben, majd most már családi házban élünk az "élettársánál". Még anno az albérletben volt egy karácsony, amikor először ordibált. Kisgyerek voltam, még soha nem volt ilyen. Mióta ideköltöztünk falura 2-3 naponta folyamatosan megy a balhé, kissebb kiabalás, megsértődés jelentéktelen dolgokon. Nagyobb balhék 1-3 havonta vannak, amikor pl. idegességből ludgossa az ajtómat, ruháskosárral dobálózik, csapkódja az ajtókat. Tipikus feszültség levezetés agresszióval. Mióta itt élünk (az élettársánál falun) azóta teljesen megváltozott minden. A "saját" szobámba nem merek megszólalni, mindig fülessel nézek TikTokot, Youtubeot stb, mert a nappali, ahol anyám alszik közvetlen az ágyam melletti fal mellett van. Magánéletet nem lehet élni, akkor jön be amikor akar, akkor hív ki a szobámból amikor jónak gondolja.


Na de a lényeg:


Most az esetek 75%-ban minden "happy". De vannak azok a napok, amik 2 havonta történnek, hogy nagyon elgurul a gyógyszer. Akkor minden feszültség, stressz kijön. Ezeket hogyan tudnám kezelni? Borzasztó rosszul esik, magából kifordult módon ordítozik, balhézik. Ma is pl. azért, mert mentem volna tűzijátékot venni és az Ő szülinapi tortáját intézni. Annyi volt a baj vele, hogy ki van akadva az állkapcsom, egésznap fáj a fejem és, emiatt nem voltam túl jókedvű. Amikor nem vagyok jókedvü akkor Ő elkezd velem vitatkozni, hogy miért kell duzzogni.


Mit tegyek, hogyha egyszer nagyon nagy balhé van, egyszer meg szeretjük egymást. Teljesen tanácstalan vagyok.



2022. dec. 28. 18:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg nincs az a gyógyszer, ami elguruljon. Szednie kéne valamit, amit pszichiáter írt. Eléggé borderline személyiségzavarnak tűnik. Biztos nem működik a párkapcsolata, gondolom, a férfi is agresszív. De mivel te nem tudod elrángatni orvoshoz, marad a túlélés az iskola elvégzéséig, és utána a függetlenedés. Addig meg ne vedd magadra, vedd lazán, ő ilyen.
2022. dec. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A férfi nem agresszív, nagyon csöndes, nyugodt. De valóban nem működik a párkapcsolat.
2022. dec. 28. 18:28
 3/3 anonim ***** válasza:
Akkor amíg vele van nem fog megvaltozni.
2022. dec. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!