Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi történik ha ezt elmondom a...

Mi történik ha ezt elmondom a pszichológusnak?

Figyelt kérdés

Szeretnék elmenni egy pszichológushoz,beszélni a gyermekkori traumaimrol,pontosabban arról hogy apám fizikailag bántalmazott. Viszont nem akarom hogy ami ott elhangzik az kitudodjon,mert nagyon szégyellem. Ez mind már elég régen történt,óvodás és általános iskolás voltam, most 19 vagyok.

Szóval szerintetek meg lehet kérni a pszichológust h ne szóljon erről senkinek sem?

Muszáj valakinek elmondanom,de nem akarom olyannak aki ismer engem.



2022. dec. 31. 00:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
94%
Pszichológus miért mondaná el a te problémáidat egy másik embernek?
2022. dec. 31. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
98%
Nem fog szólni senkinek. Titoktartási kötelezettsége van.
2022. dec. 31. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem teheti meg hogy elmondja masnak emiatt ne aggodj
2022. dec. 31. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
16%
Mondjuk én nem értem miért nem egy jóbaráttal beszéled meg ezt, de a pszichológus nagyon rendes lesz, mert nem igen lesz veled dolga, hisz csak ki kell beszélned magadból a dolgokat. (én féláron is megbeszélem veled és közben még koccinthatunk is :)
2022. dec. 31. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
93%
Titoktartási joga van + felnőttkorú vagy. Mostmár azt sem mondhatná el anyukádnak ha drogoztál vagy más egyéb.
2022. dec. 31. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
91%

Hogy merül fel benned, hogy erre külön meg kell kérni? Kinek mondaná el és miért? Amúgy meg ne te szégyelld, hogy apád vert, ezen neked mi szégyellnivalód van? Neki van oka szégyellnie magát.

Arról azért tudjál, hogy a pszichológus nem egy hallgatógép, arra egy kikapcsolt rádiókészülék is megfelelne, hanem egy szakember, akihez egy problémáddal mész oda, hogy azt segítsen megoldani. A te esetedben ez a probléma az önbizalomhiány.

2022. dec. 31. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
88%
Orvosi titoktartás szóval semmi.
2022. dec. 31. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
95%

Titoktartási kötelezettsége van, ami addig tart míg magadra, vagy másokra nem jelentesz veszélyt. Azonban, egy jó pszichológus maga is jár pszichológushoz, mégpedig szupervízió keretein belül, ahol a necces eseteket megbeszélik. Itt név, és egyéb beazonosító adat nélkül hangozhat el a történeted.

Csak a teljes kép kedvéért írtam le ezt, de ne aggódj ezen, az a dolga, hogy hallgasson és segítsen. És hidd el, akármit mondasz, szinte biztos, hogy hallott már rosszabbat. Én csak egy éve dolgozom, de már most alig tudnak meglepni. (Persze nem is ez a cél, nem utazunk a "szaftos sztorikra", csak hozzánk általában nem az időjárásról jönnek csevegni.)

Egy pszichológus

2022. dec. 31. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Fárasztó96 ***** válasza:
84%
A titoktartás kötelezi. Jártam pszichológushoz, annyit elmesélt, hogy jár különböző konferenciákra, ahol néhány pszichológus említ páncienseket, de sem nevet (!!), sem nemet (!!) nem árulhatnak el a betegükről.
2022. dec. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
90%
Azt nem hiszem, hogy a nemét se, itt valami félreértés van, számtalan orvosi leírás kezdődik úgy, hogy 68 éves nőbeteg. A neme a történet szempontjából nem kihagyható, nem mindegy például, hogy valaki a gyereke apja vagy az anyja.
2022. dec. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!