Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem bírom feldolgozni, félek...

Nem bírom feldolgozni, félek a jövőtől, ti mit tennétek a helyemben? Nem szeretném így leélni az életem.

Figyelt kérdés

Szóval röviden a probléma, anyám mozgássérült, egy 5 évvel ezelőtti balesetből kifolyólag, leesett a tetőről. Apám már gyerekkoromban meghalt, a nagypapám él már csak, jelenleg Ő gondozza többnyire anyát. Pelenkázni kell, és csak a felső testét érzi.

Igazából amiatt vagyok folyamatosan lehangolt, hogy így kell leélnem az életem, hogy anyámat kell majd gondozni, mert Ő ezt úgymond "elvárja", mert amikor gyerek voltam, akkor jó anya volt ( ez tényleg igaz, nagyon sokat foglalkozott velem, és mindent megadott).

Persze ez azt jelenti, hogy vele kell laknom, és "ápolni". Igazából én nem mertem neki semmit mondani, de külföldön képzeltem el a jövőm, de így én lennék a legnagyobb szívtelen dög, aki itt hagyja, meg persze a rokonok is csak köpködnének rám.

Igazából én ezt az egészet nem szeretném, itt vagyok 22 évesen, még sose volt barátom sem, de nem is merek ismerkedni így...

Szerintetek mi lenne a megoldás? Attól tartok, ha a nagyapám meghal, akkor minden az én nyakamba szakad majd, hiába tanulok, főállásom az otthoni szolgálat lesz, mert 4-5 óránál több időre nem tudom itt hagyni (katéter leengedése miatt), így kb felesleges a diplomám is (végzős villamosmérnök Bsc)...

Ilyen esetekben szerintetek mi a megoldás, ésszerű "eljárás"? Ti mit tennétek a helyemben, a jövőben?

Igazából az a gond, hogy a lelkiismeretem nem bírná azt sem, ha itt hagynám, és sajnos többször gondolkoztam már öngyilkosságon is mint végső opció, mert normális családot szerettem volna, és nagyon nem vagyok az az ápolónő tipus, hogy ebben éljek.



2023. jan. 15. 16:04
 61/92 anonim ***** válasza:
89%

60#

Nem hiányzik belőlünk az empátia! Attól mert ápoló vigyáz majd rá, vagy egy otthonban többen, attól még nem lesz magára hagyva! Amerikában is vannak otthonok,és azok is tele vannak! Ettől a kérdező még szerethwti az anyukáját, aki amúgy érzelmileg zsarolja!

2023. jan. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/92 anonim ***** válasza:
59%
#60 A szeretetet ki kell érdemelni, és a kérdező anyja nem tesz érte semmit, hogy szívesen foglalkozzanak vele, vagy legalábbis ne rokkanjanak bele. MINIMÁLIS HÁLÁT se mutat se az apjának, se a gyerekének. Gyönyörű gondolat, hogy ha megütnek, akkor tartsd oda a másik orcádat, de pszichológiailag nem egészséges. -.-
2023. jan. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/92 A kérdező kommentje:
60: Szerintem teljesen más lenne a szitu, ha lenne még legalább 3 testvérem, vagy olyan hozzátartozóm, aki segítene, hogy a helyzet terhe ne csak az én vállamon legyen. Az USÁban meg a többi országban, amiket írtál, a kedves rokonok is segítenek az ápolásban, de nálunk az a helyzet, hogy csak a telefonkagylóba tudnak okoskodni.
2023. jan. 15. 19:36
 64/92 anonim ***** válasza:
85%

#60 "Nyugat-Európában, de legfőképp az USA-ban egy sérült embert mindenáron segítenek."

Nyugat-Európában és az USA-ban az állam feladata segíteni az akadályozott embereket, Magyarországon pedig az állam magasról tesz rájuk, elvesz tőlük minden lehetőséget, az otthonápoló családtagokat nem fizeti meg.

2023. jan. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/92 A kérdező kommentje:
67: ez pontosan így van, ápolási díj sem jár a papámnak, mert nyugdíjas, nekem meg mert hallgató vagyok. Csak munkaviszony helyett jár az a kemény 45 ezer forint.
2023. jan. 15. 19:40
 66/92 anonim ***** válasza:
89%

#66 Ne hagyd magad manipulálni. Az USÁBan vannak kifejezetten 50+-os lakóparkok, - nem otthonok! - ahová a nyugdíjközeli és nyugdíjas korosztály MAGÁTÓL beköltözik. A házirend ennek a korosztálynak az életritmusához van igazítva, nincsenek zajongások, felfordulások, bulik stb.

Magasabb közös költségért elviszik őket bevásárolni, tetszőlegesen választott programokra, orvoshoz, fodrászhoz, takarítanak náluk, segítenek abban, amiben csak kérik. Egy amerikai nem áldozza fel az életét az idősebb hozzátartozójáért, és nem is hagyják el magukat se az idősek, se a betegek úgy, mint errefelé. Az a fajta "szüleimmel, nagyszüleimmel élek egy házban és kézből etetem, pelenkázom, pénzelem őket, és csak azután kezdek önálló személyiség lenni, hogy meghaltak" mentalitás, ami Magyarországon dívik, ott ismeretlen.

Élni akarnak az öregek és a betegek is, és új dolgokat kipróbálni, szórakozni, tanulni, nem pedig másokon élősködni.

2023. jan. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/92 anonim ***** válasza:
88%
Nyugat-Európában és az USA-ban senki sem áldozza fel magát a rokonai kedvéért. Az idős és/ vagy sérült embereknek eszük ágában sincs ekkora áldozatot kérni. Egészségi állapotuktól függően lakóparkban vagy otthonban vannak. Élik az életüket és nem a gyerekeikről próbálnak lehúzni még egy bőrt és nem zsarolják őket érzelmileg ha elköltöznek és saját életet élnek.
2023. jan. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/92 anonim ***** válasza:
68%

Oké, édesanyád mozgássérült, de magatehetetlen is?

Vagy belesüppedt a depresszió mély gödrébe ahonnan kimászni sem akar, és szikrányi akarata sincs tolókocsi mellett önellátó lenni?

2023. jan. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/92 anonim ***** válasza:
71%

Biztos le fognak pontozni, de őszinte leszek. 1, Nekem az is fura, hogy ez neki nem jut eszébe, hogy neked is lehet életed, sot kell is lennie mert mindenkinek 1 elete van es az apolasra elpazarolni. Haaat. Max sok penzert vallalnam, de elobb kifizetettnem vele a fele osszeget es abbol apolot fogadnek. Vagy haz elad papa megy a rokonokhoz arra a par evre anyud meg rendes apolast kapna egy szakintezetben. Szoval en tuti lediplomaznek es mennek is kulfoldre minden buntudat nelkul. Neked tapasztalat kell. Ferfiak, hobbik, munka, onmegvalositas, ingatlan, auto, stb. Ezeket tobb evbe kerul megszerezni ezert kell koran elkezdeni.

2, Lehet valasztani es hala istennek a valasztas a tied. Mivel kerekesszekes nem hiszem, hogy utanad fog szaladni. Az hogy meg a szajabol ezekutan milyen frocsoges jon azaz o baja. Oke, hogy jo anya volt de akkoris. Ha en lennek ilyen helyzetben hagynam a lanyomat hadd menjen ki. Ha bejon neki az elet akkor ugyis fog valamennyire segiteni. 4000£ -s fizunal habi 600-t hazakuldesz neki es jonapot. 280k huf/ho. Futnia kell ebbol sokmindenre. Kegyetlenseg vagy nem de az elet megy tovabb es pont leszarja, hogy ki rakos ki kerekesszekes. Megy tovabb. Igy gondolkodj szvsz. Minden jot neked. Kitartas

2023. jan. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/92 anonim ***** válasza:
43%

70-es!

280 ezer forint semmire nem elég, hacsak nem akarsz szűkölködni.

Nehogy már a kérdező dolgozzon az anyjára is!

2023. jan. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!