Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Előfordul, hogy a szülő nem...

Előfordul, hogy a szülő nem tudja kezelni, hogy a gyereke kamasz?

Figyelt kérdés
Hangulat ingadozások, zárkózottság, önnállóság érzet meg a többi tipikus probléma
2023. jan. 20. 20:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
igen előfordul
2023. jan. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%
Persze. Minden gyermekkori ciklusra igaz, hogy vannak szülők, akiknek problémát okoz. A felnőtté válás meg az élen halad, nekem úgy tűnik.
2023. jan. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%

Kamasz gyerek se tudja sokszor magat kezelni es elviselni, szoval nem ujdonsag, ha a kornyezetenek is nehez 😂

Ez egy borzasztoan nehez idoszak, a gyereknek is, szulonek is altalban.

2023. jan. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
28%
Inkább olyan van aki nem hajlandó. És bebújik a nem tudom mögé. Pontosan tudja, mekkora változások zajlanak egy kamaszban, hisz ő is átélte. Tehát ha akarná, a kamaszt át tudná kísérni ezen a korszakon, sőt, önmagát előre fel tudná készíteni erre az időszakra. Máris nem ő lenne a mártír.
2023. jan. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
És ezt hogy lehet átvészelni/orvosolni? Milyen tanácsok vannak erre?
2023. jan. 20. 21:16
 6/14 anonim ***** válasza:
85%
5 vagyok, pont így. Leülni vele egy higgadtabb pillanatban és elmesélni nevetve, hogy figyi, tökéletesen emlékszem, micsoda háborús időszak volt ez a kamaszkor. Meg is tudlak érteni, cserébe meg picit próbáld te is megérteni, hogy ez ennek az ideje. Az a dolgod, hogy lázadj, nekem meg az a dolgom, hogy behúzzam a féket mikor már muszáj. És így tovább. Én így csináltam annak idején, a ma már felnőtt gyerekeimmel röhögve emlékszünk vissza a kamaszkori háborús zónákra. De tudjon róla mindenképp, hogy megérted őt. És tényleg engedd, hogy próbálkozzon, csak olyanért szólj amiért már muszáj. Túl lesztek rajt mindenképp. Csak ne gyűlölködős emlékei maradjanak, az fontos.
2023. jan. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, 4 voltam. :)
2023. jan. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
100%

Előfordul(hat), de a ha olvasol a kamaszkori változásokról, ha igényed van rá, hogy megértsd mi megy végbe ilyenkor a gyerekben, az sokat segít a kapcsolaton.

Mint pl. ez a két kitünő szak-cikk:


[link]


[link]

2023. jan. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Én volnék a gyerek, aki úgy érzi, az anyukája olyan dolgokon akad ki, ami mknden kamasznál teljesen normális. Itt azokra gondolok, amiket fent is említettem. Nem vagyok nagy lázadó típus, nincsebek kihágásaim, jó tanuló vagyom nem járok bulizni, nem mondanám magam problémás gyereknek, azért meg had ne én kérjek bocsánatot, mert hangulat ingadozásaim vannak... nem én tehetek róla, nekem is könnyebb lenne nélkülük
2023. jan. 20. 21:27
 10/14 anonim ***** válasza:
63%
Akkor pedig azt tanácsolom, bármilyen furcsa, hogy igenis vívd meg a kis harcaidat. Anyád a felnőtt, kezelje ő a saját gondjait. Ha te most ezt kihagyod, felnőttként majd úgy nyomnak el mint a cigicsikket. Nem lázítani akarlak, de inkább most egy kis harc mint egy szerencsétlen felnőttkor.
2023. jan. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!