Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mikor vennétek a gyereketeknek...

Mikor vennétek a gyereketeknek saját kisállatot? Milyen feltételekkel?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)


Érdekelne, kinek mi a véleménye. 10. osztályos vagyok, hamarosan lesz a szülinapom (tavasszal). Egy kiscicát szeretnék rá, maine coon fajtát. Találtam is két tenyészetet, ahol vannak vagy lesznek a közeljövőben kölyök cicák.


Alapjáraton szerintem egy cicával kevesebb a teendő, mint egy kutyával, én meg inkább macskás vagyok amúgy is.

A suliban maximum délután 2-ig van órám, de délutáni elfoglaltságaim vannak, viszont ezek 1-1,5 órásak (nyelvvizsga felkészítő/különóra, tenisz, tánc, szóval ilyen tipikus suli utáni dolgok, amik annyira nem lemondhatók, variálhatók). Hétköznap nagyon ritkán megyek valahová már késő délután, este. Hétvégén azért van, hogy kevesebbet vagyok itthon, de azt olvastam, hogy a cicák napközben rengeteget alszanak, nem is nagyon szeretik, ha nonstop piszkálva vannak.


Így szerintetek beleférne a cica az életembe/életünkbe? Ha hasonló helyzetben lennétek, szülőként belemennétek az ötletbe?

Benti cica lenne teljesen, kintre maximum hámmal vinném úgy, hogy velem együtt, nem lenne egyedül kirakva soha.



2023. jan. 21. 14:01
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg lenne rá elég időd, de ez nem azt jelenti, hogy meg is kapod, erre csak a szüleid tudnának válaszolni.

Főleg azt kéne tudni, mit gondolnak a házon belüli állattartásról, ezt meg te jobban tudod nálunk.

2023. jan. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
90%

Akkor, ha van kedvem gondját viselni, ha a gyerek megúnná.


Most lehet, belefér az életedbe, de egy cica 10-16 évig él, és nemsokára jön a kamszkor, fontossabbak lesznek a haverok, lányok, esetleg elköltözöl továbbtanulás miatt, összeköltözöl barátnővel...

Szóval csak akkor vennék, ha válalom azt, hogy rám marad a cica.

2023. jan. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 A kérdező kommentje:

16 leszek, szóval a kamaszkor már tart egy ideje. :D

Ezért írtam, hogy hétvégente nem mindig vagyok itthon, mert van, hogy barátommal megyünk erre-arra programozni, vagy náluk vagyok, esetleg barátnőkkel csinálunk valamit.


Ha költöznék, vinném magammal. Ezért szeretném, ha én kapnám, hogy a sajátomnak érezzem, ne úgy, hogy családi cica, akit majd itt kell hagynom, ha érettségizek.


Van egy kutyánk, ő bent van mindig, szóval szerintem ezzel a résszel nem lenne anyáéknak gondjuk.

2023. jan. 21. 14:14
 4/52 anonim ***** válasza:
34%

Ha a gyermekem összegyűjtötte a pénzt a kívánt fajtára. Nem adnék neki, ha ez is kerdés esetleg. Rengeteg cica van az utcán is.

És teljesen mindegy, ki mit ír, ha a szüleid nem szeretnének macskát, neked akkor nem lesz.

2023. jan. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
63%
Annyi kóbor macska van, én a szőre, és kinézete miatt nem vennék, és szerintem itt kezdődik egy felelős gondolkodásmód.
2023. jan. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 A kérdező kommentje:

Az lenne az ajándék lényege, hogy nem én veszem meg magamnak, hanem "megkapom" úgymond🙈 Mivel nem olyasmiről van szó, amit csak úgy kiválasztok a boltban, kifizetjük és az enyém, ezért számolok azzal is, hogy talán nem pont a szülinapom napján kapnám meg, hanem valamivel később. Ez persze nem baj, oké teljesen.


Igen, tényleg sok cica van az utcán (sajnos). De ez egy elég különleges fajta, pont ezért tetszik ennyire, nem sima házicica.

A kutyusunkat is tenyésztőtől vásároltuk, azért, mert egy bizonyos fajtát szerettünk volna. Nagyon aranyosak a kóbor, keverék állatok is, ez vitathatatlan, de szerintem mindenki maga eldöntheti, hogy milyen állatot szeretne!

2023. jan. 21. 14:23
 7/52 anonim ***** válasza:
62%
Így van, ahogy azt meg a szüleid döntik el, hogy lesz-e.
2023. jan. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 A kérdező kommentje:
Nyilván, nem kell leírni kétszer egymás után. :)
2023. jan. 21. 14:28
 9/52 anonim ***** válasza:
26%

"16 leszek, szóval a kamaszkor már tart egy ideje. :D"


Igten, de csak most fog eldurvulni :D Eddig csak lájtos volt.

2023. jan. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
29%
Ahogy nyilván a kérdést sem kellett volna kiírni, mert egyik válaszoló sem a te szüleid. Teljesen mindegy, kinek mi a feltétele. Vagy mi a terv a válaszokkal? A bezzegelés? "Bezzeg kis Gizi anyukája a gyakoriról megengedte volna"
2023. jan. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!