Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Érzelmi elhanyagolás érhetett...

Érzelmi elhanyagolás érhetett gyermekkoromban?

Figyelt kérdés
Munkájuk miatt nem értek rá a szüleim foglalkozni velem. A nagyszülők neveltek fel, de ők viszont a koruk miatt nem nagyon foglalkoztak velem. Általában egyedül voltam mindig, csak néha rámnéztek. Ez lehetett az oka, hogy fenőttként mentálisan sérült lettem?

2023. jan. 21. 19:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Milyen személyiségzavarod van?
2023. jan. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%
Igen.
2023. jan. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
76%
Igen.
2023. jan. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
56%
Mi gyereknek a többi gyerekkel játszottunk. Milyen meglepő.
2023. jan. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

"Milyen személyiségzavarod van?"


Feltehetőleg ASPD. Egy épkézláb kapcsolatom nem volt az életemben, ami volt is az miattam megszakadt.


"Mi gyereknek a többi gyerekkel játszottunk. Milyen meglepő."


Én szinte sohasem, általános iskolás koromban tudtam csak szocializálódni.

2023. jan. 21. 20:11
 6/18 anonim ***** válasza:
56%
És mi a terv a jövőre nézve,?
2023. jan. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
5, ez esetben igen. És a kapott mintád is hasonló lehet, sok szülő dolgozik sokat, de a gyerekét ő neveli. Nagyszülők sem éltek társasági életet ezek szerint. Ingerszegény, törődésmentes gyerekkorod lehetett, valószínű a felmenőid is ugyanazzal a személyiségzavarral küzdenek mint te. Fordulj szakemberhez, hosszú út lesz, de te már ne vidd tovább ugyanezt, ma már lehet segítséget kérni. Szüleid, nagyszüleid idejében ez még nem így volt. Feléd törődéssel fordul majd a terapeutád, kapsz mintát egy másfajta élethez.
2023. jan. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

"És mi a terv a jövőre nézve?"


Nem tudom, nincsennek céljaim, napról napra élek, sokszor vagyok munka nélkül.


Apám is olyan mint én, állást, kapcsolatot képtelen hosszútávon fenntartani, csak neki még rátett az évtizedes alkoholizmus. Az a bajom a terápiával, hogy nehezemre esik megbízni az emberekben.

2023. jan. 21. 20:49
 9/18 anonim ***** válasza:
88%
Elhiszem, biztosan nagyon nehéz lehet. De az a baj, hogy nincs nagyon más opció. Ha soha senkiben nem bízol, akkor teljesen egyedül maradsz. Az egy pokol. Le lehet élni úgy egy életet, de nem érdemes. Én is csak két emberben bízom. Nem állok jól emberi kapcsolatokkal, meg mindig jobb így, mint totál egyedül. Nagyon sok testi-lelki probléma kialakul, ha az ember egyedül van.
2023. jan. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
100%

Pacsi kérdező. Sajnos nem tudok neked segíteni, de szeretném hogy tudd: nem vagy egyedül. Teljesen átérzem mindazt, amit itt leírtál.

Nagyon sok sikert neked a jövőben, szívből remélem hogy találsz majd egy remek szakembert, aki segíteni tud ezen. Hajrá!

2023. jan. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!