Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt olyan, akit elhanyagol...

Van itt olyan, akit elhanyagoltak a szülei egészségügyi, higéniai szempontból, és most felnőtt korukban érzik ennek a hátrányait? Hogy birkóztok meg ezzel a teherrel? A szüleitek változtak azóta?

Figyelt kérdés

Velem ezt tették. Nem jártak velem rendszeresen orvoshoz, fogorvoshoz pedig soha, vitaminokat sem szedettek velem, meg hát az sem érdekelte őket, hogy mit eszek, szóval egyáltalán nem táplálkoztam gyerekként egészségesen. Nem tanítottak meg fogat mosni, nem vettek nekem fogkefét, fogkrémet kb 10 éves koromig, szintén kb 10 éves koromig heti 1-2x fürödhettem (akkor is, ha többször szerettem volna), mert azt mondták, hogy ez a normális. Persze ők se mostak fogat soha, meg fürdeni se fürödtek minden nap, szóval nekik tényleg ez volt a megszokott.

Most fiatal felnőtt vagyok, a fogaimat most hozatom helyre többszázezer Ft-ból. Nagyon nehéz volt eljutnom oda, hogy felismerjem, hogy nem az én felelősségem a fogaim állapota, hiszen én mindent megtettem, amint képes voltam belátni, hogy fontos a higénia meg az egészség. Ezt megpróbáltam megbeszélni anyukámmal is, de ő tagadja a saját felelősségét ebben, és ez nagyon bánt. Hogy tudnék ezen túllendülni? Mert egyébként nincs rossz viszonyunk anyukámmal, és én szeretném neki ezt megbocsátani, de úgy érzem, nem tudom.



2023. jan. 22. 12:14
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/73 anonim ***** válasza:
12%

10!


SZTK. Ingyen van. Ingyen volt. Nem kell maganorvos. Dehat kifogasnak uyge mindig kell valami

2023. jan. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/73 anonim ***** válasza:
18%

10, a koli biztos valami elmaradott faluban volt, ahol nincs nőgyógyászat.

Pénteken vége a sulinak, sztk van, aztán mehetsz haza. Nekem aztán nem dumálod be, hogy két évig nem volt egy órád erre.

2023. jan. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/73 anonim ***** válasza:
59%

ősszel kezdtem az egyetemet, kolisként


Azóta eltelt majdnem öt hónap. Egy forint nélkül is el tudtál volna menni.

2023. jan. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/73 anonim ***** válasza:
92%

Nálunk is hasonló volt, a fogápolást szintén teljesen elhanyagolták, senki nem tanított meg rá, hogy ez mennyire fontos, egy évig volt ugyanaz a fogkefe, ha eljutottunk iskolaorvoshoz -dehogy volt félévente, én 20 éve voltam általános iskolás, akkor is évente volt csak, középiskolában már egyáltalán nem -, szóval ha megállapítottak valami lyukat iskolafogászaton, nem foglalkoztak vele, elmentem-e. Én meg bevallom, 10-11 évesen simán ellébucoltam.


Illetve, amúgy is csórók voltunk, este már nem fűtottünk, olyan hideg volt bent, hogy sokszor napokig nem mostam fogat, mert rossz volt kiszállni a meleg ágyból és lemenni a földszintre a fürdőszobàig. Gyerekként tényleg nem fogtam fel a fogápolást fontosságát, nekem is több százezer helyrehozni...


Ja, zöldség-gyümölcs, normális tápanyagdús kaja soha nem volt otthon, nemhogy vitamin.... Ha betegek voltunk, nem kaptunk soha gyógyszert, csak teát. Komolyan soha, semmire, se lázra, durva köhögésre, semmire.


A menstruáció nálunk is tabu volt, fél évig tartott, mire meg mertem mondani, hogy megjött, soha többet nem beszéltünk róla.


Plusz a szemüveg, 10-18 éves koromig 2(!) szemüveget használtam el, gondolhatod, hogy amit 3.osztályban kaptam, pillanatok alatt kinőttem, de még évekig azt hordtam, csak azért kaptam másikat, mert eltört végül.

2023. jan. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/73 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk is ez volt.

Rendszeresen magamtól,középiskolás koromban mostam.

Vették a cukros üdítőket,gyerekként tea cumisüvegben.


Ők mai napig nem mosnak fogat csak nagyritkán.


Azt,hogy mi az,hogy fogkő,fogalmam se volt gyerekkorban.


Apám azzal se volt tisztában,hogy a tb az egy adó,amit ha nem dolgozol,akkor is fizetni kell.


Sajnos sokan tosszák a gyereket a támogatásért,de azt hiszik,hogy annyi a gyereknevelés,hogy adnak neki enni.

2023. jan. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/73 anonim ***** válasza:
21%

14!


47 éves vagyok, tehát én nem 20 éve voltam általános iskolás. Félévente volt. Eleinte úgy, hiyg a doki jött ki a suliba, aztán úgy, hogy bennünket vittek. Az első alkalom ellenőrzés volt, aztán pár hét múlva azokat, akiknél talaltak valamit, ugyanúgy vitték az iskolából a figaszatra. A gyerekem 19 éves, amikor másodikos volt, akkor hozták valami új törvényt, hogy csak fogászati ellenőrzés van, a kezelés a szülő dolga. Onnantól csak ellenőrzésre vitték őket, az uzenobe pedig beirtak, ha van volt valami gond amimkezelest igényelt.

2023. jan. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/73 anonim ***** válasza:
86%

"Apám azzal se volt tisztában,hogy a tb az egy adó,amit ha nem dolgozol,akkor is fizetni kell."


Nos, a tb nem adó, hanem járulék, csupán adok módjára hajtják be, ha valaki nem fizeti.

2023. jan. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/73 anonim ***** válasza:
97%

Mi is kiskorunkban heti 1x fürödtünk, aztán mikor az általánosban "kitudódott" hogy minden nap kéne fürödni, akkor átálltam hogy márpedig én minden nap fogok fürdeni. Fogmosással is ugyanez, nem érdekelte őket ha nem lett megmosva a fogunk, ők se szoktak. Tiszta ruhát se adtak ránk mindennap, volt hogy egy hétig ugyanabba mentünk. Mikor már általánosban nagyobbak lettünk akkor már mi kezünkbe vettük az egész higiénia dolgot. Emlékszem amikor szőr kezdett el nőni a lábamon azt is leszarták, nem tanították meg hogy borotválkozni kéne. Én meg mindig szégyelltem magam a tesiórán rövidnadrágban. Aztán magam vettem meg az első borotvát is általánosban. Az első menstruálásomnál nem is szóltam, mert tudtam hogy nincs értelme. Megvettem a spórolt pénzemből magamnak a betétet. Fogszabályzó meg fel sem merült, pedig az is kellett volna. Így azzal is én szívok most.


Anyám még mai napig abban a hitben él hogy ő milyen jól csinált mindent, bármi is volt, a gyerekek mindig elvol voltak rendezve, mindig tiszták voltak és rendesek. Na ja....

2023. jan. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/73 anonim ***** válasza:
96%

#16


Így van.

Ott csak szűrés van,vissza kell menni.

Ha a gyerek mondjuk fél tőle,otthon nem mondja el, a szülő nem kérdez rá ki sem derül.

Nálam pl párosult hozzá szégyenérzet is,hogy mit gondol rólam a fogorvos,ami butaság,de gyerekként ezt nem érted.


Szóval attól mert az állami iskolában ez ki van adva,a szülőnek akkor is foglalkoznia kellene ezzel.

Ahogy a nevelés sem az iskola feladata.

De mit vársz olyan szülőtől,aki maga sem mos fogat majd leellenőrzi a gyerekét?

2023. jan. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/73 anonim ***** válasza:
91%

16, oké, de ha te magad is írod, hogy volt változtatás, nem értem, minek magyarázol, hogy vittek mindenkit kezelésre. Minket 20 éve már nem, csak ellenőrzésre, ott kaptunk egy papírt, aztán vagy elvitt a szülő vagy nem, az enyém nem foglalkozott vele különösebben.


És általános után már nem is volt ellenörzés sem. Talán csak jobban tudom, hogy volt esetünkben, mint te, nem? :D

2023. jan. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!