Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt olyan, akit elhanyagol...

Van itt olyan, akit elhanyagoltak a szülei egészségügyi, higéniai szempontból, és most felnőtt korukban érzik ennek a hátrányait? Hogy birkóztok meg ezzel a teherrel? A szüleitek változtak azóta?

Figyelt kérdés

Velem ezt tették. Nem jártak velem rendszeresen orvoshoz, fogorvoshoz pedig soha, vitaminokat sem szedettek velem, meg hát az sem érdekelte őket, hogy mit eszek, szóval egyáltalán nem táplálkoztam gyerekként egészségesen. Nem tanítottak meg fogat mosni, nem vettek nekem fogkefét, fogkrémet kb 10 éves koromig, szintén kb 10 éves koromig heti 1-2x fürödhettem (akkor is, ha többször szerettem volna), mert azt mondták, hogy ez a normális. Persze ők se mostak fogat soha, meg fürdeni se fürödtek minden nap, szóval nekik tényleg ez volt a megszokott.

Most fiatal felnőtt vagyok, a fogaimat most hozatom helyre többszázezer Ft-ból. Nagyon nehéz volt eljutnom oda, hogy felismerjem, hogy nem az én felelősségem a fogaim állapota, hiszen én mindent megtettem, amint képes voltam belátni, hogy fontos a higénia meg az egészség. Ezt megpróbáltam megbeszélni anyukámmal is, de ő tagadja a saját felelősségét ebben, és ez nagyon bánt. Hogy tudnék ezen túllendülni? Mert egyébként nincs rossz viszonyunk anyukámmal, és én szeretném neki ezt megbocsátani, de úgy érzem, nem tudom.



2023. jan. 22. 12:14
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/73 anonim ***** válasza:
75%

19!


A gyerekemnel ala kellett írni.

Az én szüleimnek xarok a fogaik, én is, a húgom is orokoltuk tőlük. Mosták ok is mindig és mi is. A gyerekem 19 éves, xarik bele, akkor mossa, ha fogorvosi ellenőrzésre megy. Pedig mondva volt neki, tanitva volt rá, példa volt előtte.

2023. jan. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/73 anonim ***** válasza:
87%
Mi vannak itt... ez borzalmas.
2023. jan. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/73 anonim ***** válasza:
84%

#11 #12 Ha a koliból hétköznap elmegyek középsulisként, akkor kell, hogy telefonáljon a szülő. Nekem meg többnyire olyan volt az órarendem, hogy félnégyig órák, négytől hétig tanszoba. Suliból visszaérni a koliba meg volt vagy fél óra, ha 10 percnél többet késel, akkor megy a telefon a szülőnek, hogy hol vagy. Ha lógsz valahonnan, akár suli, akár koli, megy a telefon, hogy tud-e róla a szülő. HANGSÚLYOZOM, AKKOR IS, HA MÁR ELMÚLTÁL 18. Aztán persze, utólag leigazolod orvosi igazolással, de nem fogod ezt bejátszani, a 8 általánosoddal, ha mindenre megy a fenyegetés otthon, hogy akkor lehet elköltözni és dolgozni, most rögtön és azonnal, támogatás nélkül. Pénteken meg... Háromig órák, négykor elmegy az utolsó előtti busz ami megáll a faluban, ahol lakok, a következő meg megy este hétkor, szülők, meg nyilván nem díjazzák, ha magyarázat nélkül fél tízre vagyok otthon... Márpedig nincs előadható, bizonyítható magyarázat, ha ők orvoshoz nem engednek, én meg ott voltam. Amikor el tudtam volna úgy menni, hogy ne legyen belengetve a "kidobunk, ha mész", tehát titokban, tehát olyankor, amikor nem vagyok koliba (=szünetek, online oktatás olyan napja, amikor nincs meet-es óránk), akkor meg nem volt pénzem buszjegyre... Itt nem a magánrendelésről beszélünk, hanem 700 forintról, ami a közlekedés.

#13 Szeptemberben kértem időpontot, októberre kaptam, de covidos lettem, tehát nem tudtam elmenni. Novemberre nem kértem időpontot, mert a meló, betegség és egyéb okok miatt minden gyakon összejött a 3 hiányzás, ha van mégegy, ami nem indokolt(=covid, vagy baleset), akkor bukó a tárgy. A decemberi vizsgaidőszakra nem kaptam időpontot. Ebben a hónapban kértem időpontot, így kaptam február közepére. Egyébként meg 5 és fél éve fennáll a baj, szerintem nem az a majdnem öt hónap a legszámonkérhetőbb része...

2023. jan. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/73 anonim ***** válasza:
13%

Az iskolafogorvos kezel is, csak fogszabályozásra ad javaslatot.


"Évente két alkalommal a rendelőben elvégzi a tanulók csoportos fogászati vizsgálatát és kezelését. A további kezelésre szorulókat visszarendeli. " (Ez a jogszab)

2023. jan. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/73 anonim ***** válasza:
13%
23, rizsa.
2023. jan. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/73 anonim ***** válasza:
96%
#24 Ja, jobb esetben leszedi a fogkövet ott és akkor. Egyébként meg bármi van, visszahívja a gyereket egy későbbi időpontra. Abból meg nincs semmi, ha nem megy végül. Bár nekem nem volt ilyen gondom, de gimiben rendszeresen bejátszották az osztálytársaim, többnyire úgy, hogy más fogorvoshoz megy, de a fene nem kért róla soha semmi igazolást, szóval ha éppen nem mész el máshoz, sincs semmi.
2023. jan. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/73 anonim ***** válasza:
98%
#25 Akkor mondj valami okosabbat a körülményeket ismerve. Ja, nem tudsz, bocs. Tetszik, hogy ezen az oldalon akkor is a szülőt védik, ha az szrik a gyerek egészségére, majd még el is lehetetleníti, ha az magától akar tenni valamit...
2023. jan. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/73 anonim ***** válasza:
82%

27!


Ugyan nem 25 vagyok, de én simán bejatszottam volna egy hasmenésem/hanytam/akarmi problémát a kollégiumban és a háziorvos helyett a nőgyógyászhoz mentem volna.

2023. jan. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/73 anonim ***** válasza:
18%

27, hagyjuk már. Van egy csomó hülye szülő, de amikor itt rinyál a 20 éves, akitől a védőnő évi kétszer megkérdezte, rendszeres-e a menstruációja, bezzeg nem m szólt.

Fél éve egyetemista, nem igaz, hogy nincs 20ezer egy maszek orvosra (havi 10 dh-t felvett volna egy összegben, egy félévre, ha egy fillérje sincs). Sztk időpont nélkül is megy, annyi, hogy esetleg többet vár az időpontra érkezők miatt.

2023. jan. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/73 anonim ***** válasza:
5%

"Abból meg nincs semmi, ha nem megy végül."


De. Iskolaorvos és fogorvos is jelentheti.

2023. jan. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!