Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Úgy érzem hogy nincs családom?

Úgy érzem hogy nincs családom?

Figyelt kérdés
Kezdjük az elején 7-en vagyunk testvérek + anya,(apa,már nem)él). Suliig minden jó volt, nagyon szegény családból származóm, apának olyan betegsége volt ami miatt nem tudott dolgozni. Sokszor halucinalt- Képzelt dolgokat nagyon durva volt. Olyan volt mintha nem is lett volna apukám,sok ideig azt sem tudtam hogy mikor van a születés napja. Valamiért a gyerekek ki peciztek maguknak a suliban és csúfoltak mert igazából nem is nagyon volt ruhám.Nem tudtam elmenni az osztállyal színházba vagy kirándulni mert nem volt pénz rá. Volt egy nyár amikor annyira rossz volt hogy kajara sem telet. Aztán 15 évesen Elmentem dolgozni és így lett a saját pénzem , anya nem dolgozik és mindig azon megy a cirkusz hogy nincs pénze magának nem tud semmit venni, mert elmegy kajara. Aztán ha adok neki pénzt és mondjuk vissza akarom kérni egyszer elkezd velem kiabálni hogy mindig mindent megvett és meg azt az 5ezrest sajnálom tőle. Azt is mondja hogy ő nekünk csak csicskának van. A nővérem szerint csúnya vagyok semmirekellő és minden ilyesmi.

2023. jan. 24. 22:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%

Nagyon sajnálom.


A leírtak alapján sajnos rossz helyre születtél, ahol semmilyen szempontból nem kaptad meg azt a törődést, amire szükséged lett volna. Ez nyilván nagy hátrány az életben. De így is megvan az esélyed, hogy felnőttként normális életet élj. Szurkolok nagyon ès fel a fejjel!

2023. jan. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%
Egyetértek az első válaszolóval. Annyit tennék hozzá, hogy az ahogy leírtad a helyzetet amiben felnőttél, abból azt érzem, hogy van benned annyi erő, és értelem, érzelem, hogy egy jobb utat alkoss magadnak ennél. Meg fogod becsülni, ami van. A bántást ne vedd fel, de kezdd el tervezni az életed. Nem tudom, a kérdésed mi pontosan? Hogy támogató családod nincs, az sajnos így van. Ha most már elégy "nagy vagy" remélhetőleg visszahúzó erőként azért nem fognak működni..
2023. jan. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
84%
Nézd a jó oldalát, legalább megvan a negatív példa, hogy mi az amit kerülnöd kell ha jó életet akarsz.
2023. jan. 25. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
31%
Most erre mit mondjak, nekem sem jó, senkinek. És mondd meg anyukádnak hogy legközelebb ne a fityiszre szavazzon mert még krumplira sem lesz elég és akkor lesz igazán nagy sz@rban. Te pedig mehetsz valamelyik akkumulátor gyárba összeszerelőnek vagy árufeltöltőnek egy retkes multiba éhbérért. Ha én most lennék olyan fiatal mint te, nem törődnék semmivel, pakolnék és menekülnék innen hogy vissza se néznék.
2023. jan. 25. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
23%
4-minek kevered bele a politikát? amikor nem a fityisz volt , akkor is sz.r volt a nép helyzete.De abban igazad van, hogy oda kell menni, ahol jobban megfizetik a munkádat.
2023. jan. 25. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
57%
Apa, anya dolgozni nem tudott. De dugni igen. Na, szerintem aki dugni tud az dolgozni is. Tanulj belőle és húzz gumit a lőcsre.
2023. jan. 25. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
87%

Sok itt mostanában a hétgyerekes család.

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__anyos-ap..

2023. jan. 25. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
87%
Ha nem akarod a gyerekeid ilyen nyomorban nevelni, akkor ne csinálj ilyen családot, mint amiben felnőttél. Szellemileg gyenge fater teherbe kúrta hétszer anyádat, a semmibe beleszültek egy alom kölyket, ti erről nem tehettek, csak arról, hogy nem csináltok ilyent felnőtt korban. Találj bármilyen munkát és szakítsd meg a kapcsolatot anyáddal, egyértelmű, hogy felelőtlen és segghülye.
2023. jan. 25. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
89%
Nincs családod. Hogy érezhetnéd azt, hogy van? O.o
2023. jan. 25. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
87%
Azért anyudnak se lehetett könnyű egy mentális beteggel. Gondolom a terhességek még apád betegsége elött jöttek össze. Úgy tűnik, apukád skizofrén lehetett: anyád ennek ellenére sem hagyta ott (vagy nem tudott hova vinni titeket) és megtett amit tudott. Hidd el, ő is úgy érzi hogy nincs családja, egyedül küzd. Szörnyű tehet egy ilyen helyzet mindenkinek.
2023. jan. 25. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!