Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék a szüleimmel?

Mit tehetnék a szüleimmel?

Figyelt kérdés

Állandóan szenvednek. Lelkileg és testileg rossz állapotban vannak, lehangoltak, életkedvtelenek és semmibe nem kezdenek bele, mert "úgy sem sikerül". Hiába kérem őket, hogy orvosi segítség kéne, de nem. Hiába kérem őket bármire is, nincs semmi bajuk.

Rühellem hallani, látni és érezni a szenvedésüket, ami rosszabb, hogy semmilyen segítséget nem fogadnak el. Sokszor megverném őket, hogy takarodjanak el már orvoshoz, sírhatnékom van az állandó nyomorúságtól. Tudom, sokan leszólnak majd az utóbbi mondatomért, de kérlek szépen titeket segítsetek.



2023. jan. 26. 10:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%
Segíteni annak lehet, aki segítséget kér. Segítségre, segítő szakemberre ilyen szenvedő, tehetetlen közegben neked is szükséged lenne. Ha ők nem fordulnak segítségért, fordulj te segítségért a magad érdekében, hogy ne érezd magad ennyire nyomorultul. Aztán elképzelhető, hogy a te aktivitásod, belső változásod rájuk is inspirálóan hat. :)
2023. jan. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm.😊❤️

De nekem nincs pénzem pszichológusra.😔

2023. jan. 26. 11:27
 3/12 anonim ***** válasza:
98%
A lényeg: a fókuszt a szüleidről, az ő nyomorukról helyezd át magadra, a magad belső stabilizálására, fejlődésére. :) Stresszkezelési-relaxációs módszerekre is szükséged lehet. Keress olyan személy(eke)t, akik támogatók lehetnek az irányodba. Segítő személy lehet családsegítő, szociális munkás, tanár, lelkész, illetve megértő kortársad is. :)
2023. jan. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
Sajnos semmit nem tudsz tenni. Mindenki magáért felel.
2023. jan. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%

Nyilvánvalóan depressziósok, az okát kellene megszüntetni, de azt csak te ismerheted, mi nem.

Ha a kiváltó ok megszűnne, megszűnne ez az állapot is pszichológustól függetlenül. Kivéve, ha öröklött mentális betegségük van.

Gondold át, miben lehetne változtatni!

2023. jan. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
95%

Azért az állami egészségügy nem áll a helyzet magaslatán (én októberben kaptam időpontot januárra, hasi UH-ra) tehát azt nem érzem megoldásnak.

Privát orvosra meg nincs pénzem, ahogy a középrétegnek általában.

Tényleg az okot derítsd ki, mert a lelkiek kihatnak a testiekre is!

2023. jan. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
96%
Ebben nőttem fel, mostmár én is ilyen vagyok. Arra vigyázz, bármi van velük, téged ne "fertőzzön" meg ez az életstílus vagy minek nevezzem.
2023. jan. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Kérj beutalót a neurológiára, segíteni fognak!
2023. jan. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Meg egy szavazat arra hogy semmit nem tudsz tenni . A változás mindig belülről indul.


De amit fentebb javasoltak, az is fontos! Tedd rendbe magad! Önismeret!!! A legfontosabb...hogy tudd miért keletkeznek benned ezek az érzések, és tudd helyen kezelni. Nyilván nem fogod őket megverni... Veri őket az élet...

Csakis a pozitív kisugárzásoddal hathatsz rájuk, a direkt szájbarágós módszer ritkán hat.


*Én is hasonló cipőben járok,mentálhigiénés nenikem fogja a kezem nehezebb napjaimon

2023. jan. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!😊


#1

"Aztán elképzelhető, hogy a te aktivitásod, belső változásod rájuk is inspirálóan hat."

Nem tudom, hogy működne-e. Örülnék, ha igen. Sajnálom a szüleimet, és valahogy szeretném kifejezni a hálámat, de elmegy a kedvem mindentől, amikor rájövök, hogy igazából nem tudok mit tenni... Szerintetek minek örülne egy apa és anya?


#3

"Nyilvánvalóan depressziósok, az okát kellene megszüntetni, de azt csak te ismerheted, mi nem."

Ha beszélnének az érzéseikről... igazából bármiről, ami magukkal kapcsolatos, könnyebb lenne. Bár egy irtózatosan rossz gyerekkor után sok szenvedéssel a nevelésünk közben lehet probléma.

"Kivéve, ha öröklött mentális betegségük van."

Ezt honnan deríthetem ki?

2023. jan. 26. 21:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!