Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hosszútávon hogy lehet ezt...

Hosszútávon hogy lehet ezt kibírni? Bővebben kifejtem, alkoholista szülőről van szó...

Figyelt kérdés

Már születésem óta, előtte is ivott édesapám. Sohasem volt agresszív, nem ordított és nem szokott bántani senkit olyankor, de a munka utáni levezetésként láthatóan az italba menekül, évek óta próbálja titkolni, de nyilván érződik, látszik rajta az enyhe bódultság, az egy-két sör mellé van mindig egy kis kupica bor kitöltve, de ha tömény ital van itthon, az is egy hét alatt titokban elfogy. Ha kicsit többet iszik, látszik rajta hogy összevissza beszél, meggondolatlan, ügyetlen.

Érzelmileg nem tett hozzá az életemhez, normálisan beszélgetni sem tudtunk sohasem. Üres és sokszor nemtörődöm a környezetével, ha én elmegyek valahova, vagy történik velem valami, egy szóval nem kérdezné meg hogy vagyok, hogyan érzem magam. Mindidáig próbáltam ezeket elfogadni, de már úgy érzem, felemészt és én is átveszem ezt az érzelmi ürességet, nem vagyok képes szeretni, nem volt még rendes párkapcsolatom, mindig valami visszalök tőle, és tudom hogy ez az itthoni példákból ragad rám, hiába próbáltam mindig is megváltozni.

Gondolkodtam hogy elmegyek pszichológushoz, de apámnak nem merem ezt ajánlani, nem merek erről beszélni, kissé bűntudatom lenne, hogy tisztességesen dolgozik, megtesz mindent a családért, és megfosztanám őt attól az egy dologtól ami még "örömet" okoz neki, legyen ez akármilyen hamis is.

Aki hasonló helyzetben él, tudna segíteni, mit érdemes tenni hogy ne tegyen tökre ez a kapcsolat és ez a véget nem érő kör?



2023. jan. 29. 21:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
99%
Sulit bírd ki ottho, utána mihamarabb költözés. A gyerekkorodat kénytelen voltál így tölteni, de sok évet élhetsz még egész másképp.
2023. jan. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
50%
Ha párszor leülnétek beszélgetni és érdeklődnél az élete iránt, hogy miért iszik, miért és mi elől menekül, akkor nyilván előtted is tisztább lenne a helyzet. A leírtakból ugyanis az derül ki. hogy kölcsönösen közömbösek vagytok egymás iránt.
2023. jan. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
19%
Az a bajod, hogy iszik, de közben normális?
2023. jan. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Már próbáltunk róla beszélni itthon, de vagy kitért, vagy nem akart válaszolni. De az első dolog amire tudok gondolni, az a monoton munka, amit nap mint nap csinál már hosszú évek óta. Viszont ezen meg nem akar változtatni, és megint zsákutca a dolog.
2023. jan. 29. 21:55
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondod, kezdesz ugyanilyenné válni. Ezen az alapon ő is ebben nőhetett fel és tovább is vitte a mintát ahelyett, hogy változtatott volna rajta. Te vagy a következő, változtass te. Kezdj el leválni, felnőttként pedig élj másként, keresd meg az élet apró örömeit, minden jó pillanatot értékelj. Akkor nem savanyodsz így be.
2023. jan. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Apád súlyos beteg, alkoholfüggő. Van, amelyik képes ezen változtatni, de kemény munka ebből kilábalni.

Az, hogy te nem tudsz rákapcsolódni a lelkivilágára, nem téged minősít. A te életkorodban NEM a gyerek dolga, hogy a szülő lelki jólétét biztosítsa. (Majd ha megöregszik a szülő és felnő a gyerek, ez másként alakul, de most nem ez a helyzet.)

Apád sajnos bizonyára gyermekként szenvedett el olyan traumákat, ami miatt a fájdalmára az alkohol a "gyógyír". (Nem, nem az, csak ő nem talált jobbat.) Valóban jó lenne, ha segítséget kapna, talán megpróbálhatnád mégis, bár ha nincs betegségtudata, akkor szinte lehetetlen rávenni.

Számodra azonban mindenképpen ajánlott a pszichológus segítsége, mert ez a gyermekkor még visszaüthet felnőttként számos élethelyzetben.

2023. jan. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
92%
Nem vagy felelős a szülődért. Ő volt felelős azért, hogy neked kiegyensúlyozott gyerekkort adjon. Nem tette. Éld a saját életed, tanulj az elődeid hibáiból.
2023. jan. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 babyboom567 ***** válasza:
97%

Nagy tévedésben vagy, nem tett meg mindent a családjáét.Ez akkor lenne igaz, ha lelkiekben,és a mindennapokban is ott lett volna.

És,hogy nincs üvöltözés meg tányérdobálás, az lehet csak annak köszönhető,hogy anyukád egy" csendes szolga" és magában tűr.

2023. jan. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
2%

Kérdező.


Megértelek téged, de az apádat is. Nagyon sokan csinálják ezt a maivilágban, hogy haza ér a munkából és iszik 1-2 üveg sört, mert valamin lekell vezetni-e a stresszt. Igazad van, mert inkább veled is foglalkozhatna.

Hidd el, hogy ő sincsen könnyű helyzetben, az alkohol nagyon megtudja változtatni az ember gondolkodást.

Mindketten menjetek el egy családterápiára. DE!!! Lenne pár kérdésem.

Volt rá alkalom hogy valaha is megütött, mert piás volt? Ő megitta a napi adagját, de mellette felnevelt, ruháztatott, ételt rakott az asztalra, iskoláztatott és még kitudja, hogy mit megnem tett érted.

Te, őt hibáztatod, mert naponta iszik alkoholt, de mellette fel is nevelt. Ezt hány alkalommal köszönted meg neki? Gondolkozzál el rajta, és csak utána ítélkezz! Mind a kettőtöknek szüksége van a segítségre!

Sok sikert kívánok nektek.

2023. jan. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, milyen idős vagy? Anyukád mit tesz ez ellen? Ő foglalkozik veled?
2023. jan. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!