Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Most megigényelhetem vagy sem?

Most megigényelhetem vagy sem?

Figyelt kérdés

Édesapám 2022.április 5én hunyt el, nyugdíjas volt

Kolleganőm azt mondta hogy megigényelhetem a 13havi nyugdijat, ami apukámnak járt volna. Ez igaz? Mert úgy tudja hogy apum még jogosult volt rá, mert 2022ben még járt neki nyugdíj. Tehát kapnia kell úgymond 13.havit.

Nem pénzéhségről van szó, csak ha fel tudom venni akkor élnék vele. Nem tudom hova kell fordulni vagy nem tarthatok rá igényt?


2023. febr. 1. 10:54
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Nem. A halál hónapjában járó utolsó havi nyugdíj az, ami még jár az elhunyt örökösének (akkor is, ha a halál időpontja után van a nyugdíjfizetés dátuma). Későbbiekben nem keletkezik semmilyen jog.
2023. febr. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2023. febr. 1. 10:57
 3/8 A kérdező kommentje:
Természetesen a hagyatéki tárgyaláson azt a nyugdíjat megkaptam.
2023. febr. 1. 10:58
 4/8 anonim ***** válasza:
32%

Azért ez durva. Temesd el a halott szüleidet és még pénzt se kapsz utánuk.

Részvétem!

2023. febr. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%

#14: Azért ez nem teljesen egyértelmű. A jogszabály szerint ugyanis jár a 13. havi annak, aki az előző évben legalább 1 napig nyugdíjra volt jogosult. Szóval a jog az nem halála után keletkezett, hanem már azzal, hogy január 1-jén nyugellátásra volt jogosult. Csak a kifizetés történik később.

Kérdező, én a helyedben a Nyugdíjfolyósító Igazgatóságon érdeklődnék, ők a valóban kompetensek ezt a kérdést megválaszolni.

2023. febr. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem is úgy cselekedj, ahogy az 5-ös írta, de ne telefonon vagy email-ben, hanem tértivevényes levélben! A szó elszáll, az írás megmarad és ezt nem tudják letagadni.
2023. febr. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
E-mail is jó annak is amrad nyoma.
2023. febr. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én mamám 2019 április 30- án hunyt el. Májusban kaptam meg a rendes nyugdíjat és utána semmit. Hamvasztás mindennel együtt 120 ezer. Mivel én örököltem egyedül nem a gyerekei hagyatèki eljáras 87 ezer. Szerencsere volt egy bácsi aki adott kölcsön mert havi 120 ezres fizetèsböl akk nem telt volna rá
2023. febr. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!