Mit tennetek a helyemben?

Figyelt kérdés

Apam fel akarta akasztani magat egy rossz pillanataban. En talaltam meg, elvittek a mentok. Azota bent van, a csaladbol mindenki latogatja, en viszont nem. Nem volt vele sose tul jo a kapcsolatom gyerekkorom ota, gyakorlatilag az adossagat halmozta, rossz eletmodot folytatott, nekunk se adott soha szeretetet es tobbszor kiosztott minket, mondta nem egyszer hogy ha ujrakezdhetne nem vallalna gyereket, csak adojovairasnak vagyunk jok, stb. En megharagudtam ra, azert is mert gondolom az volt a terve hogy jol kicseszik velem, majd megtalalom holtan es egy eletre beleegett volna az agyamba az a pillanat. Ezert nem vagyok ra kivancsi. Csaladon, muteromon keresztul uzen hogy ne haragudjak ra es szeretne ha meglatogatnam, de gyakorlatilag meg orulok hogy hetek ota nem latom, viszont dolgozik is a lelkiismeretem, mert az apam, annak ellenere hogy tokeletesen meg vagyok nelkule. Nincs kivel megbeszelnem ezeket a dolgokat szemelyesen, anyam se vevo ra sajnos, nem akar ebbe belefolyni. Mondjuk azt sem ertem hogy o miert latogatja, soha semmit nem tett erte sem.

Ti mit tennetek a helyemben? Hogy mulhatna el a lelkiismeret furdalasom?


2023. febr. 1. 12:07
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Tudatosítsd magadban, hogy senkit se jogosít fel semmire az, hogy rokon. Attól még ugyanúgy kell bánni vele, mint egy idegennel, ha direkt bántana. Főleg úgy, hogy elvileg ő akart téged, neki volt rád szüksége, ő döntött úgy hogy gyereket vállal, nem fordítva. Mégis ő viselkedett féregként többször is, nem te.
2023. febr. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológust keress fel kérlek, bármilyen a viszonyotok ez téged traumaként ért. Anyám találta meg az apját, ráment lelkileg teljesen, én meg anyámat, azóta csak betegség betegség hátán.
2023. febr. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"En megharagudtam ra, azert is mert gondolom az volt a terve hogy jol kicseszik velem, majd megtalalom holtan es egy eletre beleegett volna az agyamba az a pillanat" - én ezt nem hiszem. HA ez motivál, akkor látogasd meg.

HA azért nem mész, mert nem tartod olyannak a kapcsolatotokat, az más kérdés.

Én biztos bemennék (aztán meglátnám, hogy alakul a dolog), de ez én vagyok, magadról neked kell döntened.

2023. febr. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem lelkiismeret furdalás, hanem a tehetetlenség érzése, ami családtagok, szeretett személyes vonatkozásában sokszor előjön. Sajnos tudomásul kell venni, hogy más emberek életébe nem lehet (sokszor nem is szabad) beleavatkozni, az ilyen beleavatkozások többnyire mind balul sülnek el. Az embernek van saját akarata, ami ellen nem célszerű másnak hadakozni, mert nem vezet eredményre. Nyugodtan menj el, látogasd meg apádat, ezzel megnyugtatod az ő lelkiismeretét (mert láthatóan tudatára ébredt, hogy téged hozott kellemetlen helyzetbe és ezt bánja). Sokat egyébként ne várj a dologtól, ettől az ő személyisége nem változik meg és a ti kapcsolatotok sem.
2023. febr. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Bemennék hozzá.


Az hülyeség, hogy biztos azért akart öngyilkos lenni, hogy te egy életen át erre emlékezzél vele kapcsolatban.

Való igaz, hogy nem volt jó apád, de annyira rossz sem lehetett. Legalábbis nem írtad, hogy ütött-vert volna, szexuálisan molesztált volna. Nekem kb. ez lett volna az a szint, amikor már nem akarok békülni, nem mennék be hozzá a kórházba.

Szóval jelen esetben bemennék és megbocsátanék.

2023. febr. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha mar igy alakult menj be hozzá legalább.
2023. febr. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!