Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nehéz természetű családtagot,...

Nehéz természetű családtagot, hogy térítsük észhez, hogy stresszel jár ahogy viselkedik?

Figyelt kérdés

Pontosítva az egyik szülőről van szó. Utálatos személyisége lett, mindenen felkapja a vizet, aztán puffog és duzzog, nem lehet vele beszélni. Amit a másik csinál semmi nem jó, mindenbe bele köt. Mindenhol vannak viták, ahogy nálunk is voltak, de ez már nem vita, ez állandó csesztetés amit a másik csinál. Ha beszélnénk vele akkor meg támadásnak venné és csak vissza támadna, nem értené meg.

Mit lehet tenni ennek függvényében? Már nekem is nagyon rossz, ahogy viselkedik, ok nélkül támadja a másikat.


2023. febr. 1. 20:15
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
99%
Nekem is ilyen a párom, a gyerekeim apja. Éveket éltem ebben a hangulatban. A gyerekek most kamaszok, már külön élünk. Mindig reménykedtem és próbáltam, hogy javuljon a helyzet, de nélküle ez lehetetlen. Így utólag nagyon bánom hogy ilyen sok évig bennemaradtam. Most látom csak, hogy a gyerekek nagyon sokat sérültek ebben a légkörben :(
2023. febr. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
93%
Ha "lett" utálatos személyisége, elgondolkodnék a kiváltó okon: betegség- mert ez is okozhatja- nyugdíjas lett, esetleg depressziós...
2023. febr. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
79%

Adni kell egy esélyt a békés rendezésnek, le kellene vele ülni egy higgadt hangú beszélgetésre.

Viszont ha ez után sem változik semmi, akkor két lehetőség van: vagy beleáll az ember a harcba, ami akár évekig tartó háborút jelent, vagy megszakítja a kapcsolatot az illetővel, amennyire lehet.

Meg lehet érteni, hogy valami kiváltja ezt a viselkedést belőle, de ez nem mentség, csak magyarázat; nagyon el lehet fáradni egy ilyen ember közelében.

2023. febr. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
97%
Én nem vitatom hogy kimerítő a dolog, csak azért hoztam fel a betegséget, mert nálunk az ilyen kötekedőről kiderült hogy kezeltelen cukorbeteg (ő maga sem tudta hogy cukros, eszében sem volt mérni). Csak akkor más késő volt, odalett a lába. Mióta kapja az inzulint, nem csinálja a feszkót.
2023. febr. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
85%
Ha nem lehet vele beszélni akkor inkább nem kell vele foglalkozni a minimálisnál többet.
2023. febr. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
11%
Semmit. Néha van amikor pofán kell vágni valakit.és vagy el kell fordulni tőle.
2023. febr. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
77%

A sok fel nem dolgozott trauma, amit a nők cipelnek idősebb korukra vágja el őket. Társadalmi elvárások, nyomás a családtól, munkában, mindenhol megfelelni, mert az lett beléjük nevelve, hogy akkor érnek valamit, ha teljesítenek. Anyukád is ebben szenved.

Ha apukád akiről írsz, ugyanez a helyzet, csak nekik még rosszabb, mert míg a nők el vannak annyival intézve, hogy hisztiznek, mert nők, a férfiak ha csak egy kicsit is kimutatnak valamilyen gyengeséget, érzelmet, jön az, hogy nem férfiasak, egy csaladfőnek keménynek kell lenni, stb.

Diszfunkcionális család vagytok, sosem sikerült önazonosan élni úgy, ahogy szeretnétek, ez másik emberen csattan mindig.

Ő, ők nem fognak változni, mert nekik így jó, ezt a mintát ismerik, ezt is követik. "Másnak sem jobb" gyakori mantra az ilyen családban, illetve a bezzegelés.

Aki felismeri és szenved,annak kell segítség. Itt neked.

Ezeket én nagyon jól felismerem, útmutatást is tudok, merre tovább.

2023. febr. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
87%
És van akinek mindenre az erőszak a megoldás.... mert könnyebb mint embernek maradni.
2023. febr. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi válthatja ki belőle ezeket a hangulat ingadozásokat. A munkha helyére se lehet fogni, szuper munkatársai, főnökei vannak, stressz mentes. Idén tölti a 63. évét. És sajnos már ott tartunk, hogy úgy érzem nem is érdekli mi van velünk, csak az állata a fontos. Amíg távol éltem szinte alig hívott fel, hogy vagyok, ha én nem keresem akkor ő sem. Mindig a kedvében járunk, de az se elég.
2023. febr. 1. 21:34
 10/26 anonim ***** válasza:
69%
Pszichológiai, pszichiátriai kivizsgálás kellene. Egyes idősebb korban fellépő betegségek komoly személyiségváltozással járnak.
2023. febr. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!