Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Más is ilyen szerencsétlen a...

Más is ilyen szerencsétlen a házimunkában?

Figyelt kérdés
Az az igazság, hogy eléggé szétszórt vagyok. Anyu megkért, hogy segítsek neki valamiben és elfelejtettem, mire jött a kiabálás, hogy én soha nem csinálok semmit itthon, miért nem segítek be többet stb. Például főzhetnék gyakrabban, mint a barátaim otthon. De a főzésről csak annyit, hogy amikor be akartam segíteni neki a konyhába mindenre rávágta, hogy túl lassan és soha nem jól csinálom. Mindenért lehurrog. Leszid amiért nem takarítom a fürdőt de nem merek hozzányúlni semmihez mert attól félek hogy még jobban kiakad ha máshova pakolom vissza a dolgokat és nem talál valamit. Ha elmosogatok sohasem tetszik neki ahogy elrakom a tányérokat, poharakat. Bevásárolni sem merek mert mindenre az a válasz, hogy miért nem vettem mást, miért nem az olcsóbbat, miért nem azt amit ő szokott használni stb. Tényleg ennyire béna vagyok? Segíteni szeretnék de mindent kijavít, elintéz helyettem. Ez már nagyon ciki. Ha felhozom neki mindig ideges lesz és én leszek a hibás. Lassan elment a kedvem az egésztől és inkább nem csinálok semmit, minthogy rosszul csináljam. Fog ez valaha javulni? Vagy örökre utálni fogom a házimunkát?

2023. febr. 6. 19:52
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
91%
Ha nem jó neki semmi akkor így járt, te megpróbáltad. Hogyha meg pl pakolsz akkor kérdezd meg hogy ezt hova rakjam stb… vásárláskor meg kérdezd meg hogy mit akar milyen dolgokat vegyél
2023. febr. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
95%
Csak arra tudok válaszolni hogy én is szerencsétlen vagyok a házimunkában, ténylegesen bénázom is aztán jön a kiabálás meg a nem csinálsz semmit, te lusta itthonülő mondások.
2023. febr. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
33%

Figyelemhiány..

Borzalmas számodra és a környezetednek is.



Írj cetlit, kevésbé leszel "elvarázsolt"

2023. febr. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
54%

kiakad ha máshova pakolom vissza a dolgokat


Mert aztán baromi nehéz valamit ugyanoda visszatenni.

2023. febr. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
95%

"Lassan elment a kedvem az egésztől és inkább nem csinálok semmit, minthogy rosszul csináljam. Fog ez valaha javulni? Vagy örökre utálni fogom a házimunkát?"

Velem is ez volt. Ha akkor is le voltam tolva, amikor csináltam valamit, meg akkor is, amikor nem csináltam semmit, akkor vajon melyiket választottam hosszabb távon? Azt, hogy inkább nem csináltam semmit, hanem berendezkedem arra, hogy előre tudható, hogy le leszek tolva - és igazam is lett...

Szerintem örökre utálni fogom...

Aki nem így nőtt föl, fogalma sincs, hogy milyen ez...

Állandóan nyomaszt, hogy esélyem sincs a végére érni, gyakorlatom sincs benne, teljesen reménytelen az egész...

2023. febr. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
56%

"Mert aztán baromi nehéz valamit ugyanoda visszatenni."

Minél több mindent kéne ugyanoda visszatenni, annál nehezebb, igen.

Főleg, ha szeretne az ember nagyobb rendet csinálni, mint amilyen van: ha ugyanoda visszarakok mindent, semmi látszata, hogy takarítottam.

2023. febr. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
85%

Allj oda melle, amikor takarit es csinaljatok egyutt. Fozes, mosogatas ugyanez. Menj el vele bevasarolni.

Ha segitesz neki, akkor kozben megtanulod, mit hogyan kell.

Es ha valamire megker, tessek emlekezni.


Ha ez igy nem jo neki vagy nem eleg, akkor passz. De probalkozni lehet es nem hiszem, hogy ellenere van, ha mondjuk mellette allsz es segitesz neki.

2023. febr. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
95%
Ha türelemmel, biztatva, elfogadva, benned bízva segítene elsajátítani egyre jobb lennél benne. Így megmaradhat örökre ez a szerencsétlen vagyok érzés a házimunkához. Sajnos én is így nőttem fel és már nagy gyerekeim vannak.. felnőtt vagyok bőven.. és ez az érzés sajnos megmaradt :(
2023. febr. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
84%

"Sajnos én is így nőttem fel és már nagy gyerekeim vannak"

És ők? Ők is utálják?

2023. febr. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
84%
Én is ebben nőttem fel, nagyon értelek. Nekem akkor lett jobb, amikor egyetemre mentem másik városba, és a kollégiumban rájöttem hogy 100x alaposabban takarítok mint a szobatársaim (nyilvan bennem volt anyum után a megfelelési kényszer), ellenben ők mutatták meg hogy kell mosni, mert azt sosem bízta rám anya, "úgyse értesz hozzá" mondattal elintézte, mint sok mást is, pedig többször kértem mondja el mit mivel és milyen hőfokon lehet mosni. Hát a kolis szobatársak 3 perc alatt megtanítottak. Bevàsàrlàst viszont nagyon szeretem, mert amiota magamat látom el azt veszek meg amit akarok, és nincs az hogy miert ezt miert nem azt. Aztán a főzés: az elején néha befuccsoltam, de egész hamar bele lehet jönni, ma már még anyum is dicséri a főztöm ha nagyritkán elé kerül (jobb is a kapcsolatunk amióta külön élünk). Párom meg imádja a kajákat amiket csinálok. A baráti társaságoknak viszont a mai napig nagyon ritkán merek főzni, mert bennem van ez az "úgyis elrontom" érzés. A takarítás viszont a mai napig nem kedvencem, nekem párom átvállalja a nagyját pont ezért, de amikor egyedül éltem sokszor volt hogy depresszívebb napjaimon hagytam úszni a lakást, de lakótárs mellett soha. Szóval valahogy tudatosítani kell magadban, hogy nem veled van a gond, majd idővel felnőttként megtanulsz mindent, ami tiniként kimaradt, mert maximalista-perfekcionista anyukád van. Ez van. A legnehezebb, hogy majd ne legyunk mi is ilyenek a párunkkal, gyermekünkkel, barátainkkal.
2023. febr. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!