Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudom visszamenőleg...

Hogyan tudom visszamenőleg visszaigényelni a 18 évnyi gyerektartást?

Figyelt kérdés

34 éves vagyok. Apám 2 és fél éves koromban Anyut és engem elhagyott és külföldre költözött. Semmi gyerektartást nem fizetett és külföldi állapolgár lévén nem lehett megfogni. Anyu nehéz anyagi körülmények között nevelt fel és a pénz jogosan járna, de nem tudjunk, hogy lehet utólag visszaigényelni az összeget? A dolog azóta sem hagy nyugodni...

Illetve apám soha nem dolgozott, Anyu tartotta el míg házasok voltak, válás után pedig az anyja tartotta el, így nem tudom, hogy lehetne tőle visszaigébnyelni a 18 évnyi gyerktartás összegét?



2023. febr. 8. 23:48
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
A helyesírási hibákért elnézést, csak siettem.
2023. febr. 8. 23:50
 2/23 anonim válasza:
100%
sehogy...
2023. febr. 8. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
99%
Emlékeim szerint 6 hónapra visszamenőleg lehet követelni, így rémlik a tanulmányaimból.
2023. febr. 9. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
97%

Jól emlékeztem :)

"Tartási követelést hat hónapnál régebbi időre bírósági úton akkor lehet visszamenőlegesen érvényesíteni, ha a jogosult a követelés érvényesítésével alapos ok miatt késlekedett. Három évnél régebbi időre tartási követelést nem lehet bírósági úton érvényesíteni."

Tehát három évnél régebbi objektíve egyáltalán nem érvényesíthető.

Hat hónapnál régebbit akkor, ha mondjuk az igénylő kómában feküdt valahol, és nem tudta igényét érvényesíteni.

2023. febr. 9. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
39%
34 évesen itt tartani az életben.........
2023. febr. 9. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim válasza:
22%
#5 Hol kellene tartani 34évesen, te szerencsehalom?
2023. febr. 9. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
93%
Most 34 éves vagy. Ha a dolog "azóta sem hagy nyugodni" akkor miért 16 évvel azután kezdesz foglalkozni vele, hogy nagykorú lettél?
2023. febr. 9. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
66%

16 éve már semmit se köteles, te meg most kezdenél utána járni?

Neked kéne már párodnak, gyerekednek lennie, és ővelük foglalkoznod, nem a saját gyerekkorodon vetyengened.

2023. febr. 9. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen sehogy.
2023. febr. 9. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy.
2023. febr. 9. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!