Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek a lányom szerelmes...

Szerintetek a lányom szerelmes? Tényleg túl szigorú vagyok a lányommal?

Figyelt kérdés

Sziasztok van egy 13,5 éves lányom aki mostanában elég furcsán viselkedik. Mostanában sokkal többet foglalkozik a külsejével reggelente van hogy több mint egy órát tölt a tükör előtt ki sminkeli magát minden reggel befúja magát parfümmel,dezodorral 15-20 percig választja ki mit vegyen fel holott eddig sokkal kevesebbet foglalkozott a külsejével valamit a telefonján is többet lóg valakivel chatel ezek miatt én azt gyanítom hogy lehet hogy szerelmes. Félre értés ne essék nem vagyok rá emiatt mérges de nagyon féltem szerintem ez a fiúzás meg “szerelem” neki még felesleges és nagyon korai nem értem a mai fiatalok miért sietnek ennyire ezekkel a dolgokkal.

Szóval az első kérdésem az lenne hogy szerintetek szerelmes a lányom? És ha igen mit tudnék tenni hogy lebeszéljem erről de ne utáljon meg ?


Lenne még egy másik kérdésem is mivel már rengetegen vágták a fejemhez hogy túl szigorúan nevelem a lányomat ami nekem nagyon rosszul esik de mégsem gondolnám úgy hogy valamit rosszul csinálok. Az a lényeg hogy nem engedem meg neki hogy elmenjen a barátnőivel moziba,plázába stb.. mivel szerintem ehhez még fiatal hogy így nélkülem eljárkáljon. A másik dolog pedig az hogy nem engedem neki hogy nőiesebb ruhákat hordjon és hogy szőrtelenítsen mivel szerintem ezekhez még kislány.Az is sok ismerősöm szerint baj hogy nem tartottam még neki szexuális felvilágosítást szerintetek ennek mikor jön el az ideje?

Szerintetek túl szigorú vagyok a lányommal?


Ui:elfelejtettem írni hogy ketten élünk a lányommal mivel az apjával már régen elváltunk (nem tartjuk vele a kapcsolatot) és új kapcsolatom sincs. Az értelmes válaszokat pedig előre is köszönöm



2023. febr. 14. 22:15
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/89 anonim ***** válasza:
96%
Nagyon ezt nem tudod megakadályozni mivel menni fog a feje után és nem is kell.Mond el neki,hogy észrevetted,hogy sokat foglalkozik magával és sokat lóg a telefonon szóval szerelmes e és,ha igen meséljen már a srácról,mutasson képet,hogy azért legyen már fogalmad mi a helyzet.Gondolom valamelyik sulis társával akár kapcsolatot nem egy 30 evéssel.Én engedném a kapcsolatot hiszen nem lesz max tényleg kézfogás,csók,chat,de azért szexuális felvilágosítás kellene neki és magyarázd el neki,ha szeretne majd a későbbiekben a fiútól többet akkor beszéljen először veled erről.Ez ilyen tipik tini szerelem semmi komoly.Ezzel nincsen baj.A mozi,pláz se vészes annyira,ha tényleg betartja a szabályokat és időre hazajön,tényleg oda mennek nem máshová.1x 2x belefér ez is,de a tanulást ez miatt ne hanyagolja.Szőrtelenítést viszont tényleg enged meg neki,mert ebben a korban tudnak nagyon szemetek lenni a lányok és képesek egymást csufolni a szőr miatt is és ő is szeretne nőiesen kinézni és nem úgy,mint egy Csubakka.Csajos rucik alatt nem tudom mit értesz.A nagyon ribis ruhák tényleg nem kellenek,de azért nem kell apáca ruhába se tenni.Egy sima farmer,póló,haspóló(ez most nagy divat),cipő kombinációban nincsen semmi rossz,de azért egy köldökik kivágott csipke ruhát ne vegyen föl.Kicsit engedj ezekből a dolgokból és kössetek kompromisszumot.
2023. febr. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/89 anonim ***** válasza:
98%

"Szóval az első kérdésem az lenne hogy szerintetek szerelmes a lányom? És ha igen mit tudnék tenni hogy lebeszéljem erről de ne utáljon meg ?"

Nem tudhatjuk, hogy szerelmes-e. De ha az, akkor erről nem lehet lebeszélni. Ha voltál már szerelmes akkor tudod ezt.

"nem engedem meg neki hogy elmenjen a barátnőivel moziba,plázába stb.. mivel szerintem ehhez még fiatal hogy így nélkülem eljárkáljon."

Nem fiatal hozzá, lassan kellene engedni, akár úgy, hogy érte mész. Én ennyi idősen mentem már ilyen helyekre, pedig az a kilencvenes években volt.

"A másik dolog pedig az hogy nem engedem neki hogy nőiesebb ruhákat hordjon és hogy szőrtelenítsen mivel szerintem ezekhez még kislány."

Ezekhez sem kislány már.

"nem tartottam még neki szexuális felvilágosítást szerintetek ennek mikor jön el az ideje?"

Már régen fel kellett volna vilagositani. Mihamarabb beszélj vele, vegyél erről szóló könyvet.

2023. febr. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/89 anonim ***** válasza:
97%
Kamaszodik.... ez egy iylen folyamat, elsznek itt még nagyobb " furcsaságok " is.
2023. febr. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/89 anonim ***** válasza:
98%

Már rég beszélnetek kellett volna a szexről. Valószínűleg menstruál is, akkor meg pláne.

A többi dologban próbálj kivdit lazább lenni.

Biztos tetszeni akar valakinek, támogasd és majd megnyílik neked.

2023. febr. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/89 anonim ***** válasza:
96%

Ebben az életkorban természetes, hogy jobban figyel arra, hogy mit vesz fel, érdekli, hogy néz ki. Az is természetes,ha már van olyan aki érdekli.

A szigorúan nevelésre: tényleg fiatal, viszont ha mindentől tiltod csak hazudni fog. Engem is hasonlóan neveltek, nem éreztem, hogy fiatal lennék ilyenekhez, viszont elérték, hogy később se forduljak hozzájuk, mert úgy éreztem, hogy csak nemleges választ kaphatok, így maradtak a kamuzások. Nem mondom, hogy rögtön engedd el messzire, de adj neki egy kis teret

2023. febr. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/89 anonim ***** válasza:
93%
Ennyi idősen emlékszem, hogy tök felnőttnek éreztem már magam. Nyilván nem voltam még az, de ugyanúgy már gyerek sem. Ez egy átmeneti állapot. Lehet, hogy szerelmes, vagy csak egyszerűen tetszeni akar valakinek, vagy csak a többi lánnyal rivalizál. Szexuális felvilágosítás? Többet tud mint te. :D
2023. febr. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/89 anonim ***** válasza:
95%

Őszintén? Egyáltalán nem sértésből vagy rosszindultaból mondom, de ez tényleg kicsit durva... Hogy érted hogy 13,5 évesen kicsi ahhoz hogy szőrtelenítsen meg eljárkáljon nélküled? 13 évesen elengedtek, mint kb. az összes gyereket. És bocsánat, de a szőrtelenítés tiltása meg a szerelmi életének a (ilyen szintű) kontrollálása nálam kicsit kiveri a biztosítékot. :/ Igen, nőiesnek akarja magát érezni, igen szőrteleníteni akar mint ahogy (helyesen) az összes korabeli lány teszi. Az ő teste, az ő döntése, amíg nem piercinget szurat vagy tetkót csináltat addig az ég világon szó szerint semmi azaz semmi közöd nincs ahhoz hogy mit csinál a saját testével. Miért kezeled kislányként? Ennek csak az lesz a vége hogy tényleg utálni fog és hazudozni. Szinte szabályszerű hogy mindig a szigorú szülők gyerekei lesznek láncdohányosok meg próbálnak ki minden drogot amihez csak lehetséges hozzáférni. És milyen érdekes, mindig az engedékeny szülők gyerekei azok akik semmi rosszat nem csinálnak. Gondolkozz ezen kicsit, mert ennyi idősen szerintem már beteges ha ekkora kontrollt tartasz felette.


(u.i.: Tényleg nem bántani akarlak, de egyszerűen muszáj volt ilyen erélyesen fogalmaznom hogy felfogd mennyire nem oké amit csinálsz.)

2023. febr. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/89 A kérdező kommentje:

Sziasztok nagyon köszönöm az eddigi válaszokat jöhetnek még.

Csajos ruhák alatt azt értem ami a mai divat a fiataloknál pl: haspoló,rövid nadrág,szakadt farmert,combközépig érő szoknya,toppok stb..

A szexuális felvilágosítást illetően pedig nekem mindenki azt mondja hogy már rég elkéstek vele ami számomra hihetetlen ugyan még sosem beszéltünk a lányommal a témáról de láttam az évfolyam társait cseverészni ezekről és nagyon képben voltak az alapján amit hallottam.

2023. febr. 14. 22:51
 9/89 anonim ***** válasza:
98%

#8

Hacsak nem apácának szánod a lányod, mi a baj a haspólóval, szakadt farmerrel, rövidnadrággal?😭🤌🏼 Kiborulok.

2023. febr. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/89 anonim ***** válasza:
90%
+A másik, hogy szexuális felvilágosításra valószínűleg nem lesz szükség. Hidd el, tud ő mindent, mi már 12 évesen kibeszéltük a m@szturbálási szokásainkat xdd
2023. febr. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!