Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért maradhat abba a családon...

Miért maradhat abba a családon belüli bántalmazás egy idő után, és fordulhat meg teljesen a másik viselkedése?

Figyelt kérdés
Kisiskolás koromban nem volt ritka, hogy anyám fizikailag bántalmazott, fakanállal vert, kergetett, hajamat tépte, papucsot hozzám vágta. Apám csak szavakkal terrorizált, agresszív és kiszámíthatatlan volt, ordított, elhordott mindenféle k*rva kölyöknek. Aztán a verések teljesen megszűntek, az érzelmi bántalmazás csökkent mire gimnazista lettem. Sőt, úgy tesznek mintha sosem történt volna ilyen, már azt is megengedik maguknak, hogy viccelődjenek ezekkel, hogy ,,el kellett volna verni haha". Azóta volt időszak amikor kifejezetten szoros is volt a kapcsolatunk, leginkább hullámzó, de az a fajta terror már teljesen megszűnt. De ők úgy tesznek, mintha túlérzékeny lettem volna, ha próbálok beszélni erről az időszakról, akkor mártírkodnak ,,jajj persze milyen sanyarú gyerekkorod volt, micsoda szörnyetegek vagyunk", úgy tesznek mintha meg sem történt volna. Már felnőtt vagyok, messze élek tőlük, de keresem az okokat. Mit gondoltok?
2023. febr. 15. 15:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Már nagy vagy, talán el se bírnának veled, ezért nem bántanak.

Előtted is titkolják a korábbi viselkedésüket, hátha te is "rosszul emlékszel" vagy nem úgy értékeled, illetve simán maguknak is hazudnak és el is hitetik magukkal, hogy nem bántottak.

2023. febr. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szerintem is az lehet, hogy már félnek tőled. De amúgy az én szüleim dettó ezt csinálták, viccet csináltak a bántalmazásból és elbagetellizálták a szenvedésemet. Erre nincs logikus magyarázat, de ez egy jellemző viselkedés.
2023. febr. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
és nektek mi segített a feldolgozásban?
2023. febr. 15. 15:58
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem mész el pszichologushoz akár?
2023. febr. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
3, csak simán vedd tudomásul, hogy sunyi, hazug emberek. Mindkettő szereti a védtelent bántani, most már ütni nem mernek, felnőttél, de továbbra is hazudnak.
2023. febr. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
34%
2. nekem semmi. Nem fogok milliókat fizetni egy pszichológusnak, amikor az értelme 0.
2023. febr. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
27%
Gondolom azért hagyták abba,mert már nagyobb vagy és értesz a szép szóból is nem kell a testi fenyítés.
2023. febr. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az is lehet, hogy jobb lett az anyagi helyzetük, vagy valamilyen frusztráló helyzetből kikerültek. Persze semmi sem lehet mentség a gyermekbántalmazásra.
2023. febr. 16. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 NTBS ***** válasza:
56%
Nincs rá szükség, mert tudod magadtól a dolgok rendjét.
2023. febr. 16. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
56%

Hát, ha a saját gyerekembôl indulok ki, a hét éves lányom olyan értelmetlen hülyeségek miatt bír hisztizni, hogy bennem is gyakran felmegy a pumpa.

Pl. miért nem tarthat hörcsögöt vagy papagájt. Hát azért, mert két macskánk van, ami nem kompatibilis az ilyen kisállatokkal. Sokszor el lett magyarázva, mégis heti szinten elôhozza, és megy a hiszti... Miért nem mehet át az osztálytársaihoz játszani? Felôlem aztán átmehetsz, tudod hol laknak? Hát nem. Akkor hogy akarsz átmenni? Én nem ismerem az osztálytársait meg a szüleiket se, én szervezzek le valamit? Ha elég nagy lesz, hogy megbeszélje magának a barátaival, hogy kihez, mikor menne, én ugyan nem fogom tiltani. De erre még nem képes, viszont megy a hiszti.

Minden reggel a felkelés, öltözés miatt megy a hiszti, az idôhúzás, este a lefekvés miatt megy a hiszti, reggel megint álmos, megy a hiszti... A házifeladata egy igénytelenül összecsapott maszat. Az iskolatáskája egy szeméttároló. A tollak, ceruzák beledobálva, mert a tolltartóba nem teszi vissza. A tolltartó a könyvek összefirkálva. Ha nem állok mellette mint valami rabszolgahajcsár, és nem tépem a számat, semmit se rak el vagy pakol be magától.


Komolyan kész idegbaj. Nem az, a baj, hogy nem értünk egyet, vagy mást szeretne, hanem hogy észérvek, vagy a "szépen-kérem" nem mennek át.


Nyilván a verés elítélendô, de simán el tudom képzelni, hogy valaki egyszerûen jobban szót ért a gyerekével, mikor annak már kifejlôdött a "józan esze", és megért ilyen alap dolgokat, mint pl. hogy "csak ahhoz tudunk átmenni, akinek ismerjük a címét, illetve akivel ezt elôtte egyeztettük".

2023. febr. 16. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!