Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék a szüleimért?...

Mit tehetnék a szüleimért? (Baleset, bántalmazás, lehangoltság.)

Figyelt kérdés

A három testvérem közül kettő testvérem (21 és 17 éves) nagyon féregként viselkednek. A szüleimnek pofáznak, lekezelően magyaráznak el mindent nekik, ordítanak rájuk, hogy "fogyatékosok vagytok" és ilyenek... miközben édes anyámnak egy baleset miatt tényleg károsodott az értelmi képessége.


Viszonylag normális helyen nőttünk fel, de valahogy a két legfiatalabb rossz útra tért. Nem is érdekel, jelenleg csak azon gondolkozok, hogy földhöz vágnám a telefont, mert akkora düh és gyűlölet van bennem kettejük iránt, amit nem lehet kifejezni sehogy. Oké, pár mondatban összefoglaltam mit tesznek, de élőben mindig különféle módokon porrá szidni azokat, akik felnevelték... köztük az édesanyám, akinek szemmel láthatóan rosszul esik, szegény beteg és lehangolt állandóan, a stressz szétmarcangolja a lelkét, tényleg, egyszerűen ahogy ránézek, árad belőle a nyomorúság érzése, és ahogy mondta egyszer: gyűlöl itthon lenni.


Én ezt nem, tényleg ezt nem akarom eltűrni tovább. Nagyon szépen kérek mindenkit, hogy segítsetek mit tehetnék. Könyörgök.



2023. febr. 22. 23:51
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Családterapeutát kérdezz meg, milyen lehetőségeket látna ilyen esetben.
2023. febr. 23. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Semmit nem kell tegyél, mert nem a te dolgod.


Hogyha a FELNŐTT szüleid ezt eltűrik, ott velük van a baj. Az én gyerekem egyszer beszélhetne velem így, nagykorúként másnap már nem lakna ott.


A családterapeuta meg lehúzós marhaság, semmi értelme, tekintve, hogy a két tesód nem is akar változni. A fsból senki sem tud várat építeni.

2023. febr. 23. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

"A családterapeuta meg lehúzós marhaság, semmi értelme, tekintve, hogy a két tesód nem is akar változni. A fsból senki sem tud várat építeni."


Ez nem ilyen egyszerű, emberek sok évig tanulják ezt a szakmát, kiutakat, lehetőségeket is tud felvázolni, rá tud vezetni valakit arra hogy ne tűrjön el bármit.

2023. febr. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Te mennyi idős vagy? A legnagyobb? Vagy hol vagy a sorban?

Édesapád ezt hogy tűri?

A szüleitek tartanak el mindenkit? Vagy keres még valaki a családban?

2023. febr. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%
Próbálkozz velük te minél többet foglalkozni.
2023. febr. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

27 éves vagyok, igen, a legnagyobb. Édesapám nem tűrné el, csak anyám hatással van rá, így beletörődik. A 17 éves testvéremen kívül mindenki dolgozik.


"Próbálkozz velük te minél többet foglalkozni."

Szeretnék, de sajnos nem igazán nyitottak...

2023. febr. 23. 20:41
 7/8 anonim ***** válasza:
68%

Te nem tudsz hatni a testvéreidre?

Akár olyankor beszélni velük mikor a szüleid nem hallják.

Nem indulatosan. Csak valahogy felébreszteni bennük az embert.


Nem nyitottak? Az mit jelent?

Sok figyelemmel, beszélgetésekkel, segítséggel talán picit ellensúlyozhatod a tesóidat.

2023. febr. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

"Te nem tudsz hatni a testvéreidre?"

Sajnos nem. :(


"Akár olyankor beszélni velük mikor a szüleid nem hallják.

Nem indulatosan. Csak valahogy felébreszteni bennük az embert."

Na ezt már sokszor csináltam normális hangnemben, de kigúnyoltak vagy elzavartak. Egyszer betelt a pohár, és káromkodással megfűszerezve mondtam meg a magamét, de az sem hatott.


"Nem nyitottak? Az mit jelent?"

Úgy értettem, hogy nem igazán nyitottak arra, hogy beszélgessenek velem vagy mással. Gondolom szegényeknek nagyon rosszul esik ez a viselkedés.

2023. febr. 23. 23:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!