Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám magamnak könnyeb...

Hogyan tudnám magamnak könnyebbé tenni apám utálatának elviselését?

Figyelt kérdés
Folyamatosan, naponta többször is kapom tőle a megjegyzéseket, hogy egy haszontalan rakat szar vagyok, miért nem csináltam meg x házimunkát (pedig szoktam takarítani), miért nem tanulok (hiába mondom neki hogy de tanulok, és ez látszik a jegyeimen is, nem hiszi el), miért tettetem hogy beteg vagyok (akkor is ha az orvos maga is megerősítette hogy az vagyok), hová megyek már megint, stb. Soha egy kedves szava nincs hozzám. Ha max pontos dolgozatot írok arra sem reagál semmit. Általában azzal vezetem le a stresszt hogy tesin szabad foglalkozásnál kimegyek az udvarra és futom a köröket amíg ki nem engedtem magamból mindent, de van hogy úgy érzem, ez is kevés. Olyan rokonom nincs, akihez odaköltözhetnék, albérletre meg nincs pénzem (éljen a középiskola), de nem is szeretnék elköltözni egyelőre mert anyukámmal nagyon jó a kapcsolatom. Mit tudnék még tenni az idegbeteg futkározáson kívül, ami ezt könnyebbé tenné, hogy ne érezzem magam sz*rul és rohadt feszültnek otthon? Visszaszólni nincs értelme, csak elkezd ordítozni, aztán semmi változás.

2023. febr. 28. 15:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád hogy reagál?
2023. febr. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
92%

Ha konkrét orvosi megállapitást, tényeket tagad meg, akkor nem hiszem hogy bármi müködni fog nála.


"futom a köröket amíg ki nem engedtem magamból mindent"


Jó. Hallgas közben zenét, vagy csak simán hallgass zenét.


Vagy játsz lövöldözös játékokat. Könnyüeket.

2023. febr. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
#1 Ha van benne lelki erő akkor próbál kiállni értem, mert tudja hogy nem indokoltak azok amiket mond, de annak is eredménye, max akkor vele is üvöltözik.
2023. febr. 28. 16:13
 4/9 A kérdező kommentje:
*de annak sincs eredménye
2023. febr. 28. 16:14
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindig ilyen volt veled? Hány éves vagy? Nemed?
2023. febr. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%
Erősen megkérdőjelezem azzal az anyával való jó kapcsolatot, aki asszisztál ahhoz, hogy a férje bántalmazzon! Ha valóban szeretne téged az anyád, már rég elvált volna!
2023. febr. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj érzelmi távolságot tartani vele, érd el magadban belül, hogy ne számítson, ne bántson amit mondd. Talán fogd fel úgy, hogy a saját közérzetét, fusztrációját vezeti le rajtad, nincs köze ennek hozzád, ne hagyd hogy romboljon. Sajnálom, együttérzésem.. de védd magad ahogy tudod.
2023. febr. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Minimalizáld vele a kapcsolattartást.
2023. febr. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 NTBS ***** válasza:
100%
Kivársz, és amint lehet elköltözöl.
2023. márc. 1. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!