Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha anyámnak a szemébe mondanám?

Ha anyámnak a szemébe mondanám?

Figyelt kérdés
Édesanyám állandóan idegeskedik, beszól, lenéz, megvet, rosszul bánik velem, mással nem. Úgy elegem van belőle, hogy azt nem lehet elmondani. Sajnálom is a múltbeli rossz eseményei miatt, hogy rossz élete volt és bántották, stb, de nem kéne a gyermekén levezetni mindent, miközben a többi tesómmal normálisan viselkedik. Most is mutattam neki valamit, és hülyének nézett, majd mondta, hogy "így legyen nyugodt az ember, az idegbe belehalok", és legszívesebben mondtam volna neki, hogy "akkor d*gölj meg". Nem mondtam, mert szeretem, de az életemet áldoztam rá, hogy mindent megtegyek, hogy jobb legyen neki, de ugyanúgy szarnak néz.

2023. márc. 12. 16:38
 1/8 anonim válasza:
95%
Szia! Szerintem próbálj meg vele őszintén beszélni. Ez nem normális, ha egy anya a saját gyermekére így tekint, ha nem érti meg, akkor próbálj keresni valakit aki tud neked segíteni lelkileg és fizikailag is. Kitartást!
2023. márc. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Akkor ha teheted pl költözz el tőle.
2023. márc. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%

Az éremnek két oldala van.

Megkérdezhetem, hogy mit mutattál neki?

Mert ha képet arról, hogy éppen ugrasz le a tetőről, vagy kardot nyelsz, akkor az "így legyen nyugodt az ember, az idegbe belehalok", teljesen jogos!

Sőt, még az irántad érzett aggodalmat is kifejezi.

2023. márc. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

Nem egyedi. Én ugyan már 40 múltam, és nem oszt nem szoroz amit mond, de mindig talál okot és módot, hogy valahogy konfliktus legyen.

Tudod én hányszor és mit mondtam volna már neki? De nincs is értelme, az is csak olaj a tűzre. Minél kevesebb szó és minél nagyobb távolság....

2023. márc. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%
Ignorálni kell. Probléma megoldva. Fogd fel, hogy egy felnőtt embert nem változtathatsz meg, magadat azonban mentheted.
2023. márc. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
85%
Beszélgess vele erről,hogy téged miért utak ennyire a többi testvéredet pedig miért nem.Egy őszinte beszélgetés sokat tud segíteni.
2023. márc. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
74%
Van,aki mérgező szülő. Attól,hogy a világra ellett, még nem lett jó anya. Utalom, hogy sokan úgy vannak vele, hogy akkoris az anyád... hát persze. Teljesen megértelek. Az én anyám is mérgező szülő. Nem is ismerik a gyerekeim. Nem is fogják. 3 napos volt a kislányom,amikor leszólta a nevét a kisbabámnak. Milyen anya, nagyszülő az ilyen??? Pedig nem egy extra név, nem is fura. De anyám egy igazi paraszt. És mielőtt bárkinek kétsége lenne. Ő tényleg rossz anya. Egy se kellett volna neki,neki nem való a gyerek. Erre szült 4-et....phhuu. Egyik sem kíváncsi rá. Vajon miért? Én 18 évesen pattantam. Nem bírtam tovább. És most boldog vagyok, végre megszabadultam tőle. Remélem hamarosan te is felnőtt leszel és nem kell tovább elviselned. :D
2023. márc. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 NTBS ***** válasza:
77%
Mihamarabbi költözés.
2023. márc. 13. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!