Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? A lányomat kigúnyo...

Mit tegyek? A lányomat kigúnyolják,de nincs pénzünk.

Figyelt kérdés
15 éves a lányom, egy törött mobilja van, se laptop se gép. Márkás ruhái sincsenek. Eléggé kinézzik, mert elitt suliba jár (állami, benne van a top 20 ban), nagyon okos. Kevés a keresete nekem és a férjemnek, ezért többet nem engedhetünk meg magunknak. De a suliban a többi osztálytársa jóval tehetősebb családból származik, eléggé látszik a többiek közt hogy ő nem. És emiatt nagyon kinézik. Mit tegyek? Diákmelózni jár, ammenyire tud a tanulás mellett.

2023. márc. 13. 14:58
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
73%
Menjen másik iskolába, ahol nem éri ilyen. Mit tudnál tenni. Ha jobb ruhákban kezd járni, az már mit sem változtat, nem vagytok pénzesek, és a telefonját sem kell emiatt cserélni, ha alapvetően működik. Nem jó a közeg. Mit tegyél? Vagy írasd olyan iskolába, ahol ilyen nem éri, vagy ez van.
2023. márc. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
38%

"Diákmelózni jár, ammenyire tud a tanulás mellett."

. Ami ugye azt jelenti, hogy tanszünetben, szülői engedéllyel, ugye Kérdező? Figyeljünk oda a részletekre. 16 éves kortól lehet tanítási időszakban diákmunkázni.


Tegyük fel, hogy igaz a kérdés: vajon ebből mennyi csak a Te fejedben van?

2023. márc. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
88%
Fura, nekem nagyon más tapasztalatom van elitgimivel. Nyolcosztba járt a lányom és hihetetlen módon segítettek a tehetősek minden gyereknek, aki kicsit is nehezebb körülmények között élt. Intelligens családok értelmes gyerekei, aki nem azt hozták otthonról, hogy lenézik a társukat.
2023. márc. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
89%

Hát egy használható okostelefon már 20-30-ért kapható, márkásabb ruhákat pedig turiban érdemes nézni. Ennyit nem hiszem, hogy ne tudnátok félre tenni. Sajnos ez uralkodik a fiatal korosztályban, valóban szomorú, de ezekre érdemes adni a beilleszkedés érdekében.


[link]

[link]

2023. márc. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
86%

"se laptop se gép"

. Én nem az osztálytársaktól félteném a gyerekemet.

Az a baj, hogy az igénytelenségetek a tanulmányaiban jelentenek hátrányt. Hogy ír meg pl. egy házi dolgozatot?

2023. márc. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
34%
Kettes hsz, nekem az anno az egyik osztálytársam 14 évesen 16-17-nek nézett ki, és ismerőse által ment heti néhányszor koktélokat keverni, de egyéb más helyekre is ment, hogy pénzt keressen magának sminkekre, ruhákra, hogy ne a keményen dolgozó, keveset kereső anyjától kérjen ezekre. Másik volt osztálytársam, intézetes volt, még előbb is ment takarítani ide-oda, aztán később takarításon kívül szintén az ismerősök, barátok által különböző munkákat végzett, hogy félre tudjon tenni és havi szinten legyen is. Szóval nem lehetetlen dolog 16 alatt.
2023. márc. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
89%

#6: nem lehetetlen 16 év alatt dolgozni feketén, szürkén stb.


De a kérdező diákmunkáról írt, az pedig egy konkrét, szabályozott foglalkoztatási forma.

2023. márc. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
97%
Facebook ingyenes vagy csere csoport. Kerületenként/városonként van ilyen csoport.Ott leírhatod a történeted,hátha van valakinek talonban egy nem törött mobilja. én így sok hasznos holmit találtam.
2023. márc. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
95%
Olcsó hasznalt de külsőleg jó állapotban elvő teló pl.
2023. márc. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
83%
le lett pontozva a kettes, , pedig igaza van. 16 éve kortól van diákmunka.
2023. márc. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!