Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülő, gyerek kapcsolaton...

Szülő, gyerek kapcsolaton meddig érdemes dolgozni? Ha borzalmas és már túl mélyek a sebek, akkor hagyni kell? Mit lehet megbocsátani?

Figyelt kérdés

Arra van valakinek valamilyen magyarázata hogy egy anya miért gyűlöli jobban a pszichés beteg gyereket, akivel csak veszekedései voltak, mint a szó szerint nárcisztikus pszichopata exférjét, aki többször is agyonverte, vagy az alkoholista apját, aki még többször agyonverte meg nem adott neki enni?


Mióta foglalkozom a témával, rájöttem hogy a nagyon szar család az egyik rossz karmám, szóval nincs mit tenni ezzel.

A két nyomorult szülőm egymásra talált és abból lettem én egyként


Minden jó volt nekem amíg évekig külön laktam, sajnos annyira rosszul votam már hogy elvesztettem a munkám és haza kellett költöznöm az anyám albérletébe.

Engem hibáztat a pánikrohamaim miatt, sajnos régóta nem tudnak kikezelni, nyilván évek óta meg is akarom ölni magam.


A legrosszabb az egészben hogy még a szomszédnak is kibeszél és történteket gyárt rólam.

Egyszer még a pszichiátriai ambuláns lapomat is eltette magának és tudom hogy azt is mutogatja….

Hiába mondtam neki már kiabálva hogy csak a betegsegeimről ne beszéljen, ezen elvezkedik.


Mit lehet tenni az ilyen helyzetben?

Tudom felnőtt vagyok, de most tényleg annyira rosszul hogy nem találok munkát, nagyon erősen sporolok, van hogy csak kenyeret eszem napokig.


El akarok innen menni, de nincs hova. Mit lehet ezzel a helyzettel kezdeni?


2023. márc. 14. 11:19
 1/10 A kérdező kommentje:
A legfontosabb kérdésem az első lenne. Hogy vajon miért gyűlöl engem ennyire, a redvás apja temetésén meg sírt, az apámmal meg volt hogy ki akart békülni… nem értem meg
2023. márc. 14. 11:20
 2/10 anonim ***** válasza:
64%
Te magad semmit ez ilyen.... Én nem csodálkoznék azon sem ha eszedbe jutott volna már h eltedd anyádat láb alól... Nem ítélkezem, sajnos sokan azthiszik h sima leszarással túl lehet lépni, de az az igazság amíg valaki nincs a helyzetedbe nem látja át hogyha nem is vernek, mindennap mérgezik még a felnőtt gyereküket is az ilyenek...
2023. márc. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezen nem igazán érdemes csak amgadnak elsz rosszabb.
2023. márc. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
Te inkább azzal foglalkozz, hogy magadat hozd rendbe. :)
2023. márc. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 NTBS ***** válasza:
100%
Ameddig te úgy érzed. Szerintem nincs értelme. Zárd le lépj tovább.
2023. márc. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én azt hittem, hogy nekem jó gyerekkorom volt, és így is van, viszont amikor összeírtam, hogy milyen rossz események voltak, akkor azért ledöbbentem, hogy jó pár gonosz dolgot tettek velem, és arra is rájöttem, hogy ezek máig korlátoznak. Most egy EMDR terápiára járok, ami direkt erre lett kitalálva. Néha úgy érzem, hogy fog segíteni. Van róla könyv is, meg honlap...

A te pszichés problémáid a szüleid abnormalitása miatt alakultak ki.


50f

2023. márc. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Valami koszt-kvártélyos meló nem játszik, ha menekülni kell?

Ha már a családon kívül is régen kibukott, hogy valami nem kóser és többen jelezték már a szülőnek, hogy ennek nem lesz jó vége, de akkor szart bele és nem vette komolyan, akkor ott úgy kell hányi a keresztet, ahogy van. Alapból az ember amúgy sem szól bele a más dolgába, ha csak nem egy kotnyeles típus és a mentális egészség kultúrája is valahol a béka segge alatt, de még így sem száll magába a szülő úgy, hogy mondjuk nem 1-2 ember, hanem kb. 9-10 ember jelezte, és ennek hatására sem szállt magába, akkor menthetetlen a helyzet.

2023. júl. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
2-es: ebbe jól beletrafáltál, akár leszavaztak, akár nem, mert rengeteg sorozatgyilkosnak így hintették el a "karrierjük" magvait a kedves "nevelőik". Ed Kemper se hallott mást az anyjától, minthogy milyen undorító lóbaxó és egy nő se fogja szeretni és emiatt nem véletlen, hogy 90%-ban kb. korabeli nőket tett el láb alól, John Wayne Gacy faterja is egy bigott fax volt és mivel nem volt normális gyerekkora, nem véletlen, fiatal srácokat öldösött halomra. És ő ihlette az Azban Krajcáros bohócot nem mellesleg-aki belekötne, de, a regényben le lett fordítva, attól még, hogy a filmben nem-. Amy Bishopot állandóan a tesójához hasonlítgatták, degradálták különböző módokon és szépen el is durrant az agya, el is tette a tesóját láb alól, később jó pár kollégáját. Vagy Jerry Burdost is felhozhatom,akit az öccsével hasonlítgattak és egyéb iránt is úgy bántak vele a megcsinálói-hadd ne nevezzem már az ilyenek szülőnek!"-, mint egy rakás szarral, ami miatt nem mert közeledni a nőkhöz fiatalon és kizárólag fiatal nőket tett el láb alól.
2023. júl. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
74%
Természetesen, amiket a 8-as kommentben leírtam, nem mentség a gyilkosságra, de szerintem elég gyönyörűen leírtam, milyen rohadt nagy károkat tud okozni egy szülő, pláne, ha még pszichológushoz sem jut el ilyen háttérrel.
2023. júl. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért,egyrészt ,mert ezeket a szerintem is férgeket erősnek tartják az ilyen nők,és azért,mert ők maguk gyengék és primitívek.


Azon nem csodálkozom,hogy pszichés beteg lettél egy ilyen mellett,aki ilyenekhez vonzódik ,akik az egészet gerjesztik.


Munkáért menj a könyves Kálmán körút 84-be,ha szállóra szeretnél költözni ez az az állami hely,ahol segítenek a róluk való leválásban,ha ezt is akarod.Vidd a pszichés lapodat is,ez ott nem akadály,pont ilyen esetekre alakultak.

2023. júl. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!