Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet feldolgozni a...

Hogy lehet feldolgozni a szülők halálát? Hány éves voltál, amikor meghalt a második is és hány éves volt ő? Hogy tudtad elviselni?

Figyelt kérdés
Jelenleg 52 éves vagyok, férfi, a szüleim 82-83, még nem súlyosan betegek, de hát már ugye ebben a korban nem valószínű, hogy még sokáig húzzák. Félek, hogy a várható haláluk olyan csapás lesz számomra, amit én sem fogok túlélni...

2023. márc. 15. 04:49
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Természetesen vannak emberek, akikhez kötődök - távolabbi rokonok, barátok. De testvér, gyerek, feleség, partner, nincs. Az a perspektíva, hogy majd öregkoromban néha bejön egy ápolónő vagy akár el is tehetem magam láb alól - nem túl biztató. De mitévő legyek? Nagyon sokat iparkodtam az életben, hogy legyen társam, de nem jött össze. Még nem adtam fel, de őszintén, nem tudom, milyen esélyem van, hogy még elfogadható társat találjak ebben a korban. Nem akarok panaszkodni, megvagyok én magamnak is elég jól, de az öregkorra is gondolnom kell, ezért is tettem fel a kérdést. A szüleimmel amúgy nem ideális a kapcsolat, nem is rossz, olyan jó átlag. Még egyszer kösz.
2023. márc. 15. 20:07
 22/22 anonim ***** válasza:
100%

22 voltam,mikor anyukám meghalt.

Apám még él,de nagyon nem jó a kapcsolat.

Anyu elvesztése viszont olyan fájdalom,amit a legnagyobb ellenségemnek se kívánok...24/l

2023. ápr. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!