Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan kérjünk bocsánatot az...

Hogyan kérjünk bocsánatot az Apánktól egy balul elsült születésnapi ajándék miatt?

Figyelt kérdés

Röviden összefoglalva: februárban volt a szülinapja az Apámnak, 50. ráadásul, és nagyon szerettem volna valami különlegeset adni neki.


(Háttérsztoriként csak annyit hogy élnek rokonok kint Finnországban, Apa is volt már kint a barátnőjével, és oda meg vissza volt Helsinki- és környékéért)


Szóval az apai mamámmal meg a bátyámmal (az említett nagyszülő javaslatára) megegyeztünk, hogy fizetünk neki egy egy hetes, két főre szóló nyaralást. Nincs időpont lefixálva de minden elő van készítve, eljön a születésnap hete - és minden probléma kezdete. Először is kiderült, hogy Apám barátnője vacsorázni hívta őt arra az estére amit Apám közölt is az anyjával. A baj csak az, hogy Mamám is aznap estére szervezett vacsorát neki rokonokkal meg hasonlók.


Ez is lényeges, hogy az Apám notóriusan utálja a meglepetés és/vagy családi összeröffenéseket, pláne ha egyáltalán nem volt vele közölve.


Ebből fakadólag az este úgy játszódott le, hogy Apa ki volt akadva, szarul is érezte magát mert nem tudta megvárni a rokonokat, és rohadt mérges volt amiért így lettek a dolgok szervezve és privátba közölte velem hogy se a barátnője, (ebből következőleg) se ő nem hajlandó elmenni a nyaralásra vagy hogy bármi köze legyen a dologhoz. Ergo teljes elutasítás, totális kudarc az ajándék.

Kérdésemnek tehát innenstől van értelme: ott voltam én is a szervezők között (mondjuk hiszen nem állítottam meg hogy megtörténjen) és én is azt hittem örülni fog az ajándéknak. Szörnyű bűntudatom van és ebből fakadólag rettegek hogy újabb csalódást okozok neki - vagy megbántom közvetlenül.


Szóval mi a véleményetek? Van valami kiút? Vagy valami módja hogy megbezséljem vele ezt az ügyet?

Mert attól félek nincs az az idő ami begyógyítja azt a sebet amit a saját, tökéletlen, stoba lányod tud okozni neked az 50. születésnapodon...



2023. márc. 17. 23:58
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
79%

Apádnak tökélesen igaza van és nem bunkó, ugyanis TUDJÁTOK, hogy utlja a meglepetés szrokat, TUDJÁTOK, hogy már szervezett programot aznapra a barátnőjével, erre SZERVEZTEK neki egy meglepetés bulit.


Hát bocs, amiért a tke kivan veletek - én többek között pontosan az ehhez hasonló random átugrunk, bulit szervezünk a hátad mögött totál telibe sz...va, hogy akarod-e vagy sem, etc. miatt sem látogatok haza túl sűrűn.


Igen, ilyen már nekem is volt, egyszerűen nem mentem el. Le volt foglalva minden - TUDJÁK, hogy utálom a meglepetéseket vagy amikor aznap szólnak.


Így jártak, én nem rúgom fel a hetekkel előre eltervezett programomat, csak mert bennük minimális tisztelet nincs felém vagy a kérésem felé.

2023. márc. 18. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
68%

Ó, igen, az meg, hogy xyz megsértődik, pont nem érdekel.


NEKEM lenne okom, amiért egyáltalán nem érdekli őket a véleményem vagy semmi.


#12

2023. márc. 18. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
86%

12-es!

Rendben, de miért kell megsértődni? Szerintem a következőképpen zajlik egy ilyen:

Meg van beszélve a barátnőmmel, hogy a születésnapomon elmegyünk vacsorázni. Senki más nem szól semmit, mert ugye titokban szervezkednek. Eljön a születésnap, felhív a lányom, hogy este menjek át vacsorára, én meg mondom neki, hogy sajnos ma nem jó, mert a barátnőmmel megyünk az xy étterembe. Ennyi.

A család többi tagja ekkor megbeszéli, hogy mi legyen,majd visszahívnak, hogy akkor jövő szombaton jó lenne a közös vacsora, vagy mikor ugorhatunk fel, mert van egy ajándékunk

2023. márc. 18. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
87%

Ha valaki nem szereti a meglepetés vacsorát, akkor miért kell megszervezni? Nem arról szólna a dolog, hogy az ünnepelt érezze jól magát?


Teljesen érthető az is, ha inkább csak a barátnőjével lenne ilyenkor.


Jelezni kell felé, hogy megértjük (nem pedig notóriusnak címkézni), és hogy az utazással örömet akartatok okozni.

2023. márc. 18. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
74%

Értem én, hogy valaki nem szereti a meglepetéseket, de szerintem ez a reakció picit túlzás. Én sem szeretem a meglepetéseket, ráadásul az autizmusomból adódóan (mostmár a korábbiakhoz képest enyhe)

fizikai tüneteket is produkálok, ha valami nagyon durván felrúgja az időbeosztásom. De ennyire rosszul még én sem reagálok, hogy erősen visszautasítom a dolgokat.

2023. márc. 18. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
85%

14!


Esetleg a nagyszulovel együtt élnek, vagy apuka azokon a napokon megy látogatóba a szuleihez? Ergo nem hívja fel senki, hanem amikor ott van és épp indulna közlik, hogy hoppá, meglepi!

2023. márc. 18. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
100%

Én sem szeretem az ilyen meglepetés bulikat, bár meg nem sértődnék rajta, mert tudnám, hogy csak kedveskedni akart a család, de nem érteném, minek szerveznek ilyet, ha tudják, hogy nem értékelem.


Bár ha aznapra van lefixált szülinapi programom, és tudnám, hogy ők is tudták, csak lesz*rták, ezzel kvázi tudatosan kellemetlen helyzetbe hozva, hogy lehet, én is mondanám, hogy bocsi, ezt most halasszuk el.


Ennyire biztos nem sértődnék be amúgy, de nem értem, hogy miért hozzátok ilyen helyzetbe, miért nem egyeztettetek a barátnőjével.

2023. márc. 18. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
83%
14, szerinted kedves dolog, hogy tudják, programod van, de rászerveznek? Tudják, hogy utálod az ilyent, és ezzel lepnek meg?
2023. márc. 18. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
74%

17-es!

De akkor is megmondom, hogy hát sajnos ez most nem jó, mert programom van. Akkor van baj, ha ezen megsértődik a család, vagy erőszakoskodnak.

2023. márc. 18. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
83%

Megértem apád kiakadását és sértődöttségét. Azt tapasztalta, hogy az 50. születésnapja alkalmából a barátnője kivételével az egész családja kollektíven lesz@rja, olyasmit szerveznek neki, amiről jól tudják, hogy szívből utálja. Én is nagyon csalódott lennék.

A nagymamád rászervezése a programjára érdekes, mintha szándékos szívatás lett volna a barátnő felé - talán a nagyi szerint nem a "megfelelő" (mármint a nagyi számára megfelelő) nővel van együtt apukád? Azért az 50. születésnap alkalmából megpróbálni megfúrni a fia kapcsolatát tényleg érdekes ajándék.

Ahogy olvasom, a barátnő vette is az üzenetet, és persze, hogy ezek után nem kell semmilyen ajándék tőletek.

Pár hét múlva talán megpróbálhatod felhozni apádnak, hogy neked csak az utazáshoz volt közöd, a mama vacsora-kavarásához nem, aztán kérdés, mit szól hozzá.

2023. márc. 18. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!