Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan kérjünk bocsánatot az...

Hogyan kérjünk bocsánatot az Apánktól egy balul elsült születésnapi ajándék miatt?

Figyelt kérdés

Röviden összefoglalva: februárban volt a szülinapja az Apámnak, 50. ráadásul, és nagyon szerettem volna valami különlegeset adni neki.


(Háttérsztoriként csak annyit hogy élnek rokonok kint Finnországban, Apa is volt már kint a barátnőjével, és oda meg vissza volt Helsinki- és környékéért)


Szóval az apai mamámmal meg a bátyámmal (az említett nagyszülő javaslatára) megegyeztünk, hogy fizetünk neki egy egy hetes, két főre szóló nyaralást. Nincs időpont lefixálva de minden elő van készítve, eljön a születésnap hete - és minden probléma kezdete. Először is kiderült, hogy Apám barátnője vacsorázni hívta őt arra az estére amit Apám közölt is az anyjával. A baj csak az, hogy Mamám is aznap estére szervezett vacsorát neki rokonokkal meg hasonlók.


Ez is lényeges, hogy az Apám notóriusan utálja a meglepetés és/vagy családi összeröffenéseket, pláne ha egyáltalán nem volt vele közölve.


Ebből fakadólag az este úgy játszódott le, hogy Apa ki volt akadva, szarul is érezte magát mert nem tudta megvárni a rokonokat, és rohadt mérges volt amiért így lettek a dolgok szervezve és privátba közölte velem hogy se a barátnője, (ebből következőleg) se ő nem hajlandó elmenni a nyaralásra vagy hogy bármi köze legyen a dologhoz. Ergo teljes elutasítás, totális kudarc az ajándék.

Kérdésemnek tehát innenstől van értelme: ott voltam én is a szervezők között (mondjuk hiszen nem állítottam meg hogy megtörténjen) és én is azt hittem örülni fog az ajándéknak. Szörnyű bűntudatom van és ebből fakadólag rettegek hogy újabb csalódást okozok neki - vagy megbántom közvetlenül.


Szóval mi a véleményetek? Van valami kiút? Vagy valami módja hogy megbezséljem vele ezt az ügyet?

Mert attól félek nincs az az idő ami begyógyítja azt a sebet amit a saját, tökéletlen, stoba lányod tud okozni neked az 50. születésnapodon...



2023. márc. 17. 23:58
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
80%
Felemás érzéseim vannak. Egyrészt ha tudtátok hogy utálja az ilyet,minek? De az, ahogy az ajándèkotokra reagált erősen túlzás. Ez neked is és tesódnak is egy életre szóló szörnyű élmény lett. Hogy soha senki nem felejti el, az tuti. Megértem azokat akik hasonlóan éreznek,mint az apa, de biztos hogy a gyerekek ezt érdemlik? Az ajándék visszautasításánál( pláne amit ilyen szeretettel terveznek, az útra gondolok) nincs sértőbb. Pláne hogy a Mama szervezte az egészet, a Kérdező, max.tudott róla.
2023. márc. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
66%

50 éves, gondolom, nem ez volt az első ilyen akciótok. Nem csoda, hogy elege van, hogy évtizedek óta nem tartjátok tiszteletben az ő érzéseit a saját születésnapján sem. Most robbant a bomba.

Lehet, hogy megnyugszik, de akkor is a jövőben legalább te ne tedd azt, amit tudod, hogy nem szeret. Ha meg nem akar elmenni, menjetek el ti és kész. Nem kell a kardodba dőlni, nem halálos bűnt követtél el, de tanulj belőle.

2023. márc. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
21%

Bakker, kérdező, nehogy te kérj bocsánatot egy ekkora faroktól... Inkább mondd meg, hogy innentől kezdve azt csinál a szülinapján, amit akar, de egy ft-ot nem fogsz költeni az ajándékára, mert ezek után meg sem érdemli... Ja, és ha az utazásnak ennyire nem örül, ti hármasban szívesen elmentek te, a nagyi meg a bátyád, akivel fizettétek. Max. kifizetitek pluszba a három főt és csókolom.

Ha magára a szervezőre haragudna, még hagyján, mert tudta, hogy magának való. De,hogy rajtad verje le...

2023. márc. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 A kérdező kommentje:

9.-es! köszönöm szépen a válaszod (ahogy a többiekét is!) és örülök hogy egy Apámhoz hasonszörű ember is kommentelt. jobb belátást biztosít a helyzetre.


a helyzet az, hogy az utazás időpontja nem volt lefixálva ergo pénz még nincs a dologban. viszont attól tartok a külföldön élő rokonunk és Mamám nincsenek tisztában azzal, hogy Apa nem akar külföldre menni... szívesen mondanám nekik hogy az ügy felejtős és inkább ne emlegessük fel ezt a témát de halvány szőke lövetem sincs arról, hogy Apa meggondolja e magát később vagy sem - tehát az ő nevében beszélni és azt mondani mondjunk le a külföldi útról számomra olyan mint vékony jégen egy orrszarvúval műkorcsolyázni.

2023. márc. 21. 17:21
 35/39 A kérdező kommentje:

6.-os válaszoló:


jó magyarázatom nincs a kérdésedre. csak a naivitásomra tudok hivatkozni, előfordult már hogy készítettem (pl rajzoltam, festettem, stb.) vagy vettem Apának valamit meglepetésként és azoknak kifejezetten örült.. bár, lehet hogy csak én voltam a hülye és azt akartam hinni hogy örült nekik.


10.-es válaszoló:


... bizonyosan jó úton járhatsz, 10-es, mert ez eléggé mellbe vágott. nem is tudom mit gondoltam, valóban idiótaság volt.

2023. márc. 21. 17:26
 36/39 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek a választ!


a kommentekből azt szűrtem le, hogy valaki az Apámat tartja a szemétnek (amiből azt veszem le fatálisan félre írhattam valamit, hangsúlyozom NEM Apa a hibás amiért egy semmirekellő korcsot kapott szerető gyerekek helyett), valaki pedig minket (mármint akik 'szerveztük').


én az utóbbiak táborát erősítem. bevallom mar a bűntudat, jogosan, és fullasztó a gondolat, hogy egy ilyen fontos dátum nem lehetett az egyik legjobb napja Apámnak.


ahelyett hogy tovább húznám a szót és az egész pitiáner önsajnáltatásba és nyafogásba torkollna részemről törölni fogom ezt a kérdést.



egyébként is, a kongó üresség mely a szívemben lakozik nem lehet mélyebb.

2023. márc. 21. 17:34
 37/39 A kérdező kommentje:
hát vagy nem :) de egy profilt még mindig lehet
2023. márc. 21. 17:36
 38/39 anonim ***** válasza:
100%

34

Ha nem fix az utazás, akkor később meg lehet kérdezni, hogy akkor mi legyen. Akkor már nem lesz váratlan a háta mögötti intézkedés, és nyugodtabban át tudja gondolni.

35

Egy apróság, természetesen, lehet meglepetés. Ha ilyesmi nem tetszik esetleg, akkor azt az ember vagy kidobja egy idő után, vagy elsuvasztja a fiókba, és meg van oldva. Ha nem olyasmi, amit számon lehet kérni rajtam, akkor nem gond... Akkor hiába nem jó ajándék valami, a lényeg, hogy gondoltak rám. És ha mégis jó az ajándék, az meg plusz haszon. (Én egyszer egy jobb minőségű tojásszeletelőt kaptam vagy 25 éve egy jó barátnőmtől, mert kicsivel korábban megemlítettem neki, hogy nem találok sehol. Na, ez egy olcsó hülyeség, de a mai napig is kedves emlék, és rendszeresen használom. Nem sok ajándékot kaptam életemben, ami ennyi ideig és rendszeresen emlékeztetne az ajándékozóra.)

Nyilván egy saját festmény se rossz ötlet, még ha nincs is kitéve a falra, de ha pakolásnál a kezébe kerül, akkor eszébe jutsz.

(9-es)

2023. márc. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem te szúrtadel. Vagy legalábbis nem csak te.


1:ha valaki utálja meglepetéseke akkor miért lepimeg mindenki?

2:nem lehetett volna beszélni a barátnővel,hogy ha már ugyis azt kapja amit utál (meglepetés) akkor nem egyszerre kapja?

3:utazz a tesóddal. Vagy pasiddal,csajodda,akárkivel nem vesszen kárba.

2023. máj. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!