Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék édesanyámért,...

Mit tehetnék édesanyámért, akivel az alábbi problémák vannak?

Figyelt kérdés

édesanyám 47 éves, és rettentő elmaradott, a múltban él, buta, az "élni akarok" számot hallgatja, öreges, amióta kijött az iskolából, soha nem tanult, stb.

elfogadom és szeretem őt, de szeretném, ha ici picit nyitottabbá tudnám tenni, hogy az élet szép, és nem feltétlen kell az elődei életstílusát követni. mit tehetnék, hogy legalább egy picit segíthessem ezen az úton? eddig semmi nem hatott.


valamit akarok tenni, mert problémái vannak, mindent magában tart, stb.



2023. márc. 20. 00:23
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
*édesapám olyan ember, aki elítéli... khm... a tudományt, azt mondja, hogy hazudnak állandóan, csak kábítják az embert, és ilyenek... és ez a kistesóimra káros... mit tehetnék érte is?
2023. márc. 20. 00:31
 2/12 anonim ***** válasza:
79%
Ez nagyon kemény. Sajnos nagyon valószínű, hogy semmit sem tudsz tenni értük. Sajnálom.
2023. márc. 20. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyeteln fő kérdés van: Boldog a jelenlegi életével? Mert ha erre a válasz igen, akkor ne akard belőle kikényszeríteni.
2023. márc. 20. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%

Az ilyen szülőkkel nehéz bármit is kezdeni. Illetve nem felelosseged. Értem, hogy rossz nézni, de valószínű nagyon sok munkába telne és az sem biztos, hogy sikerrel járnál.


Első sorban szerintem magadra koncentrálj. Ha neked van esélyed, lepj ki, tanulj, fejleszd magad, aztán talán a te utad látva a kisebb testvereid is követnek.


A szülők sokszor elkotelezodnek bizonyos élet forma vagy életstílus mellett, ebbe sajnos se jogod se hatásod nincs szólni. Én ugyan ezt próbáltam, de inkább megkaptam, hogy ne akarjam őket irányítani, szóval egy ideig rosszabb lett. Mostmár azért 7 éve elek egyedül és többre vittem, mostmár elhiszik a szavam, és kérik is a segítséget, de kezdetben ezt nehéz volt kivitelezni. Epitsd magad, első sorban, sajnos muszáj legalább egy példa nekik, hogy formalhatoak legyenek .

2023. márc. 20. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonymousreview60 ***** válasza:
45%

A szüleid hozzáállása egyfajta önáltatás, ami sajnos erős ellenreakciókat fog kiváltani, ha a hibáikra akarsz rámutatani. Emiatt ezt kerülnöd kell.

Egyvalamit tehetsz érdemben, hogy használod a tudományt/a nyitottságot és megmutatod nekik, milyen eredményeket értél el vele. A siker esélye náluk ezzel továbbra is csekély.

2023. márc. 20. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%

"...elfogadom és szeretem őt..."


Inkább elíteled és szégyenled őt.

2023. márc. 20. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Sok ilyen van semmi gond ezzel. A emberek nagyon nagy része ilyen, nem kell megjavítani őket.
2023. márc. 20. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%
T3 amúgy hány éves vagy?
2023. márc. 20. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Fogadd el, hogy most ilyenek, egyetérteni azonban nem kell velük, sőt. Kaptak egy esélyt, hogy rajtad keresztül másnak láthassák a világot. Szerintem könnyebb a saját hozzáállásodon változtatni, úgyhogy inkább arra koncentrálj. Próbálj meg te nyitni feléjük, hogy őket vajon mi érdekli. Csak van valami közös találkozási pont. Te amúgy hány éves vagy és a kistesód?
2023. márc. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
31%
Kistesóidat próbáld inkább fejleszteni, szüleid nem akarnak változtatni, "tudják", hogy ők az okosak, kenik-vágják az életet.
2023. márc. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!