Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek anyukám azért...

Szerintetek anyukám azért hagyott el mert utál minket?

Figyelt kérdés

3 vagyunk testverek sokszor mesélték a szüleim hogy anya nagy családot akart.

Viszont ahogy nevelt minket valahogy nem az látszik hogy tényleg ezt akarta.

Sokszor mondott ránk csúnya dolgokat (roh@dékok és sorolhatnám)

Mégis hiányzik és még így felnőtt fejjel is.

Nem keres minket mintha nem is érdekelnénk őt hogy élünk.

Mitől lehet ez? Nem tettünk semmit sosem ellene mégis ezt éreztük mindig hogy utál.

6 éve semmit nem tudunk róla csak annyit hogy egy nála jóval fiatalabb férfival van (testvérem lehetne) ezt is az egyik volt munkatársától tudjuk mikor egyik boltban össze futottunk vele anyuról kérdezett mi pedig csak néztünk rá mert nem tudtunk semmit.

Akkor mondta el hogy ő úgy tudja egy fiatal férfihez költözött és el vált apumtól.

Ebben hazudott mert mai napig nem volt válás.


Az tiszta hogy utálta azt az életet amiben élt.

De fogalmam nincs miért

Tényleg mi lennénk az oka?



2023. márc. 22. 10:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
70%
Itt senki nem ismer titeket, pár (erősen irányított) mondat alapján nem lehet semmit megállapítani. Ha az kell, hogy habzó szájú idegenek szidják anyádat, hogy micsoda utolsó, mocskos k_rva, azt itt megkapod majd, ne izgulj. Ha valóban segítségre van szükséged, akkor meg keress fel egy pszichológust, aki segít feldolgozni az érzéseidet.
2023. márc. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Nem szeretnem ha szidna bárki is bocsánat.

Csak nem értem mi lehetett az oka ennek. Én sem szidom.

Nehéz elfogadni vagy megérteni mi lehetett és az a baj kérdezni sem tudok tőle mert nem tudom hol van vagy mi van vele.

Annyit tudok hogy él mert a volt munkatásai akikkel néha összefutunk valahol valaki mindig mondja ,hogy puszilja adjuk át neki meg majd keresi őt.

Nyilvan nem tudják hogy velünk nem tartja a kapcsolatot.

2023. márc. 22. 10:40
 3/19 anonim ***** válasza:
25%

Lehet csak a férje/nagyszülők akartak neki nagy családot.

Lehet ő nem is akart gyereket.

Jól tette hogy lelépett, és éli világát. Végre nem csak a pasik csinálják ezt.

2023. márc. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
88%

Én nem gondolom, hogy belőletek lett elege, sokkal inkább a férjéből. Ha nem is vált el hivatalosan, a gyakorlatban úgy él, mintha elvált volna tőle.

Írod, hogy már felnőtt vagy, azt tudod, hogy ő hol lakik? Én megkeresném és beszélgetnék vele, feltennék neki pár kérdést. Pl. hogy nem hiányoztunk-e neki, vagy mindenféle mást, ami érdekel téged.

2023. márc. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
64%

Szeretettel ajánlom Orvos-Tóth Noémi Örökölt sors c könyvét.

Arra gondolok, hogy annak idején anyukádnak se lehetett jó anyja, jó gyerekkora, talán hányattatott sorsa volt és ez is közrejátszott ebben a döntésében. Olvasd el ezt a könyvet és meglátod az összefüggéseket.

2023. márc. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tudjuk hol van. Nem is tudom ilyen esetben ha keresném merre induljak.

De az is lehet fölösleges lenne ez jár a fejemben hogy nem keres akkor nem is hiányzunk neki.


Elolvasom hátha könnyebb lesz utána köszönöm :)

2023. márc. 22. 11:22
 7/19 anonim ***** válasza:
33%

Én nem kerestem meg és nem is bánom. Cserbenhagyott bennünket.

A halálhíre felkavart, de nem változtatta meg a véleményemet.

2023. márc. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
86%
Ennek általában a saját traumái az oka amiket nem dolgozott fel vagy nem is tudott róla. Az örökölt sorsot én is ajánlom. Azt sajnos még tudnod kell, hogy valószínűleg sosem kapsz kielégítő választ erre a kérdésre amivel elégedett lennél és nem szabad beleragadnod ebbe a spirálba, hogy keresed a választ. Próbáld tudatosítani magadban, hogy igen, ő az anyukád, szereted mert erre vagyunk "programozva" ő is szereted téged de traumái vannak amiket nem tud kezelni és te ezzel az ég világon semmit nem tudsz csinálni. Tudom, szar ha az embernek nincs normális kapcsolata valamelyik szülőjével, valahogy ezzel együtt kell élni és nem válaszokat keresni.
2023. márc. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Kései Sirató ***** válasza:
58%
Nem hiszem, hogy miattatok költözött el. Él egyáltalán? Mi van, ha bűncselekmény áldozata lett?
2023. márc. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
95%

Kérdező!

Egyet biztosan állíthatok!

A gyerek soha nem felelős azért, ha a szülője elhagyta! A gyerek azért sem felelős, ha a szülei házassága megromlott. Ha a szülő ilyet állít, erre céloz, akkor az manipuláció és hazugság!


Anyukádat nem minősítem, mert minősíthetetlen.

Az ajánlott könyvet olvasd el. Ha még utána is hiányérzeted van, pszichológus segíthet feldolgozni a traumát.

Apukádról egy szót sem írtál. Tartok tőle, hogy azért, mert ő sem az apák gyöngye...

2023. márc. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!