Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért akarják, hogy olyan...

Miért akarják, hogy olyan legyek, mint a bátyám?

Figyelt kérdés
18/L vagyok, bátyám meg 25 éves és orvosnak tanul. Szüleim pedig sokszor felhozzák, hogy ő már vitte valamire, én pedig még mindig nem tudom, hogy mit szeretnék a jövőben. Nem értik, hogy hol rontották el, mivel ennyivel másabb vagyok. Ő miért ilyen törekvő, én miért nem, stb.
2023. márc. 22. 21:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Magyarázd el nekik hogy te egy másik személyiség vagy és nagyon káros hogy hozzá hasonlítanak.
2023. márc. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Vitte valamire.... még cska tanul, az enm ugyanaz.
2023. márc. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Tipikus sznob szülők. A gyerek vagy orvos vagy ügyvéd legyen máskülönben nem ér semmit.


Csináld azt amit akarsz és módon meg nekik hogy rosszul esik ha máshoz mernek téged.

2023. márc. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"A gyerek vagy orvos vagy ügyvéd legyen máskülönben nem ér semmit."

Pont ismertem egy ilyen családot. Egyik gyereket orvosira, másikat jogra küldték. Nem a gyerekek, hanem a szülők döntése volt. A jogot tanuló gyerekből mondjuk nem lett ügyvéd, befejezte valahogy az egyetemet és valamilyen jogi pályán elhelyezkedett, de abszolút nem az álmai hivatása.

Kérdező, szerintem is mondd meg a szüleidnek, hogy azzal nem tesznek jót, ha folyton a bátyádhoz hasonlítanak. Te egy másik ember vagy, másfajta képességekkel, más célokkal.

2023. márc. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb ember kb 30 éves korára jön rá hogy mi is érdekli igazán.
2023. márc. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 NTBS ***** válasza:
100%
Szerintem költözz el, ahogy tudsz. Ez egy mérgező légkör.
2023. márc. 23. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
83%

Hát azért 18 évesen tényleg el kell döntened, hogy mit szeretnél tanulni, melyik főiskolára/egyetemre mész, vagy esetleg valami szakmát szeretnél inkább. Persze dolgozni is mehetsz.


Ettől függetlenül, amit a szüleidnek csinálnak, az nettó hülyeség és egyáltalán nem fogja építeni a kapcsolatot köztetek... Ezzel csak annyit érnek el, hogy később rájuk se nyitod az ajtót és a testvéreddel is rossz lesz a kapcsolatod...

2023. márc. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Barátom 25 évesen döntötte el mi akar lenni és akkor ment egyetemre. Addig se hallt éhen, szerzett egy szakmát és dolgozott több helyen, így jött rá mi érdekli.


Nagyon kevés olyan 18 éves van aki tudja mi akar lenni.

2023. márc. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!