Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Abuzáló, hanyag szülővel...

Abuzáló, hanyag szülővel érdemes felvenni a kapcsolatot? (lent)

Figyelt kérdés

Korábban ő szakította meg a kapcsolatot többször, direkt. Anyámat csicskaként használta, leordította mindenért. Engem is. Lekezelő volt mindkettőnkkel.


Most mivel megöregedett és betegeskedik, kéri a segítséget/támogatást.



2023. márc. 24. 14:02
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
39%

Nem. Nem éreznék miatta bűntudatot.

Viszont létezik a rokontartás, de először az élő házastárs kötelezhető erre. De gondolom ha nem tud róla akkor mindegy.

2023. márc. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

8-as: Én nem szeretném vele tartani a kapcsolatot. Semmilyen formában. Évtizedeken keresztül ott alázott meg anyát és engem ahol tudott. Otthon vagy épp mások előtt is.


Most is máson keresztül üzeni meg, hogy várja, hogy jelentkezzünk és segítsünk. Nincs is annyi gerince, hogy direktben szóljon. Mert azzal, hogy mást is beavat, azzal zsarol, hogy ha azt mondom nem segítek akkor aljas vagyok stb.


Nekünk önállóan eszünkbe se jut már mi van vele igazából. Teljesen érzelemmentes lettem vele szemben. Mintha egy vadidegen lenne.

Csak nem akarok pszichopatának se tűnni, mert vér szerint mégiscsak az apám. De ezzel véget is ér a közös rész.

2023. márc. 24. 16:24
 13/32 anonim ***** válasza:
100%
12# akkor hagyd a francba, súvadjon meg. Teljesen érthető, hogy így érzel, és nem tartozol semmivel neki.
2023. márc. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%
Még csak rossz ember se leszel attól, hogy kizársz egy ilyen embert az életedből, nemhogy pszichopata. Tiltsd le mindenhonnan és többet egy szót se pazarolj rá, mert nem érdemli meg.
2023. márc. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%
Én azt gondolom, hogy az ilyen embert mint az apukád hanyagolni kell. Anyám is hasonló ember volt mint a te apád. Hónapokig haldoklott, az utolsó időben rendbe akarta hozni a kapcsolatunkat. Megpróbáltam, de állandóan cseszegetett nem tudta levetni a mentalitását. Egyedül halt meg a körházban, még akkor sem mentem be hozzá amikor hívtak, hogy 1-2 nap múlva game over. Kb. 8 év telt el a halála óta, azóta még nem bántam meg, hogy így alakult.
2023. márc. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdemes. Van az a szint, amikor el kell engedni az életedből a mérgező embereket, ez is ilyen.
2023. márc. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz vele.
2023. márc. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
90%
Csak mérgez téged. Normálisan nem tud/tudott veled foglalkozni akkor most ne várja el,hogy segíts neki.
2023. márc. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
7%

"érdemes felvenni a kapcsolatot? ... megöregedett és betegeskedik, kéri a segítséget/támogatást"

Szóval az a kérdés, hogy érdemes-e felvenni egy öreg, beteges emberrel a kapcsolatot, akinek segítségre, támogatásra lenne szüksége? Hát igen, érdem lenne, ha megtennéd.


"azzal, hogy mást is beavat, azzal zsarol, hogy ha azt mondom nem segítek akkor aljas vagyok stb."

Szóval szerinted ha más is tud róla, hogy nem segítesz az apádnak, akkor aljas dolog nem segíteni neki, ha viszont csak az apád tudja, hogy nem segítesz neki, akkor nem ugyanolyan aljas dolog nem segíteni neki? Ebben hol van a logika? Nem ugyanarról a nemsegítésről van szó mindkét esetben? Ha aljas dolog, akkor aljas dolog. Ha nem, nem. Nem?


"Nekünk önállóan eszünkbe se jut már mi van vele igazából. Teljesen érzelemmentes lettem vele szemben. Mintha egy vadidegen lenne."

Akkor miért írtad ki a kérdést?


"Csak nem akarok pszichopatának se tűnni"

Kinek a szemében?

2023. márc. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem érdemes. Ki mint vet, úgy arat. Kérjen attól segítséget, akinek ő is segített.

Te meg nem vagy pszichopata ha nem foglalkozol vele. Ha jól értem, ő hosszú éveken át kitartóan dolgozott azért, hogy elvadítsa magától a családtagjait. Nem a te hibád, hogy sikerült neki.

2023. márc. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!