Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hány éves korodban döntötted...

Hány éves korodban döntötted el, hogy végleg megszakítod kapcsolatot szüleiddel, mert menthetetlen emberek?

Figyelt kérdés
Én 34 éves koromig reménykedtem, mindent megtettem értük, de hiába volt az egész, végleg feladtam, nincs értelme tovább reménykedni. Végleg meg szakítottam kapcsolatot szüleimmel. Ők menthetetlenek, soha nem fognak megváltozni, így fogják leélni az életüket. Apám számára ingyenélő nővérem egyetlen szent imádott gyereke. Én meg öcsémmel nem létező senki vagyunk számára. Anyám olyan ingyenélő alja proli élet stílus képvisel. Ha csövesként élne utcán, ezt sem zavarná. Mert anyámnak az élet igénye meg legyen napi adag kávézás, cigizés ezzel elvan intézve mai napja. Most már megbántam 34 évemet rápazaroltam szüleimre, azzal reménnyel megváltoznak és szeretni fognak engemet. Hát ez van. Leírva történetemet. Van itt hozzám hasonló, aki x éves koráig reménykedet, hátha jobb lesz kapcsolata szüleivel, végül feladta, megszakította kapcsolatot szüleivel, mert menthetetlen emberek?

2023. márc. 27. 13:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
Én 19 éves koromra már nem hittem abban, hogy az emberek meg tudják alapjaiban változtatni a személyiségüket. Arra is rájöttem, hogy igazából teljesen mindegy, hogy változnak-e vagy sem, nem tudják meg nem történtté tenni a bántalmazást, amit elszenvedtem velük gyerekkoromban. Lassan 17 éve, hogy nincsenek az életemben és ez azóta is életem legjobb döntése volt. Utána is több év terápiára volt szükségem, mire fel tudtam dolgozni, de ha nem égetek fel minden hidat magam mögött akkor valszeg sosem sikerült volna.
2023. márc. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%

28 voltam, mikor megszakítottam végleg a kapcsolatot, de igazából már előtte sem reménykedtem semmi ilyesmiben, "kötelességből" látogattam meg anyámat (apám nincs is már) évente kb. 2 alkalommal, mondjuk minek, olyanok voltunk már a végén egymásnak, mint az idegenek.


Aztán elengedtem ezeket a "csakazanyád-kimitfoggondolni"-jellegű gondolatokat és befejeztem a kapcsolattartást. Nem akartam, hogy a gyerekeim ezt a példát lássák a szülő-gyermek kapcsolat kapcsán, meg őszintén, nekem is felszabadulás volt, ha tudtam, hogy menni kell, előtte két hétig már gyomorgörcsöm volt a gondolattól.


De nem hiszem, hogy nagyon zavarta volna, amúgy ő sem keresett soha, volt neki is másik, kedvenc gyereke 😃

2023. márc. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%

Én nem döntöttem el, egyszerűen úgy alakult, hogy az apám nem volt kíváncsi rám, csak a pénz kellett (volna) neki vagy ki tudja, így hogy nem adtunk valahogy lekopott én meg felnőttem csonka családban tele sérelmekkel.


Aztán megtudtam, hogy meghalt és azt is csak úgy, hogy adósságot örököltem. Dühös voltam, hogy még annyit sem adott, hogy pozitívra jöjjön ki a mérleg végül. Aztán idővel megbocsátottam neki gondolatban és nagyon sajnálom, hogy az életében már nem tudtam.


El sem tudtam búcsúzni tőle vagy megkérdezni, hogy miért nem szeretett engem.


Érdekes módon megsirattam, pedig nem is igazán ismertem.


Ha újra kezdhetném, megpróbálnám jó útra téríteni, mert azzal, hogy hátat fordítottam neki, úgy érzem, hogy egy kicsit én is hibás vagyok azért, ami lehetett volna.


Engem nem szeretett, de én szerethettem volna, amíg volt rá lehetőségem.


Az ember nem választhatja meg a szüleit, de megválaszthatja a hozzájuk fűződő érzéseit és szerintem kár magunkat büntetni mások bűnei miatt!

2023. márc. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
25 évesen jutottam el oda, hogy inkább ne akarjam a lehúzós apám az életem részeként tudni.
2023. márc. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

23 evesen.

Egyik napról a másikra elköltöztem. Nem tudták hova. A telefonszámom meg lecseréltem

2023. márc. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
78%
Megszuletunk, nevelnek(vagy probalnak) minket. Es azt hisszuk,hogy amit mondanak az ugy helyes. Aztan eljon az a pont maikor raeszmelunk,hogy nagy butasag (azt nem irom,hogy az egész,mert az nem igaz). Hogy ez hany evesen tortenik meg..az mindenkinel valtozik,nincs forgatokonyv ra.
2023. márc. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
16 évesen. Apám már korábban elhagyott, nem foglalkozott velem. Anyám full alkesz. Azóta nem is láttam egyiküket sem.
2023. márc. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
16 évesen hova tudtal menekülni?
2023. márc. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Intézetben voltam.
2023. márc. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, szerintem az ember nem tudja megvàlasztani a csalàdot, de azt, hogy felnőttként, mikor màr nincs kiszolgàltatva nekik, ő dönti el, kivel akar beszélni, kivel nem. Ha Te felesleges tehernek érzed őket, vagy hogy lehúznak, ha nem tartod őket egyàltalàn érdemesnek arra, hogy törődj velük, vagy bàrmi, akkor nem kell.


Nekem nagyon undorító gyerekkorom volt, édesanyàm paranoid skizofrén, nàrcisztikus is, orvos àltal diagnosztizàltan, apàm sem normàlis sajnos, ő nagyon antiszociàlis és goromba, benne is van bőven nàrcisz hajlam. Kiskoromban nagyon szeretett, màra valami nagyon megvàltozott benne.


Én próbàltam megszakítani a kapcsolatot az anyàmmal, de nem tudtam megtenni végül. Màr nem anyaként tekintek rà, hanem egy idősödő szerencsétlenként gondolok rà, apàmat sem tudom komolyan venni, erőszakos, és inkàbb zsarnokoskodna felettem, ez nem szeretet màr.


Én ezek ellenére amikor nagyon nagy bajban voltam vagy vannak, illetve a megélhetésükben segítek, de semmit nem mondok magamról màr, és én sem érdeklődöm, befejeztem, hogy elemezzem meg megértsem a sorsukat, a viselkedésüket, csak magamat teszem tönkre vele. Szóval csak annyi a kommunikàció, amit muszàj, és nem több. Nem én akartam így, ez az ő cselekvéseik sorozata sajnos.


Nem kell bűntudatod legyen soha azért, mert megvédted a hatàraid!

2023. márc. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!