Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen volt késői gyerekként...

Milyen volt késői gyerekként felnőni?

Figyelt kérdés

A kérdésem olyanokhoz szól akiknek szülei 40 körül vállalták esetleg utána.

Hogyan éltétek meg?


2023. márc. 28. 19:58
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Sok ilyen kérdés volt már. Egyébként a kor tényleg csak egy szám. Az én szüleim a 30-as éveik közepén jártak, amikor születtem. Mégis, mire iskolás lettem, ők már idősnek néztek ki és annak is érezték magukat. Így nem volt jó. Kolleganőm viszont 40 évesen szült, most erős ötveneskènt is fitt és csinos, és tök menő, fiatalos dolgokat csinálnak közösen a kislányával. Úgy azért biztos jobb.
2023. márc. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ha ilyen sok kérdés volt erről akkor linkelhetnél legalább kettőt mert én nem találtam. Csak egyetlen ilyen kérdést találtam, és az 30-as szülőktől szólt.
2023. márc. 28. 20:32
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem Anyukám majdnem 39 éves volt, Apukám pedig 43, mikor én megszülettem. Apu mindig azt mondja, hogy új fényt vittem az életébe, új erőt kapott mikor én meglettem. Nagyon imádtak mindig, most is. Sztem szülőként jobban értékelik,szeretik a későn érkezett gyerekeket... Engem gyakran nyomasztott a koruk. Volt, hogy általános iskolában is többen is, tanárok is, meg diákok is azt hitték apukámra hogy a papám. De főleg most zavar a koruk, hogy idősebbk, betegeskedők, és én nem akarom olyan fiatalon elveszíteni őket.
2023. márc. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám 37, apukám 40 volt, mikor születtem. Nagy volt a generációs szakadék, ez főleg kamaszkoromtól kezdett egyre nagyobb lenni. Állandóan aggódtak, túlféltettek, amire lázadással reagáltam. De mindent megadtak, amit csak tudtak. 37 voltam mikor anyu, 42, mikor apu meghalt.

N

2023. márc. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%
#2 Ez pl. kapásból itt van, a kérdés alatt, keresni sem kellett: https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..
2023. márc. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Alapból eléggé el van tolodva sokan 30 után vállalnak első gyereket is.
2023. márc. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
5. Èn nem találtam "kapásból". De így is jó, mert több válasz van. Egyepkent látom hogy nagyon zavar a kèrdèsem. De ha zavar egy kerdes legközelebb egyszerűen lapozz tovább.
2023. márc. 28. 22:10
 8/8 anonim ***** válasza:
70%

3-as:Na, az én anyám annyira "örült", hogy még születtem, hogy amint betöltöttem az 1. évemet, azonnal elment fősulira, az ország másik végébe... Ja, és akkor volt 34 éves, előtte meg 10 évig görcsölt a gyerek projekten...

Amit személy szerint éreztem, az a megfolytás, éreztették, hogy produkálnom kell magamat, mert velem mindent egy lapra raktak fel... Miért is nem beszélünk idilli viszonyról?

2023. márc. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!