Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám túlságosan mindenben...

Apám túlságosan mindenben korlátoz, nem lehetnek önálló szabad döntéseim 18 évesen. Ez nagyon zavar. Mit csináljak? Nagyon el vagyok keseredve.

Figyelt kérdés

Mindig azt hajtogatja ,hogy tanuljak tanuljak, pedig négyes körüli az átlagom aztán itthon is ha valakivel beszélgetek telefonon, hallgatózik mindig az ajtónál hallgatja mit/kivel beszélek. Annyira idegesítő, mindenbe beleköt és szeret folyton a sarkamban lenni. Mindig kiabál velem. Néha aranyos is tud lenni de csak tényleg ritkán. állandóan büntetéssel fenyeget ,hogy megver vagy hogy életre elveszi a telefonomat. Mondja hogy semmitérő vagyok stb. Nem bízik bennem.

Telefonomat is csak ritkán adja oda. Suliba se vihetem a telefonomat soha pedig oda néha kéri a tanár hogy vigyük és nem tudom megcsinálni a feladatot se így amit kéne mert nincs telóm. Már 1 éve ez megy, előtte azért rendesebb volt apukám de mostanában sajnos nagyon bekattant.

Meg a kapcsolataimban is mindenki le akar rólam mondani azzal az ürüggyel hogy jobbat érdemlek nála, sztem ennél a obbat érdemelsz dumánál nincs szánalmasabb.!

Suliban is mindenki gúnyolódik rajtam, nem bírom már. Kikészültem.

Lassan gyógyszereznem kéne magam és innom kéne, máshogy nem bírom lassan.



2023. márc. 29. 06:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
8%

Hány éves vagy?!

10?

Ide csak 16 éves kortól lehet regisztrálni.

Nőj föl!

Tanulj, ne a telefont nyomogasd.

Az ostoba gondolatokat verd ki a fejedből.

Az is felvetődik, hogy mi lehet az oka, hogy apád odafigyel, kikkel locsogsz összevissza telefonon. Ráadásul tanulás helyett.

2023. márc. 29. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
18 vagyok.
2023. márc. 29. 07:03
 3/13 anonim ***** válasza:
10%
18 vagy, nőj fel. Ennyi.
2023. márc. 29. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
18%
Költözz el! Felnőtt ember vagy. Ha nem jó így neked, vedd a saját kezedbe a sorsodat: keress munkát, lakhatást és kezdd el eltartani magad, akkor úgy élhetsz, ahogy csak akarsz.
2023. márc. 29. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%
Apád egy mérgező szülő. Kevés az esélye annak, hogy megváltozzon. Amint tudsz állj a saját lábadra, és kerüljed el a társaságát. [link]
2023. márc. 29. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
18%

Beate Scherrmann-Gerstetter – Manfred Scherrmann: Békében élni szüleinkkel

[link]

2023. márc. 29. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
17%
Veszek neked egy telefont
2023. márc. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehetne itt magyarázatokat keresni, hogy mi változott az életében, a nagy drágulások, a bizonytalan jövő, de semmi értelme, nem változtat rajta ha megfejted az okát. Viszont ahogy ő egyre jobban elnyom otthon, úgy veszi észre rajtad a külvilág is, hogy elnyomható vagy, rád is cuppannak azonnal. Valóban kezdd el tervezgetni a saját jövődet ami már független apádtól, hogy érezd, te vagy a kormányos. Nézz utána, mit kell tanulnod, hogy biztos jövőt teremthess magadnak, ne érezd úgy, hogy másoktól kell függnöd. Meg mozogj, sportolj. Először akár otthon, ha már jobb kondid lesz, el mersz menni terembe is. Tegyél magadért, ne legyél majd egy bizonytalan felnőtt.
2023. márc. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Édesanyád nem él veletek?? Ketten vagytok apával?


Mielőbb igyekezz kenyérkereset után nézni, és lépj le, akár egy szobát bérelj másokkal együtt, vagy olyan állást, ahol biztosítanak szállást - multik gyáraiban ha dolgozol, van ilyen lehetőség - csak innen el!

2023. márc. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Idén érettségizel? Fősuli/egyetem esetleg? Ha felvesznek koleszba akkor egész olcsón megúszod a lakhatást, csak ünnepekre kell hazamenned, azt meg majd csak kibírjátok egymás mellett. A suli mellett meg tudsz dolgozni is akár.
2023. márc. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!