Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Muszáj a gyerekem apját...

Muszáj a gyerekem apját beengednem a házamba?

Figyelt kérdés
Sikerült végre a gyermekemmel különköltöznünk szüleimtől. Eddig sem szerettem/szerettük ha odajárt, úgy érzem nincs köze hozzá milyen körülmények között élünk, folyamat csak az irigység beszélt belőle hogy engem leszarnak anyámék anyagilag tudnak max támogatni meg ilyenek (persze ez nem igaz, csak a saját szülei őt és az unokát is leszarják ezért rossz fénybe akarja őket meg mindenkit vetíteni). Nem akarom hogy az én házamba valaha is betegye a lábát. Kb 6 hetente jár a gyerekhez mert ugye a munka hőse külföldön, de sikerült kikönyörögnie a kb minimum gyerektartást. Közös láthatás van az én felügyeletemmel. Nem lenne gond belőle ha nem a házamban hanem általam kijeölt helyeken töltenénk el ezeket a kényszerlátogatásait?
2023. márc. 29. 10:11
1 2 3 4 5
 1/50 A kérdező kommentje:
És légyszives ne ítéljetek el meg térjetek ki arra hogy rossz embernek szültem stb.. nekem már boldog az életem, boldog kiegyensúlyozott kapcsolatom van, csak ez a bolond akar mérgezni engem is..
2023. márc. 29. 10:13
 2/50 anonim ***** válasza:
96%

"Közös láthatás van az én felügyeletemmel."


Erről bírósági ítélet van? Akkor ott van a lathatas, ahol mindkét félnek megfelelő. Ha nincs ilyen ítélet, akkor megbeszélés kérdése, de az otthonodba nem vagy köteles beengedni senkit, akit nem akarsz

2023. márc. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 A kérdező kommentje:
Igen, mivel még pici a gyerek nem viheti el sehova nélkülem. Akkor ebből nem lehet gondom ha nem engedem ide be? Nincs kedvem újra a jelentéktelen perjeihez miközbe sose tiltottam a gyerektől de úgy adja elő….
2023. márc. 29. 10:34
 4/50 anonim ***** válasza:
96%
De van erről jogerős bírósági itelet? Amiben szó szerint szerepel, hogy a gyereket q te felügyeleted alatt latogathatja?
2023. márc. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 A kérdező kommentje:
Igen van, direkt így kérvényeztük
2023. márc. 29. 10:40
 6/50 anonim ***** válasza:
96%
Na, akkor legközelebb, amikor menne, akkor mondod, hogy Jani, a Marcipán utcai játszótérre gyere fel 3ra, ott tudod latni a Katikat
2023. márc. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
27%

És hol lenne a közös láthatás?

Eszerint nálad ne legyen.

Ő ugyanígy mondhatja, hogy téged nem akar a saját lakásába beengedni.

Azt ugye nem gondolod komolyan, hogy mindig egy cukrászdában legyetek a kisbabával?

Meg azt sem, hogy akármilyen idő van, egy parkban üljetek le?


Ilyen esetekben bizony a gyereket nevelő szülő (=anya) lakásában szokott lenni a láthatás pont azért, mert a gyereknek minden játéka, használati tárgya ott van, ott érzi magát otthonosan, biztonságban, és nem utolsó sorban ott lehet a legegyszerűbben tisztába is tenni, ha szükséges.

2023. márc. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 A kérdező kommentje:
Jó a kérdés.. de amíg alázkodva, dúlva fúlva, nagyképűsködve eleszi a fene 1.5 havonta 2 órahosszára azt szerintem kibírnánk egyéb helyen is.. nekem itt ne leskelődjön meg magyarázzon, neki nincs semmije, nála találkozni se tudnánk
2023. márc. 29. 10:47
 9/50 A kérdező kommentje:
Illetve párom sem tudja elviselni a viselkedését. 10ből 10 alkalommal kezd el szidni engem vagy a családom hogy mennyire szarok vagyunk (éhenhalna a gyerek nélkülünk és mindent megteszek érte.. nagyon rosszul esik amiket mondani tud, meg külsőségekkel szidja édesanyám, meg az egész családom) Viszont sajnos a bíróságot ez nem érdekli hogy őt nem a gyerek érdekli hanem az hogy nekem szar legyen
2023. márc. 29. 10:50
 10/50 A kérdező kommentje:
Harcolok érte folyamatosan hogy megszabaduljunk tőle… de sajnos ezek nem elegek még ahhoz nyilván hogy ne kapjon láthatást.. tiltani meg nem fogom mert még a végén én járnék szarul
2023. márc. 29. 10:52
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!